Tipy

Takto nájdete
tie správne ...
Stolové lampy

Stolové lampy sú skutočne univerzálne! Vďaka svojim malým rozmerom sa hodia do každej izby, nech už je akokoľvek malá, kde ich môžeme flexibilne používať pripojením k zásuvke. Stolné lampy sú však viac ako iba funkčné. Mnohí z nich sú skutočné sochy, ktoré krásne osvetlujú svoje okolie a sú tiež jedinečným dizajnovým doplnkom.

Krok 1

Tvar stolovej lampy

Stolové lampy sa vyrábajú vo všetkých veľkostiach, tvaroch, farbách a štýloch. Stolové lampy však môžu byť rozdelené do troch variantov.

Stolová lampa s tienidlom

Klasická stolová lampa s tienidlom, ktoré jemne prepúšťa svetlo do miestnosti. Nevzniká tak žiadne oslnenie, ale len to najkrajšie svetlo.

S rámom a základňou je lampa vysoká až 70 cm. Existuje nekonečný počet štýlov, ktoré sa dokonale hodia na stôl, parapetu alebo komodu v každom interiéri.

Lampy na písací stôl

Stolové lampy poskytujú optimálne vizuálne podmienky na domáce úlohy, štúdium, kreslenie alebo domácu kanceláriu. Správne zvolené svetlo zabraňuje rýchlej únave očí.

Svetlá v pracovni majú často pružné rameno a hlavu lampy. Stmievač umožňuje nastaviť výšku, uhol a intenzitu svetla podľa potreby.

Svietidlo s klipom

Svetlá s klipom sa dajú flexibilne používať všade. Stačí zasunúť zástrčku do zásuvky a pripevniť svetlo na okraj stola, poličky alebo postele.

Lampy s klipom sú najjednoduchším riešením cieleného osvetlenia na konkrétnom mieste - pretože niekedy nie je miesto pre stolnú lampu.

Dekorácia

Stolové lampy sú zdrojom svetla a vizuálnou dominantou obytných priestorov v jednom - a keďže sa jedná pravdepodobne o osvetľovacie predmety s najväčším výberom, pre každý štýl a miestnosť sa niečo nájde.

Či už abstraktné, extravagantné, diskrétne alebo len úchvatné: zriedkačo môže vytvoriť tak krásne akcenty ako stolová lampa v veľmi populárnom individuálnom štýle.

Krok 2

Funkcia

Stolové lampy vždy plnia určitú úlohu. V závislosti od modelu môžeme hovoriť o funkčnej alebo dekoratívnej stolnej lampe.

Osvetlenie konkrétnej oblasti

Stolové lampy sú dokonalým doplnkovým svetlom pre akýkoľvek obytný priestor a akúkoľvek činnosť, či už ide o prezeranie obľúbeného časopisu, šitie alebo kreslenie. Často sa na tento účel používa smerové svetlo, t. j. reflektor.

Pastva pre oči

Najmä dizajnové svietidlá, ale aj stolové lampy rôznych štýlov sú zdrojom svetla a vizuálnej dominantnej obývacej izby v jednom. Väčšina z týchto svietidiel vyžaruje svetlo nepriamo, tj. cez tienidlo alebo reflexné povrchy.

Na nočný stolík

Nočné svietidlo je pohodlne dostupné ďalšie svetlo vhodné pre nočné stoličky, aby ste si mohli čítať alebo rýchlo sa orientovali počas temnej noci. V tme stačí pre oči len málo svetla - a partner nie je rušený počas spánku alebo odpočinku.

K práci

Stolové lampy na pracovnom stole znižujú namáhanie očí. Tým sa zabráni bolesti hlavy a môžete pracovať dlhšie a efektívnejšie. Ideálne sú stolové lampy, ktoré môžu byť prispôsobené rôznym úlohám pomocou integrovaného stmievača.

Krok 3

Stolové lampy s ďalšími funkciami

Pracovné lampy sú obzvlášť pohodlné a praktické vďaka komplementárnym funkciám. V prípade inteligentnej domácnosti sa osvetlenie posúvajú na vyššiu, kreatívnu a osobnú úroveň.

Stmievateľné stolové lampy

Každý vníma jas inak. Preto môže byť svetlo s týmito stolovými lampami vždy prispôsobené - zosilnením alebo oslabením jasu.

Stolové lampy s batériou

Tieto lampy sú ešte flexibilnejšie: stolové lampy s nabíjateľnými batériami nepotrebujú zástrčku, ale zvyčajne sa nabíjajú cez USB. Ide teda o prenosné svetlo!

Inteligentné osvetlenie stola

Tieto svietidlá ponúkajú maximálne individuálne osvetlenie, ktoré možno ovládať pomocou mobilnej aplikácie alebo hlasu. Vďaka širokej škále príslušenstva sú nápady na použitie takmer nekonečné!

S nabíjacou stanicou

Systém QI alebo USB: S týmito všestrannými tabuľkovými lampami môže byť smartfón nabíjaný priamo na lampách. Praktické funkcie napr. na stole!

