PORADENSTVO

Ako nájsť najlepší ventilátor

Praktické a pohodlné: osvieženie stlačením tlačidla

Nájsť najlepší ventilátor - prispôsobený vašim potrebám a, samozrejme, vášmu obytnému priestoru - to si vyžaduje dobré plánovanie. Pred kúpou ventilátora by ste mali zvážiť, čo chcete. Má pracovať obzvlášť ticho, aby ste ho mohli používať aj v spálni? Mal by byť čo najmenší a napríklad montovateľný na šikmú strechu? Alebo by mal byť inteligentne ovládateľný a mať veľa možností nastavenia? Vytvorte si svoj kontrolný zoznam pomocou nasledujúceho sprievodcu.

Rôzne typy ventilátorov

Najdôležitejšie informácie

Kedy má zmysel
kúpiť ventilátor?

Ventilátor je užitočný počas celého roka. Zatiaľ čo v letnej prevádzke príjemne chladí, v zimnej prevádzke, naopak, zabezpečuje dobrú distribúciu teplého vzduchu, ktorý sa nahromadil pod stropom. Táto možnosť je ideálna na zníženie nákladov na vykurovanie. Ak chcete ventilátor využívať 365 dní v roku, mali by ste sa pri jeho kúpe uistiť, že má možnosť zimnej prevádzky.

Aké typy
ventilátorov exitujú?

Stropné ventilátory sú pevne namontované a zapojené cez stropnú prípojku. K dispozícii sú buď výlučne na chladenie a distribúciu vzduchu, alebo s integrovanými LED žiarovkami na všeobecné osvetlenie. Podlahové a stolové ventilátory sa dajú flexibilne umiestniť. Vďaka nabíjaniu batérie cez USB sú dokonca spoločníkom na cestách. Ventilátory sú už k dispozícii za menej ako 100 eur.

Akým technickým parametrom
treba venovať pozornosť?

Zaujímavý je výkon, vhodnosť pre určitú veľkosť miestnosti, ako aj rôzne úrovne intenzity. V závislosti od typu stropu je potrebné venovať pozornosť hmotnosti. V prípade podlahových ventilátorov by mala existovať možnosť naklápania a oscilácie (pohyb hlavy). Praktické sú aj výškovo nastaviteľné podlahové ventilátory. A možnosti ovládania siahajú od reťazcov až po aplikácie pre smartfóny.

Letný režim

Letný režim

Zimný režim

Zimný režim


Stropné ventilátory s osvetlením a bez osvetlenia

Tichý režim v spálni

Máte na strope len jednu elektrickú prípojku a neviete sa rozhodnúť, či ju použiť pre ventilátor alebo stropné svetlo? Potom si jednoducho vyberte ventilátor s integrovanými LED diódami pre dobré všeobecné osvetlenie. Na výber farby svetla môžete použiť aj diaľkové ovládanie, napríklad pri modeloch od spoločnosti Star­luna. Do spálne sa odporúča tichý model, napríklad s motorom WhisperWind®, ako je Hun­ter. V závislosti od veľkosti miestnosti by ste mali venovať pozornosť vhodnému priemeru ventilátora. Nasledujúci prehľad poskytuje dobrú orientáciu:

Malá miestnosť,
napríklad izba pre hostí:
Veľká miestnosť,
napr. obývacia izba:
Veľmi veľká miestnosť,
napr. podkrovný byt:
< 3 x 3 m
Ø: 76 – 122 cm
< 6 x 6 m
Ø: 127 – 137 cm
> 6 x 6 m
Ø: ab 142 cm

Chladný vánok vďaka stolným ventilátorom

Flexibilné umiestnenie

Stolové ventilátory sú flexibilnými pomocníkmi pri nečakaných horúčavách. Možno ich uviesť do prevádzky priamo bez akejkoľvek inštalácie - stačí ich zapojiť do zásuvky a chladenie sa môže spustiť. Malé ventilátory sú obľúbené najmä v kanceláriách a domácich pracovniach. Ale aj do obytných miestností, od obývačky až po kuchyňu, prinášajú vítané ochladenie a šmrnc - napríklad modely Casafan v retro štýle.

Cielené chladenie pomocou stojanových ventilátorov

Od cieleného prúdenia vzduchu k oscilácii

Rovnako ako stolové ventilátory, aj podlahové ventilátory môžete v okamihu zapnúť v najbližšej zásuvke. A možno ich zapnúť - buď nasmerovať do konkrétneho rohu, alebo oscilovať vo väčšom polomere. Takto môže napríklad niekoľko ľudí v kancelárii využívať príjemný vánok. Podstavcové ventilátory majú zvyčajne aj nastaviteľnú výšku a uhol sklonu. A takzvané priestorovo úsporné vežové ventilátory sa dajú nastaviť aj na osciláciu.

Inteligentné ventilátory

Komfort vďaka všestrannej ovládateľnosti

V súlade s dobou možno ventilátory ovládať aj inteligentne - diaľkovým ovládaním alebo pomocou aplikácie. Rýchlosť a smer otáčania možno pohodlne nastaviť prostredníctvom aplikácie. Ak ventilátor funguje aj ako svetlo, farbu svetla možno nastaviť aj dotykom prsta. V prípade potreby možno funkcie inteligentného osviežovača vzduchu vyvolať aj prostredníctvom hlasového asistenta. Ďalšia možnosť: ak je k dispozícii od výrobcu, stačí dodatočne namontovať rádiový prijímač a neskôr ventilátor urobiť inteligentným.

Ventilátory s triedou ochrany IP

Občerstvenie vo vonkajšom salóniku

Ak ani to najkrajšie tienisté miesto v záhrade nedokáže v lete zabezpečiť potrebné ochladenie, je čas na ventilátor v záhradnom salóniku. Stropné ventilátory, napríklad od tradičnej spoločnosti Wes­ting­house, s príslušným stupňom krytia minimálne IP44 možno bez problémov zavesiť v krytých častiach záhrady. Tí, ktorí chcú len dočasné ochladenie, si samozrejme môžu vziať stolový ventilátor aj do záhrady na horúce popoludnie.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY: Často kladené otázky o ventilátoroch

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.