UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Osvetlenie sprchy a vane

Oddychujte v najkrajšom svetle s dobrým pocitom

Aby ste sa v kúpeľni cítili príjemne, je nevyhnutné vhodné osvetlenie sprchy a vane. Potrebné je predovšetkým funkčné všeobecné osvetlenie a atmosférické náladové osvetlenie. Keďže sa v kúpeľni stretáva elektrina s vodou, je potrebné dodržiavať osobitné bezpečnostné opatrenia. Inštalácia svietidiel v oblasti sprchy a vane je rozdelená do troch ochranných oblastí podľa osobitných noriem.


Normy pre svetlo vo všetkých oblastiach sprchy a vane

Ktorá trieda ochrany IP je vhodná?

Náčrt triedy ochrany

Podľa normy DIN VDE 0100-701:2008-10 sa pre osvetlenie v sprche a vani a v ich okolí vyžaduje minimálne IP44, IP65 alebo IP67 v závislosti od chráneného priestoru.

Pre oblasť ochrany 0 vo vnútri sprchovacích kútov a vaní sa môžu používať len svietidlá s krytím minimálne IP67.

Ochranná zóna 1 pokrýva všetko nad ňou až do výšky 2,25 m - stupeň krytia IP65 je na dennom poriadku. Svietidlá v oboch zónach možno prevádzkovať len s ochranným nízkym napätím do 12 V. V okruhu 60 cm okolo sprchy a vane je zabezpečená trieda ochrany IP44. Zdroj energie a transformátor pre 12 V systémy musia byť mimo všetkých troch oblastí.

Stropné osvetlenie nad sprchou a vaňou

Stropné svietidlo ako celkové osvetlenie miestnosti

Celkové osvetlenie kúpeľne zabezpečujú stropné svietidlá. Okrem klasických stropných svietidiel sú na jasné osvetlenie každého kúta kúpeľne vhodné aj flexibilne nastaviteľné bodové svietidlá. Odporúča sa teplé biele svetlo, aby sa zabezpečila relaxácia ako v kúpeľoch. LED panely s dostatočným stupňom krytia IP sú vhodné aj na strop kúpeľne.

Zapustené bodové svetlá pre vlhké oblasti

Flexibilné použitie pre priame, smerované svetlo

V závislosti od miesta inštalácie vstavaných reflektorov je potrebné dodržiavať rôzne triedy ochrany IP. Na podlahe úhľadne vykachličkovanej sprchy musí byť trieda ochrany IP67 pre dočasné ponorenie. Pre väčšie pohodlie možno modely osvetlenia ovládať prostredníctvom smartfónu, meniť farbu svetla podľa potreby a stmievať ich.

Akcentové osvetlenie pre väčšie pohodlie

Premeňte sprchovanie a kúpanie na wellness zážitok

Večer si vychutnajte príjemne voňavý kúpeľ alebo aromatickú sprchu. Harmonické teplé svetlo poskytuje ešte väčšie pohodlie. Na to je najvhodnejšie prenosné svetlo alebo svietidlo s ďalšími funkciami - napríklad s integrovaným reproduktorom pre relaxačné zvuky.


FAQ: Často kladené otázky o osvetlení okolo sprchy a vane

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.