Krok 4

Štýl

Ideálne pre vašu izbu: stolové lampy vám ponúkajú možnosť vybrať si ich štýl úplne podľa vlastného vkusu.

Vintage / staromódny štýl

Vznešená elegancia a šarm starého sveta pre rafinované hotelové a obchodné priestory, ako aj súkromné obytné priestory!

Vidiecky štýl

Rustikálna atmosféra "z vidieku" alebo vidiecke svetlo a romantika s moderným vidiekom. Bezstarostný dizajn ďaleko od mestského zhonu!

Retro lampa Banker

Známy lampa Banker v štýle Art Deco z 20. a 30. rokov 20. storočia vyzerá rovnako elegantne ako kedysi a poskytuje jasné svetlo na čítanie. Vďaka typickému zelenému odtieňu neoslňuje.

Moderný

Moderné svietidlá sú často vybavené inštalovanou LED technológiou, líšia sa od klasického modelu a často kombinujú základné geometrické tvary s cieľom vytvoriť nové nápady na osvetlenie s jedinečnými svetelnými efektmi.

Priemyselný štýl

Rustikálno-pohodlné vzory sa dajú autenticky kombinovať s akýmkoľvek iným štýlom vďaka ich netradičnej atmosfére a množstvu nostalgie - aj bez vlastného podkrovného bytu.

Škandinávsky štýl

Škandinávske heslo: "Neprestaňte sa usmievať!". Jednoduché dizajny sú veľmi funkčné a harmonické v čoraz hektickejšom a komplikovanejšom svete.

Krok 5

Materiál

Vďaka rôznorodému používaniu materiálov sú stolné lampy stále vzrušujúce - a v miestnosti skutočne priťahujú pozornosť.

Drevo

Dotyk prirodzenosti: stolové lampy s drevenými prvkami dopĺňajú štýly nábytku od škandinávskeho po moderný a dodávajú miestnosti útulný nádych.

Sklo

Štýlová transparentnosť v najpresnejších formách: tento materiál s ušľachtilým pocitom zaznamenal skutočné oživenie v posledných rokoch!

Betón

Brúsená sivá farba a drsný dojem robia z betónových svietidiel výnimočné a zároveň nenápadné, tiché interiérové doplnky. Rustikálny šarm pôsobí moderne a nadčasovo.

Textil

Látkové tienidlo je klasikou pre stolové lampy. Funguje ako rozptylovač, takže vyžarované svetlo je mäkké a neoslňuje. Vďaka nekonečnej ponuke odtieňov a podstavcov si môžete vytvoriť lampu úplne podľa svojho vkusu!

Krok 6

Klasický dizajn

Zdroj svetla a výnimočný priestorový prvok: svetlo a svetelný efekt nie sú v týchto svetelných umeleckých dielach len funkčné, ale priamo upozorňujú na výnimočný objekt.

Tolomeo od Artemide

Legenda osvetlenia s charakteristickým pružinovým vyrovnávacím systémom.

Wagenfeld od Tecnolumen

Reedícia klasického diela. Kvalita a história - vyrobené v Nemecku!

Formakami od &tradition

Tento dizajn je založený na ázijskej tradícii, kde sú lucerny vyrobené z ryžového papiera.

Pipistrello od Martinelli Luce

Klasický model od talianskej architektky Gae Aulenti s výrazným štvorlístkovým tienidlom a teleskopickou základňou.

Panthella od Louis Poulsen

Ide o nadčasovú klasiku z akrylu, ktorú navrhla legenda dizajnu Verner Panton.

Poul Poul od Ingo Maurer

Kreatívny dizajn vnáša do obytného priestoru nádych africkej savany.


Kai

Odborník na osvetlenie v spoločnosti Svetla.sk

TIPY EXPERTA

Väčšina dnešných stolových lámp má trvalo nainštalované LED diódy. Z dobrého dôvodu! V opačnom prípade by tenké profily neboli vôbec možné, napr. pri najnovšej generácii stolových lámp. Pri týchto svetlách venujem osobitnú pozornosť možnosti vlastnej konfigurácie. Pomocou dotykového panela môžem ovládať nielen jas, ale aj farbu svetla. Jedným kliknutím môžem prepnúť z pracovného režimu s hodnotou 4 000 Kelvinov do relaxačného režimu s hodnotou 2 700 Kelvinov. Takže tú istú lampu môžem používať na prácu aj na relaxáciu pri čítaní románu. Zatiaľ čo žiarovky sa často rozbijú po 1 000 spínacích cykloch, technológii LED časté zapínanie a vypínanie, stmievanie a zmeny farieb vôbec neprekážajú.

TRAE Maze Z

LED šetrí náklady! Táto technológia osvetlenia je 80 až 90% ekonomickejšia ako žiarovka.

Arcchio Lianel

Iba LED dióda môže byť ľahko nastaviteľná farba a jas svetla.

Axolight Cut

Trvalo nainštalované LED diódy vám umožňujú vytvárať tvary, ktoré by neboli možné s iným zdrojom svetla.


Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.