UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Svietidlá do obývačky

SVIETIDLÁ DO OBÝVAČKY 8 tipov pre očarujúce prostredie

Obývačka je ukážkovou miestnosťou v byte. Vítate v nej priateľov a trávite v nej veľkú časť voľného času. Že tento priestor má byť mimoriadne pozývavý a útulný je pochopiteľné. So správnym konceptom osvetlenia, ktorý sa v závislosti od situácie a potreby vyníma rôznymi funkciami, možno dosiahnuť pridanú hodnotu čo sa týka komfortu. Od klasického všeobecného osvetlenia, cez nápady na osvetlenie kútika na čítanie, až po prenosné dekoratívne svietidlá fungujúce bez zásuvky, zahŕňa najrôznejšie moduly osvetlenia. V konečnom dôsledku pre lampy do obývačky platí: Mix robí rozdiel!


Nakupuj teraz

#1 Závesné svietidlá ako štýlový faktor nad pohovkou

Sedacia súprava ponúka veľa možností, ako ju svetlom uviesť na scénu. Kto miluje pútače pohľadov, si ako svietidlo do obývačky vyberie závesné svietidlo, ktoré bdie nad pohovkou ako slnko nad zemou.

Pre závesné svietidlo je obývačka jednoducho výhodnou pozíciou – pretože nikde inde nie je v stredobode než tam. To je dobre, pretože aj my trávime v obývačke na pohovke svoj voľný čas a teší nás, keď sa interiér postará o harmóniu a oddych.

Závesné lampy sú dostupné vo všetkých predstaviteľných štýloch, od funkčných severských až po vzrušujúco očarujúce! A aj pri výbere materiálov a farieb sa dizajnéri svietidiel starajú o pútavú zmenu. Preto nie je nezvyčajné, že sa na zozname želaní obnovy zariadenia objaví hneď viacero modelov.


#2 Stojacie lampy urobia kútik na čítanie dokonalým

Usadiť sa do obľúbeného kresla a konečne v pokoji pokračovať v čítaní napínavej kriminálky. To je podarené zakončenie dňa. Veľkým podielom k tomu prispieva teplé a príjemné osvetlenie, ktoré je akurát dostatočne jasné na čítanie, ale nie príliš jasné na oddych.

Vhodne k zvyšku bytu sú tieto svietidlá dostupné od škandinávskeho štýlu až po štýl vintage. A niektoré stojacie lampy sú navyše ešte vybavené extra svetlom na čítanie – naozaj praktické!

Aj keď je stojaca lampa hviezdou útulného kútika na čítanie, stále má vážnu konkurenciu: Závesné svietidlo umiestnené nad kreslom alebo stolová lampa na odkladacom stolíku vedľa vášho obľúbeného kresla taktiež splnia svoj účel a dodajú interiéru aktualizáciu štýlu s faktorom útulnosti!


#3 Stolové lampy – aj so sebou

Nie je stolová lampa ako stolová lampa. Okrem dizajnu, farby a materiálu sa líšia aj čo sa týka flexibility. Pretože niektoré majú svoje stále miesto v obývačke, a niektoré si človek jednoducho podľa potreby zoberie so sebou.

Light to Go nie je „povinnou výbavou“ iba v letnej záhrade. Aj vo vnútorných priestoroch sú aktuálne stolové lampy s batériou, ktoré možno prenášať ako lampáš a umiestniť ich tam, kde ich práve treba – aj čo sa týka dizajnu sú pútačmi pohľadov.

Ale ani so stolovými lampami s káblom nie je človek v obývačke neflexibilný. Verne mottu „Plug in and shine bright“, musí byť nablízku iba zásuvka a už svieti na príborníku či odkladacom stolíku obľúbený dizajnový kúsok.


#4 Zvýraznenie komody nástennými svietidlami

Nástenné svietidlá sa v obývačke výborne vynímajú nad príborníkom. Umiestnené vo výške pohľadu dodávajú štýlovému drevenému nábytku svetlo a zdôrazňujú všetky dekoratívne detaily – od vázy až po rám obrazu.

Ale aj vedľa kresla na čítanie alebo nad pohovkou, ktorá je umiestnená pri stene, plnia nástenné svietidlá v obývačke kreatívny a funkčný účel. V najlepšom prípade poskytujú príjemne teplé biele svetlo na listovanie v časopise Svetlá a dodajú miestnosti aktualizáciu interiéru, ktorá sa nemusí skrývať.

Keďže sa nástenné svietidlá vešajú vo výške pohľadu, okamžite padnú do oka. Vďaka vydareným, či neobvyklým tvarom sa môžu stať osobitnou témou pre rozhovory a každý deň dodávať obyvateľovi svietivú radosť. Ani pomerne náročná inštalácia nie je vždy potrebná, pretože niektoré modely sú dostupné aj so zástrčkou do zásuvky!


#5 Bodové svietidlá a reflektory – javisko pre dekoratívny high-light

Jednoduché nasmerovanie svetla na obľúbené It kśky interiéru obývačky podľa ľubovôle – to je možné pohyblivými reflektormi a bodovými svietidlami. Jednoducho podľa potreby nanovo nasmerovať a už je kreatívny celkový dojem perfektný.

Okrem steny môžu reflektory a bodové svietidlá zdobiť aj strop obývačky. Pretože kedysi v podstate funkčné svietidlá dnes vyzerajú aj štýlovo – kombinácia vlastností, ktorá sa môže ukázať.

Reflektory a bodové svietidlá vyzerajú ako hrdí jednotlivci skvele, no silné sú aj v zoskupení. V tomto prípade možno ich svetlo v obývačke nasmerovať rôznymi smermi – na viaceré oblasti a dekoratívne objekty v miestnosti, z ktorým sa má urobiť high-light.


#6 Keď hranice miznú: skutočné pútače pohľadov!

Visiaca stojaca lampa alebo stojace závesné svietidlo? Nie každé svietidlo možno hodiť do jedného šuplíka – a takéto modely sa v obývačke postarajú medzi fanúšikmi zariaďovania, ktorí hľadajú dizajnové kreácie, o tému pre rozhovory.

Aj stolová lampa, ktorá akoby vzlietla, je výnimočným pútačom pohľadov v obývačke. Alebo je to v skutočnosti stjaca lampa, ktorej stojanom je jej kábel? Tiež veľmi osobitná konštelácia: stolová lampa, ktorá visí zo stropu!

Koniec koncov platí: Kto chce svojej obývačke dodať extravagantný nádych, urobí dobre so svietidlami, ktoré rozhádžu osvedčené kategórie!


#7 Efektívne osvetlenie otvorených obytných priestorov

Otvorené obytné priestory, v prípade ktorých tvoria obývačka, jedáleň a kuchyňa jeden veľký a otvorený priestor, možno flexibilne a efektívne osvetliť modernými koľajnicovými a lankovými systémami. Pretože vďaka nim možno z hľadiska svetelnej techniky myslieť mimo rámca a optimálne osvetliť aj oblasti s množstvom kútikov a rohov.

Kladnou stránkou je: Rôzne oblasti celého otvoreného obytného priestoru možno osvetliť iba jedným vedením s prípojkou. Koľajnicové a lankové systémy možno podľa ľubovôle rozšíriť o reflektory, kyvadlá, koľajnice, spojky a rôzne iné príslušenstvo. Ešte flexibilnejšie to sotva pôjde!

Mimoriadne praktické a moderné sú koľajnicové a lankové systémy, ktoré možno ovládať diaľkovým ovládačom, aplikáciou alebo hlasovým príkazom. Potom môžete pohodlne z pohovky svetlo zapínať, vypínať, stmievať alebo jednoducho zmeniť jeho farbu. Pomocou týchto inteligentných riešení možno vytvárať celé scenáre osvetlenia.


#8 Viac zábavy a komfortu vďaka inteligentným svietidlám do obývačky

Keď sa už raz usadíte na pohovke, je skutočným komfortom, keď nemusíte vstávať iba kvôli tomu, aby ste stlmili svetlo svietidla v obývačke alebo si vybrali inú farbu svetla.

Prostredníctvom aplikácie v smartfóne je taktiež možné, naplánovať denné rutinné osvetlenie pre jednotlivé obytné priestory. Napríklad ráno sa v určitom čase rozsvieti univerzálne biele svetlo a neskoro poobede nasleduje časové okno s príjemným teplým bielym svetlom.

Mnoho inteligentných svietidiel do obývačky už nemožno ovládať iba aplikáciou alebo diaľkovým ovládačom, ale možno ich zapínať a vypínať aj hlasovým príkazom. Po „Miláčik, prinesieš mi, prosím, z kuchyne čaj“ môžete rovno požiadať Alexu, aby stlmila svetlo.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY: Často kladené otázky o osvetlení obývačky

Koľko lúmenov treba na osvetlenie obývačky?

Na čo si treba dávať pozor pri plánovaní osvetlenia obývačky?

Aké svetlo je vhodné do obývačky?

Aké stropné svietidlá sú vhodné do obývačky?

Aké lampy do malej obývačky?

Aká teplota farby je vhodná v obývačke?

Zdieľajte vaše obrázky a inšpirujte sa. Stačí pridať #yessvetla.sk.

Označte vaše obrázky na Instagrame. Ukážte svoj interiér, obľúbené svietidlá, tipy a triky.

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH