PORADCA
Chodníkové svietidlá

Osvetlenie dvora a príjazdovej cesty Tipy pre funkčný a efektívny koncept osvetlenia so snímačmi pohybu

Vstupnou časťou do obytnej zóny je chodba a vstupnou časťou na pozemok je príjazd a dvor. Funkčná a osvetlená atraktívnym jasným, teplým svetlom, víta táto časť nehnuteľnosti vás a vašich hostí. Navyše sa so správnym vonkajším osvetlením príjazdovej cesty a dvora postaráte o väčšiu bezpečnosť – pre optimálnu viditeľnosť v tme.Osvetlenie príjazdovej cesty: Čo robiť a čo nerobiť

Ku garáží a k prístrešku pre auto vedú rôzne koncepty osvetlenia. Aký druh svietidiel na to použijete, je v konečnom dôsledku vecou vkusu. Osvetlenie vjazdu do garáže a dvora funguje so zapustenými podlahovými svietidlami alebo exteriérovými reflektormi, ale takisto aj s nástennými alebo chodníkovými svietidlami.

Pozornosť by ste mali venovať nasledovnému:

Zapustené podlahové svietidlá

Bez oslnenia

Kombinácia svietidiel

Snímač pohybu a snímač súmraku


Inštalácia osvetlenia príjazdu Tipy na správnu realizáciu

Dôkladné plánovanie a odborne správna inštalácia sú základom úspešného konceptu osvetlenia. Vopred je potrebné zvážiť, koľko svietidiel, v akej konštelácii a v akej výške inštalácie treba, aby bol neskôr daný požadovaný komfort a aby sa dosiahla optimálna bezpečnosť.

Dobre vedieť:

Chodníkové svietidlá v správnom odstupe

Montáž nástenných svietidiel

Pokládka elektrických káblov


Snímač pohybu: Optimálne riešenie pre príjazd!

Snímače pohybu sa starajú o to, aby sa svetlo na príjazde zaplo iba vtedy, keď ho naozaj treba. Znižuje to náklady na elektrickú energiu a šetrí osvetľovacie prostriedky. Mnohé exteriérové svietidlá majú napevno zabudovaný snímač pohybu alebo sú dostupné so snímačom pohybu.

Dobre vedieť:

Prepnutie na nepretržitú prevádzku

Správny uhol detekcie

Okamžitá 100 % svietivosť

Solárne svietidlá: Využiť silu slnka!

Solárne svietidlá už nie sú iba dekoratívnymi svietidlami. Postarajú sa aj o praktické osvetlenie príjazdu, chodníkov a mnoho ďalšieho. So solárnymi svietidlami sa šetrí životné prostredie a náklady na elektrickú energiu a káble sú minulosťou.

Čo treba o solárnej energii vedieť:

Ťažko dostupné miesta

Funkčné a efektívne

Nasmerovanie podľa slnka

Osvetľovacie prostriedky LED: Šetriť energiu a náklady!

Žiarovky LED presviedčajú dlhou životnosťou, nízkou spotrebou prúdu a zároveň vynikajúcimi vlastnosťami svietenia. Navyše dosahujú ihneď po zapnutí 100 % svietivosť, vďaka čomu sú ideálne vhodné pre snímače pohybu.

Fakty o osvetľovacom prostriedku LED:

o 90 % menej energie

Dlhá životnosť

Pevne zabudovaná technika LED

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH