PORADCA

Exteriérové svietidlá s kamerou

Multifunkčné zariadenia pre komfort a bezpečnosť

Exteriérové svietidlá s kamerou sú multifunkčné zariadenia: Jasne a bezpečne osvetľujú priestory energeticky efektívnymi LED, monitorujú snímačmi, ako aj videom a zároveň sú komunikačným zariadením. Exteriérové kamery sa integrujú do domácej siete WLAN. Potom máte prostredníctvom aplikácie v smartfóne odkiaľkoľvek prístup na svietidlo s kamerou.


Aké výhody ponúkajú exteriérové svietidlá
so snímačom pohybu a kamerou?

Osvetlenie domu a dvora

Osvetlenie
domu a dvora

Exteriérové svietidlá s kamerami ponúkajú v závislosti od výrobku svietivosť niekoľko 1 000 lúmenov. To zaisťuje vynikajúce osvetlenie priestoru.

Snímačom riadené monitorovanie

Snímačom riadené monitorovanie

"Vďaka spojeniu s WLAN Vás kamery so snímačmi okamžite po aktivácii snímača pohybu informujú odoslaním push správy do smartfónu.

Obojsmerná komunikácia

Obojsmerná
komunikácia

Keď príde poštár alebo hostia, môžete prostredníctvom integrovaného videovrátika okamžite nadviazať kontakt – dokonca aj z dovolenky.


Čomu musím v prípade exteriérových kamier so svetlom
bezpodmienečne venovať pozornosť?

Spojenie s WLAN

Spojenie s WLAN

Exteriérové svietidlá s kamerou sa integrujú do siete WLAN. Pred montážou musíte overiť, či má WLAN dosah až po tento miesto na dome.

Potreba SD karty

Potreba SD karty

Na nahrávanie videí vo vysokom rozlíšení sú často potrebné samostatné SD karty s kapacitou až 64 GB. Tie nie sú obsahom rozsahu dodávky.


Dodatočné monitorovanie okolia domu kamerami

Ak už existuje dobré vonkajšie osvetlenie, oplatí sa dodatočná inštalácia kamerového systému. Na tento účel sa odporúčajú súpravy akumulátorom napájaných exteriérových kamier. Tieto výrobky síce neponúkajú orientačné osvetlenie ako exteriérové svietidlo, ale často majú malé bodové svetlo, ktoré umožňuje nahrávanie vo vysokom rozlíšení aj v noci.


Miesta pre exteriérové svietidlá s kamerou

Vchodové dvere

Dodatočne k ochrane proti vlámaniu ponúka umiestnenie na vchodových dverách možnosť komunikácie s návštevníkmi a poštárom, ako aj optimálne osvetlenie schodov a bezproblémové nájdenie kľúčovej dierky.

Vjazd

Monitorovanie garážovej brány zvyšuje ochranu proti vlámaniu. Navyše ponúka snímačom riadené svetlo optimálnu orientáciu pri vjazde do garáže alebo pri nakladaní a vykladaní na dvore.

Terasa

Terasové dvere a zasklené čelá sú častými cieľmi zlodejov. Silné osvetlenie odradí neželaných hostí a okrem toho plní aj funkciu bežného exteriérového osvetlenia.

Záhrada

Zlodeji sa k domu môžu priblížiť z rôznych prístupových miest. S uhlami detekcie až do 180° a dosahom až do 10 m je bez problémov možné monitorovať záhradu 2 000 lúmenovým reflektorom na fasáde.


Na aké právne podmienky treba dbať?

Použitie exteriérových kamier so svetlom je viazané právnymi rámcovým podmienkam. Okrem toho musia byť návštevníci pozemku, napr. poštári alebo hostia, upozornení tabuľkou alebo podobne na to, že je pozemok monitorovaný kamerovým systémom. Okrem toho, prosím, venujte pozornosť aj upozorneniam výrobcu a informujte sa o miestnych ustanoveniach.

Čo je dovolené?

  • Natáčanie vlastného pozemku

Čo je zakázané?

  • Natáčanie susedného pozemku

  • Natáčanie ulíc a chodníkov

  • Nezákonné natáčanie osôb

Dôležité upozornenie: Ak kamera natočí, resp. zaznamená zlodeja, nesmiete video zverejniť na internete ako súkromnú výzvu na pátranie. Nahrávky je potrebné odovzdať polícii!


Čomu musím v prípade exteriérových kamier so svetlom
bezpodmienečne venovať pozornosť?

Priame pripojenie vodičmi

Prevádzka na akumulátor/batérie

So zástrčkou/konektorom


Ako sú exteriérové kamery chránené

Aby vonku odolali meniacemu sa počasiu, sú exteriérové kamery vybavené stupňom ochrany IP44 alebo vyšším a materiál je mimoriadne odolný voči teplotám. Presné informácie nájdete v podrobnom opise príslušného výrobku.

Existujú integrované/
skryté kamery?

Podľa právnych podmienok musia byť návštevníci pozemku vždy informovaní o monitorovaní kamerovým systémom. Avšak existujú aj oveľa nenápadnejšie kamery, napr. vo zvončeku.


Porovnanie exteriérových kamier s osvetlením

  XLED Cam 1 Smartlight 7869-750 Smartlight 7892-750
Značka Steinel Konstsmide Konstsmide
Osvetlenie 2.200 lúmenov 2.400 lúmenov 800 lúmenov
Stupeň ochrany IP44 IP54 IP54
Elektrické napájanie Sieťový prúd Sieťový prúd Zástrčka
Pripojenie na sieť WLAN WLAN WLAN
Potreba bezdrôtového spojenia X X X
Možnosť nasmerovania pri montáži pri montáži pri montáži
Snímač pohybu
Integrovaný mikrofón
Režim nočného videnia X
Zabudovaná siréna X
Pamäťová karta vrátane 8 GB SD karty max. 64 GB –
nie je obsiahnutá
max. 64 GB –
nie je obsiahnutá
Ovládanie hlasom X X X
XLED Cam 1 Smartlight 7869-750 Smartlight 7892-750

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.