PORADCA

Osvetlenie dvora a príjazdovej cesty

Tipy pre funkčný a efektívny koncept osvetlenia so snímačmi pohybu

Vstupnou časťou do obytnej zóny je chodba a vstupnou časťou na pozemok je príjazd a dvor. Funkčná a osvetlená atraktívnym jasným, teplým svetlom, víta táto časť nehnuteľnosti vás a vašich hostí. Navyše sa so správnym vonkajším osvetlením príjazdovej cesty a dvora postaráte o väčšiu bezpečnosť – pre optimálnu viditeľnosť v tme.


Osvetlenie príjazdovej cesty:

Čo robiť a čo nerobiť

Ku garáží a k prístrešku pre auto vedú rôzne koncepty osvetlenia. Aký druh svietidiel na to použijete, je v konečnom dôsledku vecou vkusu. Osvetlenie vjazdu do garáže a dvora funguje so zapustenými podlahovými svietidlami alebo exteriérovými reflektormi, ale takisto aj s nástennými alebo chodníkovými svietidlami.

Pozornosť by ste mali venovať nasledovnému:

Inštalácia osvetlenia príjazdu

Tipy na správnu realizáciu

Dôkladné plánovanie a odborne správna inštalácia sú základom úspešného konceptu osvetlenia. Vopred je potrebné zvážiť, koľko svietidiel, v akej konštelácii a v akej výške inštalácie treba, aby bol neskôr daný požadovaný komfort a aby sa dosiahla optimálna bezpečnosť.

Dobre vedieť:

Snímač pohybu:

Optimálne riešenie pre príjazd!

Snímače pohybu sa starajú o to, aby sa svetlo na príjazde zaplo iba vtedy, keď ho naozaj treba. Znižuje to náklady na elektrickú energiu a šetrí osvetľovacie prostriedky. Mnohé exteriérové svietidlá majú napevno zabudovaný snímač pohybu alebo sú dostupné so snímačom pohybu.

Dobre vedieť:

Solárne svietidlá:

Využiť silu slnka!

Solárne svietidlá už nie sú iba dekoratívnymi svietidlami. Postarajú sa aj o praktické osvetlenie príjazdu, chodníkov a mnoho ďalšieho. So solárnymi svietidlami sa šetrí životné prostredie a náklady na elektrickú energiu a káble sú minulosťou.

Čo treba o solárnej energii vedieť:

Osvetľovacie prostriedky LED:

Šetriť energiu a náklady!

Žiarovky LED presviedčajú dlhou životnosťou, nízkou spotrebou prúdu a zároveň vynikajúcimi vlastnosťami svietenia. Navyše dosahujú ihneď po zapnutí 100 % svietivosť, vďaka čomu sú ideálne vhodné pre snímače pohybu.

Fakty o osvetľovacom prostriedku LED:

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.