taliansky dizajn

Talianske dizajnové svietidlá Kultúra osvetlenia s pôvabom a charakterom

Zjednocujú tradičné remeselné spracovanie a najmodernejšiu technológiu. Predstavujú pôvabné svetelné kreácie a nadčasové kultové svietidlá. Reč je o talianskych dizajnérskych značkách, ktoré svojimi elegantne-štýlovými svietidlami stanovujú medzinárodné štandardy. Za značkami ako Flos, Artemide a Luceplan stoja slávni dizajnéri s výnimočnou povesťou, ktorí exkluzívnymi materiálmi vytvárajú kultové svietidlá pre celé generácie.

Objavte dizajnové svietidlá

Pôsobivé stojanové svietidlá Nadčasová talianska dizajnová klasika

V miestnosti zaujímajú veľmi osobitné miesto: V harmónii s elegantnými sedacími súpravami alebo príborníkmi robia stojanové svietidlá z rúk talianskych dizajnérov interiér ešte exkluzívnejším a nezvyčajnejším – s úchvatným pôsobením svetla!

Dokúpte si talianske stojanové svietidlá

Paolo Rizzatto

Paolo Rizzatto

Pravdepodobne najznámejší dizajn svietidiel od Luceplan pochádza od spoluzakladateľa Paola Rizzatta: Rad svietidiel Costanza. Pôvodne v bielej farbe, je Costanza medzičasom dostupná aj v jemných pastelových tónoch a dynamických farbách. Ako progresívna senzácia bol v roku 1986 považovaný praktický dotykový stmievač, ktorý je dnes už štandardom.

Závesné svietidlá s pôvabom Závesné svietidlá s pôvabom

Exkluzívne časti interiéru treba uviesť do pravého svetla s pôvabom. Tak napríklad jedálenský stôl, pohovku alebo komodu. Závesné svietidlá z talianskych dizajnérskych dielní sa svojím tvarom, farbou a pôsobením svetla starajú o noblesu.

Dokúpte si talianske závesné svietidlá

Marc Sadler

Marc Sadler

Marc Sadler, pôvodne priemyselný dizajnér v športovom odvetví, pravidelne experimentuje s novými materiálmi a nekonvenčnými výrobnými postupmi. Jeho inovačno-experimentálny rukopis je dodnes jeho poznávacou značkou. Pre talianskeho výrobcu svietidiel Foscarini navrhol kultové svetlá Mite, Tress a Twiggy.

Lákadlo pre oči – nástenné svietidlá Taliansky dizajn vo výške očí

Nástenné svietidlá z kreatívneho pera špičkových talianskych dizajnérov vytvárajú v našich obývačkách akcenty. Od veselého farebného kvetinového dizajnu, cez puristické tvary, až po špecifické kúsky – dostupné je všetko podľa Vášho vkusu.

Dokúpte si talianske nástenné svietidlá

Ernesto Gismondi

Ernesto Gismondi

Ako zakladateľ Artemide vošiel Ernesto Gismondi do histórie talianskych manufaktúr na výrobu svietidiel kultovým faktorom. S diplomom z leteckej a raketovej techniky sa začiatkom 60. rokov venoval výrobe osvetľovacích zariadení a spolu so Sergiom Mazzom založil Artemide. Jeho najznámejšie návrhy: závesné svietidlá Miconos a Nur, ako aj séria svietidiel Discovery.

Stolové lampy s charizmou Kultové talianske dizajnérske kúsky

Stolové svietidlá špičkových talianskych značiek si zaslúžia čestné miesto: Umiestnené na konferenčných stolíkoch, príborníkoch a pod., vnesú do našich obytných priestorov šarmantným spôsobom eleganciu – v priamočiarom, ako aj hravom dizajne.

Dokúpte si talianske stolové lampy

Achille a Pier Giacomo Castiglioni

Achille a Pier Giacomo Castiglioni

Achille a Pier Giacomo Castiglioni sú známi ako dizajnérske duo pre ich výnimočné návrhy svietidiel pre taliansku značku svietidiel Flos. Okrem stojanového svietidla Toio, ktoré priťahuje pozornosť ako zneužitý svetlomet, ide na ich kreatívne konto aj stolové svietidlo Taccia a oblúkové svietidlo Arco. Posledné menované bolo začiatkom šesťdesiatych rokov prvé svojho druhu.

Pútače pohľadov – stropné svietidlá Talianske svetelné umenie zhora

Talianski dizajnéri dokazujú pôsobivým spôsobom: Stropné svietidlá nie sú iba funkčné. Môžu byť totiž skutočnými dielami svetelného umenia, ktoré optimalizujú pôsobenie svetla tvarom, farbou a materiálom.

Dokúpte si talianske stropné svietidlá

Ross Lovegrove

Ross Lovegrove

Ross Lovegrove navrhol už pre Artemide viacero sérií svietidiel, vrátane elegantného stropného svietidla Skydro, ktoré vyzerá ako nazbierané strieborné kvapky. Tento dizajnér preberá do svojej tvorby prednostne logiku a krásu prírody a využíva organické formy v kombinácii s inovačnou technológiou a materiálmi vysokej kvality.

Ústredný prvok – luster Majestátne výtvory svetla

Najvyššou disciplínou dizajnu svietidiel, čo sa týka extravagancie, sú lustre vo všetkých podobách: od organicky zakrivených lustrov so zlatými a krištáľovými dekoráciami, až po minimalisticky čisté modely so štíhlymi líniami.

Dokúpte si talianske lustre

Talianske prémiové značky

Luceplan
Flos
Artemide
Foscarini
Fontana Arte
Martinelli Luce
Kartell
Prandina
Slamp
Karman
Kdln
Rotaliana

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH