UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Kancelárske osvetlenie pre domáce pracovne

Nápady osvetlenia na pracovné stoly a pre pracovné miestnosti

Pracovný stôl sa v domácnosti používa veľmi odlišne: od práce v domácej kancelárii na plný úväzok na home office až po príležitostnú kancelársku prácu. V niektorých domoch je pracovňa k dispozícii ako celá miestnosť, v iných musí stačiť roh v obývačke, jedálni alebo hosťovskej izbe. Vo všetkých prípadoch je rovnako dôležité vybaviť váš stôl svetlom, ktoré podporuje sústredenie a neunavuje oči!


Klasická stolová lampa

Základné vybavenie pre výklenok, ale aj pre zvyšok miestnosti

Klasická stolová lampa je nepostrádateľná v kancelárii aj v domácej pracovni. Je to žiarivý prvok kancelárskej práce, či už ide o celú kanceláriu alebo len o kútik v obývačke. Zatiaľ čo stropné osvetlenie poskytuje príjemné pracovné svetlo, stolové lampy prinášajú dostatok svetla priamo na miesto, ktoré potrebujeme osvetliť. Stolové lampy by mali byť umiestnené tak, aby nevrhali tieň a boli ideálnym spoločníkom pri každodennej práci.

Všetky stolové lampy na pracovný stôl

Tip odborníka: dopad prirodzeného svetla

Okrem správneho umiestnenia svetiel, aby sa zabránilo tieňom a oslneniu, je tiež dôležité, aby bola obrazovka počítača umiestnená na strane okna. Takto prirodzené svetlo neruší oči. Na druhej strane, umiestnenie obrazovky oproti oknu zozadu môže namáhať oči a umiestnenie okna vpredu môže spôsobovať rušivé odrazy.

Pracovňa ako samostatná miestnosť

Každý, kto má doma samostatnú miestnosť vyhradenú výlučne na prácu, sa môže sústrediť na to, aby bola kancelária príjemným miestom na prácu. V prípade osvetlenia to znamená: nie je potrebné vyberať priestorovo úsporné modely a vítané sú svietidlá, ktoré sú nainštalované napevno.

Stropné svietidlá do kancelárie

Všestranné osvetlenie pracovne

Stropné svietidlá v kanceláriách sú základným prvkom osvetlenia. V ponuke je široký výber od LED panelov cez bodové svetlá až po klasické stropné svietidlá. Aby ste sa vyhli rušivým tieňom pri písaní, odporúčame zaobstarať si ďalšiu stolnú lampu na osvetlenie konkrétnej oblasti.

Všetky stropné svietidlá

Stojacia lampa Platzhirsch

Dizajnový dojem okolo pracovného stola

Ak máte dostatok priestoru na zariadenie celej pracovne, môžete so stojacou lampou vytvoriť skutočný dizajnový dojem. Nápadné sú aj špeciálne kancelárske stojacie lampy, ktorých podstavec zmizne pod doskou stola. Tieto lampy poskytujú príjemné okolité svetlo s priamym vyžarovaním.

Všetky stojacie lampy

Závesné svetlá na prácu

Návrh osvetlenia pracovného stola

Príjemné svetlo zhora poskytujú závesné svietidlá umiestnené nad stolom. Závesné svietidlá s univerzálnym bielym alebo teplým bielym svetlom sú vhodné do domácej kancelárie. Mnohé modely sa dajú meniť aj farebne. Tí, ktorí trávia veľa času za pracovným stolom, by si mali zvoliť koncepciu osvetlenia zameraného na človeka (HCL), ktorá je vhodná na návrh osvetlenia podporujúceho zdravie. Závesné svietidlo s technológiou HCL sa počas dňa prispôsobuje svetelným podmienkam.

Všetky závesné svietidlá

Tip odborníka: Human Centric Lighting (HCL)

Tí, ktorí trávia väčšinu dňa v uzavretých miestnostiach, sa môžu vďaka zdraviu prospešnému dizajnu osvetlenia lepšie uvoľniť a sústrediť. Najnovší prístup: technológia HCL, ktorá podporuje chronobiologické rytmy pomocou osvetlenia podobného slnečnému. Svetlá HCL sa počas dňa prispôsobujú svetelným podmienkam.

Integrovaný pracovný priestor

Ak máte doma len obmedzený priestor na prácu, musíte improvizovať: s malým stolíkom v rohu hosťovskej izby alebo s občasným odcudzením jedálenského stola. V obývacej izbe si môžete predstaviť aj sekretár na stene - v závislosti od veľkosti so stolnou lampou alebo lampou so zásuvkou. Úzka stojaca lampa vedľa stola je tiež priestorovo úspornou a rýchlo inštalovateľnou alternatívou.

Priestorovo úsporné príchytné svetlá

Konzoly sú povolené!

Ak si okolnosti náhle vyžiadajú prácu z domu, musíte improvizovať. V prípade, že máte menej priestoru a na prácu používate malý rozkladací stôl, nie je možné mať bohatý dizajn osvetlenia. Pripevňovacie svetlá sú najlepšou voľbou, pretože vyžadujú len malú plochu na okraji stola alebo police - s plným svetelným efektom!

Všetky upínacie svetlá

Nástenné svietidlá šetriace priestor

Perfektné pre domácu kanceláriu s malým priestorom

Ak máte v byte k dispozícii len malý pracovný stôl, dobrou voľbou sú nástenné svietidlá. Pretože stena je vždy k dispozícii - priestor nad pracovným stolom sa dá dokonale využiť na zdroj svetla, ktorý vás pri práci nebude oslňovať, ak ho umiestnite za obrazovku počítača.

Všetky nástenné svietidlá

Tenké podlahové svietidlá

Úspora miesta pri stole v obývačke

Každý, kto si v obývacej izbe vytvorí priestor na prácu, sa určite snaží, aby bol čo najúspornejší. Bujným stolom, stoličkám a svietidlám by ste sa mali vyhnúť. Našťastie, voľne stojace svietidlá môžu poskytnúť príjemné svetlo aj pri práci v malom priestore, a to šetrne a čistým spôsobom!

Všetky podlahové svietidlá


Často kladené otázky týkajúce sa osvetlenia kancelárie v domácej kancelárii

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.