Škandinávske svetlá

Severské útulné nápady na osvetlenie, aby ste sa cítili dobre

V obklopení prekrásnej prírody, fjordov a ihličnatých lesov sa na ďalekom severe vyvinul individuálny, s prírodou spojený štýl zariadenia: Skandi-Style. A aj naše štyri steny budú očarené zmesou z pohodového Friluftslivu a útulnosti v štýle hygge: S teplými drevenými akcentmi, útulnými vankúšmi a jasnými svietidlami – presne „lagom“, to pravé pre dobrý pocit!


Od Hygge po Friluftsliv

Škandinávske lampy pre viac útulnosti

V úchvatnej prírode a kultúre Škandinávie možno urobiť jednu skvelú vec: upokojiť sa. Dáni tomu hovoria Hygge, Švédi Lagom a Nóri: Friluftsliv. Štýl Skandi preberá tento jedinečný pocit. Čo sa týka tvaru svietidiel, znamená to: čistý dizajn bez prílišných detailov, upokojujúca atmosféra svetla na čerpanie energie a prírodné materiály, ktoré pripomínajú pobyt vonku.

Nakupovať štýl

Krásne svetlo na severe

Prečo sú svietidlá v štýle Skandi také dôležité?

Kvôli tmavým zimám zdokonalili Škandinávci osvetlenie a jeho pôsobenie. Vďaka architektúre je denné svetlo šikovne nasmerované do priestorov. Umelé osvetlenie je zamerané na maximálnu pohodu. V štýle Skandi nás potešia jasne osvetlené priestory a estetické svietidlá vytvárajúce teplú, útulnú atmosféru svetla – teplá biela je obzvlášť príjemná.

Nakupovať štýl

Materiály v severskom štýle

Rozdiel robí v prípade škandinávskych dizajnov osvetlenia ten správny mix

Niet divu, že pri láske Škandinávcov k prírode je drevo jedným z najdôležitejších materiálov – prirodzene aj v prípade svietidiel. Predovšetkým svetlé dreviny pochádzajúce zo severu, ako je breza, smrek a borovica, tvoria základ štýlu Skandi – pre svietidlá v štýle hygge s harmonickým, prirodzeným nádychom a príjemným charakterom. A aj materiály ako vlna, perie, koža, plsť, ľan, meď alebo sklo si v škandinávskom štýle nájdu svoje využitie.

Nakupovať štýl

Farby v Scandi chic

Vytvoriť so svietidlami príjemné akcenty

Sú to svieže farby z prírody, ktoré chceme v škandinávskom štýle so stenami, nábytkom a svietidlami vniesť do nášho bývania. Okrem toho odrážajú svetlé farby lepšie svetlo! Štýl Skandi sa spolieha na množstvo bielej a modrej, svetlé drevo a pastelové odtiene. Tieto príjemné farby rozjasnia aj ten najnepríjemnejší zimný deň.

Nakupovať štýl

Škandinávske ikony dizajnu

Louis Poulsen, Birger Dahl & Co. v centre pozornosti

„Keep it simple!“ – týmto heslom sa škandinávski dizajnéri riadia už desaťročia. Vznikli a vznikajú nadčasové klasiky, ktoré sú redukovaným tvarom a jasnými líniami individuálne a výrazné. Napríklad artičoka od Poula Henningsena – navrhnutá v roku 1958 pre reštauráciu „Langelinie Pavillions“ v Kodani. Alebo Carronade od Markusa Johanssona. Stolové svietidlo, ktoré možno rovnako dobre namontovať aj na stenu.

Nakupovať štýl

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.