vintage lampy

Svietidlá vintage Nápady na osvetlenie v trendovom použitom vzhľade

Vzhľad vintage je zameraný na starostlivo vyvážené kúzlo blšieho trhu, ktoré dobýva naše obytné priestory. Rozdiel medzi svietidlami vintage a objaveným „skvostom“ v babkinom podkroví: Vintage sú skutočne nové. Vybavené najmodernejšou technológiou LED sú upravené iba tak, aby vyzerali staro – umelo vytvorenými známkami používania, ako je odlúpnutá farba, škrabance, hrdza alebo patina.


V čom spočíva čaro vintage?

Vintage chic využíva všetky materiály, s ktorými sa dá dobre vypracovať použitý vzhľad: Laky so škrabancami, kovy od medi až po železo s hrdzou a patinou, drevo so známkami používania. Čo sa týka farebného riešenia, sú čierna a biela rovnako obľúbené ako výrazné farby a pastelové tóny. A rozsah použitia? Pre všetky obytné priestory – od obývačky cez kúpeľňu, kuchyňu a jedáleň, až po vonkajší priestor.


Závesné svietidlá s použitým vzhľadom

Trochu hrdze, trochu patiny alebo trocha odlúpenej farby – a už je vzhľad vintage pre závesné svietidlo perfektný. Hodí sa vynikajúco k priemyselnému štýlu.


Stropné svietidlá v štýle vintage

Ak hľadáte stropné svietidlo k štýlu boho chic, urobíte s výberom modelu v štýle vintage to správne rozhodnutie. K tomuto trendovému štýlu sa hodí aj trochu shabby chic.


Nástenné svietidlá s nádychom vintage

V prípade nástenných svietidiel vo vzhľade vintage sa človek môže stať trošku nostalgickým – mottom týchto nápadov na osvetlenie je luxusné kúzlo blšieho trhu.


It's vintage – stolové lampy

Stará komoda z blšieho trhu v kombinácii s novým svietidlom vintage a technológiou LED. Takto sa štýlovo skombinuje staré a moderné, a optimálne využijú príslušné prednosti.


Aký je rozdiel medzi vintage a retro?

Rozdielom sú známky používania. V prípade vintage sú hlavným prvkom známky používania, ktoré vytvárajú ich kúzlo. Naproti tomu svietidlá retro nevyzerajú ako používané, teda ako z druhej ruky, ale akoby pochádzali priamo z minulých desaťročí. Samozrejme, že dizajn svietidiel môže vzdať hold napríklad päťdesiatym rokom a napriek tomu mať poodlupovaný lak. Potom je kreatívna cesta časom do minulosti perfektná.


Stojacie lampy s nostalgickým šarmom

Trochu priemyselného nádychu so sebou prinášajú stojanové svietidlá v štýle vintage. Často sú vo vzhľade Cage alebo so stojanom Tripod – s trochou hrdze alebo patiny!


Perfektný vzhľad s filamentom

V prípade vintage nesmie chýbať Edinsonova žiarovka – ale moderne s LED: vo forme filamentovej žiarovky! Vďaka tomu vytvoríte aj najjednoduchšou objímkou perfektné prostredie.


Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH