Osvetlenie chát na horách a v údolí

Inšpirovaná panorámou hôr Osvetlenie chát na horách a v údolí

Ďaleko od všetkých starostí: horská chata je pre mnohých ľudí symbolom slobody a individuality. So správnym osvetlením sa môže stať práve takýmto miestom. Aj tí, ktorí nemajú vlastnú horskú chatu, sa môžu inšpirovať čerstvým vzduchom a horskými panorámami a podľa nich si zariadiť bývanie vrátane dizajnu svietidiel. Každý deň tak môžeme ochutnať atmosféru hôr!

Interiér v štýle chaty Snívanie o vlastnej horskej chate

Relaxujte v štýle útulnej horskej chaty! V každom interiéri si môžete vychutnať štýl horskej chaty - prírodné materiály, útulnú atmosféru a príjemné osvetlenie. Vonkajšie svietidlá nás vítajú, zatiaľ čo harmonicky navrhnuté interiérové svietidlá nás pozývajú, aby sme sa zdržali vo vnútri.

Relaxácia s výhľadom na hory Vonkajšie osvetlenie na horskej chate

Usadiť sa na terase alebo balkóne a skončiť deň s výhľadom na horskú panorámou - tu prichádzajú na rad atmosférické vonkajšie svietidlá, ktoré nám umožnia relaxovať pri príjemnom svetle. Okrem toho sú vonkajšie svietidlá dôležité pre orientáciu v okolí chaty. Najmä v horách je veľmi dôležité bezpečné vonkajšie osvetlenie v celej oblasti.


Kai
Kai

Odborník na osvetlenie v spoločnosti Svetlá.sk

ODBORNÝ TIP

Prevádzkovatelia horských chát často využívajú na pokrytie svojich potrieb elektrickej energie fotovoltaické systémy. Solárnu energiu možno využiť aj priamo na osvetlenie: Vysoko výkonné solárne svietidlá dnes dokážu uskladniť energiu na niekoľko dní. Dobré osvetlenie je vždy zaručené aj za zlých poveternostných podmienok.

Útulnosť horskej chaty Perfektne vyladené vnútorné osvetlenie v horskej chate

Vo vnútri horskej chaty sú dôležité podobné svetelné vlastnosti ako v bežnom obytnom priestore. Patria medzi ne:

  • Ambientné osvetlenie napĺňa miestnosť teplou bielou farbou svetla <3 300 Kelvinov, vďaka čomu je atmosféra v chate dvojnásobne útulná.

  • Dobré osvetlenie priestoru, napr. so stojacími lampami alebo závesnými svietidlami v harmonickom dizajne, ktoré podčiarkujú rustikálnu atmosféru chaty.

  • Ambientné osvetlenie, napr. prenosná lampa alebo lampáš, ktorý si môžete vziať na terasu počas pekného večera.

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH