Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Detské stropné svietidlá

Svet osvetlenia, kde je zábava v popredí

Pri výbere stropného svietidla do detskej izby alebo herne hrá pri rozhodovaní o kúpe rolu nielen samotná farba alebo dizajn. Či už vyberáte nové svietidlo podľa obľúbenej farby dieťaťa alebo vymieňate lampu za model s postavičkou z najnovšieho animovaného filmu – vždy je dôležité venovať pozornosť kvalite osvetlenia v detskej izbe.

stropne detske svietidla

Prečo sú do detskej izby najvhodnejšie LED svietidlá?

Halogénové žiarovky, ktoré sa používajú v mnohých tradičných svietidlách vrátane stolných lámp, vyžarujú veľa tepla a deti si môžu na nich popáliť prsty. Kompaktné fluorescenčné lampy tiež nie sú vhodné, pretože obsahujú ortuť.

Preto sú práve LED svietidlá ideálnou voľbou do detskej izby. Stropné svietidlá, nástenné osvetlenie, stolné lampy – akýkoľvek druh osvetlenia, na ktorý môže dieťa ľahko dosiahnuť, by mal byť typu LED.

LED svietidlá majú aj ďalšie výhody:

  • Poskytujú optimálnu kvalitu osvetlenia (ďalšie informácie o výbere správnej LED žiarovky do detskej izby nájdete nižšie).
  • Neobsahujú ortuť.
  • Sú odolné voči častému zapínaniu a vypínaniu. Ak sa teda dieťa hrá s vypínačom, nepoškodí tým svietidlo.
  • Šetria energiu, aj keby bolo detské stropné svietidlo zapnuté dňom i nocou.
  • Vďaka dlhej životnosti nevyžadujú častú výmenu žiaroviek.

stropne-detske-svietidla

Aký jas by malo mať stropné svietidlo do detskej izby?

Dni počítania wattov v každej miestnosti sú už zrátané. Pri energeticky efektívnych žiarovkách, ako sú LED, musíte namiesto toho sledovať hodnotu lúmenov. Povedia vám, aký je jas žiarovky a nielen jej spotreba energie (vo wattoch).

Ak chcete zistiť správnu úroveň jasu vašej miestnosti, vezmite plochu detskej izby v štvorcových metroch a vynásobte ju číslom 140 (lúmenov). Získate tak približnú úroveň jasu, ktorú by malo poskytovať nové stropné svietidlo do detskej izby. Túto hodnotu môžete zvýšiť alebo znížiť podľa svojich preferencií.

Napríklad priemerná detská izba s dostatkom priestoru na hranie a oddych má plochu približne 15 m2. Vynásobte tento rozmer číslom 140 a požadovaná úroveň jasu je 2 100 lúmenov, čo znamená, že budete potrebovať 3-žiarovkové detské stropné svietidlo, pričom každá žiarovka bude mať jas 700 lúmenov, alebo 5-žiarovkové svietidlo, ktorého každá žiarovka bude mať jas 400 lúmenov.

stropne-detske-svietidla

Aké svetlo je vhodné do detskej izby?

Pre deti je ich izba obývačkou a spálňou zároveň. Zamyslite sa na chvíľu nad svojou obývačkou a spálňou – aký druh svetla radi používate v týchto priestoroch? Pravdepodobne príjemné teplé svetlo v obývačke a neutrálne svetlo v spálni.

Pretože detské stropné svietidlá poskytujú všeobecné osvetlenie v miestnosti, kvalita žiaroviek je obzvlášť dôležitá.

Za vytvorenie pohodlného osvetlenia a nádherných živých farieb zodpovedajú dve dôležité vlastnosti žiarovky: farebná teplota a vykreslenie farieb. Farebná teplota teplej bielej s hodnotou 2 700 stupňov Kelvina poskytuje príjemné červenkasté svetlo, pri ktorom môžete príjemne oddychovať. Hodnota vykreslenia farieb s hodnotou najmenej Ra 80 zaručí, že nielen vaše oblečenie, ale aj farebné obrázkové knižky a pestrofarebné bábiky a hracie figúrky budú mať také zreteľné a živé farby, ako v obchode.

Deti milujú farby a takisto hry – so správnym osvetlením môžete zaručiť, že si to všetko môžu jednoducho vychutnať.

Ďalšie podrobnosti o farebnej teplote a vykreslení farieb nájdete v časti s podrobnosťami o produkte pri akejkoľvek žiarovke alebo svietidle s LED technológiou.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