Filamentove ziarovky

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Klasické žiarovky – chvála žiaroviek s vláknom

  Zamilovali ste sa do nostalgickej estetiky klasických žiaroviek? Dobrou správou je, že moderná verzia týchto retro žiaroviek prináša výhody modernej technológie LED: dlhú životnosť, vysokú odolnosť voči zapínaniu a vypínaniu, nízku spotrebu energie a flexibilitu z pohľadu luminiscenčných farieb.

  Rady pred nákupom: Teplé farebné teploty s hodnotou 1800 stupňov Kelvina a vyššie pomáhajú vytvoriť ešte útulnejšiu atmosféru. Vyskúšajte ich a užite si to!

  Čo presne sú klasické filamentové žiarovky?

  Filament znamená vlákno – v prípade moderných filamentových žiaroviek LED sú to reťazce svetiel LED. Teplo sa do žiarovky uvoľňuje prostredníctvom plynu, ktorým je naplnená, čiže v porovnaní s bežnými matnými žiarovkami LED nie je potrebný žiadny chladiaci prvok.

  Filamentova ziarovka

  Sú klasické žiarovky vhodné do každého svietidla?

  Závisí to od typu pätice svietidla. V obchode môžete použiť filter „závit“ – v ponuke sú napr. závity E27, E14, G9 a mnohé ďalšie štandardné závity. Skontrolujte si tiež celkové rozmery žiarovky v časti s podrobnosťami o produkte v položkách „dĺžka“ a „priemer“. Jednotlivé filamentové žiarovky majú rozličnú dĺžku a šírku. Overte si najprv, či sa zmestia do vášho svietidla. 

  Dajú sa filamentové žiarovky LED stmievať?

  Podľa nálady a situácie môžete dať prednosť stmievateľnej filamentovej žiarovke. Žiarovka je označená ako stmievateľná na balení a nemá žiadne obmedzenia použitia. Príslušný ovládač stmievania je vždy uvedený na balení alebo v obchode v časti s technickými údajmi.

  Filamentova ziarovka

  Aké vykreslenie farieb je potrebné?

  Príslušný index vykreslenia farieb žiarovky označuje, do akej miery bude priestor osvetlený daným svetlom pôsobiť prirodzene. Ak za dverami obchodu vyzerá sveter úplne inak ako vo vnútri v obchode, index vykreslenia farieb svietidla v tomto obchode určite nemal najvyššiu hodnotu!

  Informácia o vykreslení farieb je uvedená na balení žiarovky a v obchode v časti s technickými údajmi. Klasické žiarovky ho majú uvedený pod značkou „Ra“, zatiaľ čo LED svetlá pod značkou „CRI“. Tieto značky uvádzajú index vykreslenia farieb. Na dosiahnutie prirodzeného vzhľadu odporúčame hodnotu 90 alebo vyššiu.


  Potrebujete radu o klasických žiarovkách? Ak áno, zavolajte našim odborným poradcom. Zavolajte na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

  Nenechajte si ujsť ponuky na Black Friday!

  Prihláste sa na odber nášho newslettera a využite najlepšie ponuky!

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.