UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Ochrana proti vlámaniu s detektormi pohybu

Detektory pohybu zabezpečujú bezpečnosť pri parkovaní v garáži, na chodníkoch a na schodiskách. Slúžia však nielen na optimálnu orientáciu, ale sú aj veľmi dobrým rozšírením ochrany proti vlámaniu. Pretože zlodeji zvyčajne hľadajú jednoduché spôsoby, ako sa nepozorovane dostať dnu - svetlo riadené snímačom im robí vrásky na čele.

Svetlo je dôležitou súčasťou ochrany proti vlámaniu. Tmavé rohy sú pri detekcii pohybu efektívne osvetlené. Dom sa tak stáva ťažkým cieľom pre zlodejov.

Ochrana proti vlámaniu

Ak sa svetlo rozsvieti, uvedomia si to aj susedia a ľahko zistia, či ide o majiteľa domu alebo zlodeja.

Aby sa dosiahol odstrašujúci účinok, musí svietidlo okamžite dosiahnuť 100 % jas a musí byť odolné voči vypnutiu. To sa optimálne dosahuje pomocou technológie osvetlenia LED.


Ako fungujú detektory pohybu?

Pri detektoroch pohybu sa používajú rôzne technológie:

Infračervené senzory
(PIR)

Infračervené detektory pohybu reagujú na priblíženie napr. osôb a vozidiel detekciou pohybujúcich sa zdrojov tepla. Sú veľmi spoľahlivé, ale detekujú skôr bočné pohyby než pohyby, ktoré sa k senzoru približujú čelne.

Inteligentné
Vysokofrekvenčné senzory (iHF)

iHF (tiež: radarové senzory) pracujú prostredníctvom elektromagnetických vĺn a dokážu rozlíšiť zvieratá od ľudí. Zisťujú pohyb bez ohľadu na smer a niekedy aj cez tenké steny alebo dvere.

Spracovanie obrazu
Snímače fotoaparátu

Snímače kamery vyhodnocujú zaznamenaný obsah obrazu. Ak dôjde k zmene alebo sa zistia určité prvky obrazu, detektor pohybu zareaguje. Väčšina snímačov kamier dokáže ľahko rozlíšiť ľudí od zvierat.


Kde môžem použiť detektory pohybu ako ochranu proti vlámaniu?

Pre komplexnú ochranu proti vlámaniu pomocou detektorov pohybu je veľmi dôležité nielen osvetlenie hlavného vchodu. Zabezpečené musia byť aj bočné a zadné vchody, ako aj okná a úzke vchody okolo domu. Tieto vchody zlodeji uprednostňujú, pretože často nie sú priamo viditeľné.

Pri vchodových dverách

Pri dverách na terasu

Na fasáde a zadnej strane domu

Na monitorovanie záhrady

Pri vjazde do garáže

Pri vstupe do dvora


Aký je najlepší spôsob umiestnenia detektorov pohybu?

Každé svietidlo s detektorom pohybu a najmä samostatné detektory pohybu sa musia po inštalácii otestovať a optimálne nastaviť, aby komplexne a bez mŕtvych zón pokryli chránený priestor. Svietidlo alebo detektor by mali byť namontované čo najvyššie a nemali by byť ľahko prístupné pre zlodeja.

Mnohé samostatne montovateľné detektory pohybu majú horizontálne a vertikálne otočné optické systémy.

Steinel IS

Optimálne nastavenie detektora pohybu zvyčajne kontroluje iná osoba. Takto je možné bez problémov vykonať opätovné nastavenie.


Odradenie zlodejov pomocou automatických svetelných scenárov

Zlodeji uprednostňujú ľahko prístupné budovy, v ktorých nikto nie je doma a ku ktorým sa môžu nepozorovane priblížiť. Ak to tak nie je, zlodej sa zameria na ľahší cieľ.

Vďaka inteligentnej simulácii prítomnosti inteligentných domácich svietidiel a svetiel je dnes hračkou vytvoriť dojem rušného domu.

Odradenie zlodejov

Inteligentné svetelné zdroje v rôznych miestnostiach možno naprogramovať prostredníctvom aplikácie. To vytvára dojem "každodenného života" v objekte.

Osvetlenie nezávislé od miesta

Používanie aplikácie je intuitívne. Ak je systém inteligentnej domácnosti integrovaný aj do siete WLAN, prístup k osvetleniu je možný bez ohľadu na miesto.


Aké ďalšie inteligentné príslušenstvo
je k dispozícii na ochranu proti vlámaniu?

Zabezpečenie vlastného majetku proti vlámaniu pozostáva z mnohých faktorov, ako sú dvere, okná a zámky až po technológiu budovy s automatickými žalúziami a roletami. Pomocou moderných systémov inteligentnej domácnosti, ako je napríklad Homematic IP, alebo inteligentných systémov osvetlenia, ako je napríklad Philips Hue, možno inteligentné zabezpečenie domácnosti ľahko dodatočne nainštalovať.

Vonkajšie kamery

Vonkajšie svietidlá s kamerou sú integrované do siete WLAN. Pred inštaláciou je potrebné skontrolovať, či sieť WLAN dosahuje do tejto časti domu.

Sieťový senzor

Na nahrávanie videí s vysokým rozlíšením sú často potrebné samostatné karty SD s kapacitou až 64 GB. Tieto nie sú zahrnuté v rozsahu dodávky.


Tip na záver

Bez ohľadu na to, aké inteligentné sú ochranné opatrenia, plné poštové schránky sú známkou toho, že nikto nie je doma. Súčasťou účinnej prevencie vlámania je požiadať suseda, aby ho počas prázdnin pravidelne vyprázdňoval.


Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.