Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Historický vzhľad, najnovšia technológia: starožitné lustre

Kto má rád trochu extravagancie, ten by určite nemal prehliadnuť lustre, najmä tie so starožitným vzhľadom, ktoré vnesú do miestnosti šarm a noblesu. Lustre však zaberajú pomerne veľa priestoru a najlepšie pôsobia v miestnosti s dostatkom priestoru medzi svietidlom, stenami a podlahou – ideálne sú preto do bytov s vysokými stropmi, s galériami alebo do luxusných hál. Nemajte však obavy, nemusíte bývať v zámku ani paláci, aby ste si mohli dovoliť klasický luster. Existujú aj malé modely, ktoré sú vynikajúce do menších miestností.

lustre klasicke starozitne

Sú starožitné lustre naozaj staré alebo len tak vyzerajú?

Ak hľadáte skutočný starožitný luster, najlepšie je navštíviť blší trh alebo obchod so starožitnosťami. Ak je však pre vás dôležitý len vzhľad klasického lustra a jeho vek nehrá žiadnu rolu, môžete nájsť skvelý model aj v našom obchode. V kategórii starožitných lustrov nájdete modely, ktoré by sa poľahky mohli objaviť na nejakom zámku a nevzbudili by pritom pozornosť, že ide o úplne nové výrobky.

Ak máte akékoľvek otázky o klasických lustroch, neváhajte a obráťte sa na našich technických poradcov. Kontaktné údaje sú uvedené nižšie.

lustre klasicke starozitne

Z čoho sú vyrobené klasické lustre?

Ak chcete presne vedieť, z akých materiálov sú vyrobené lustre so starožitným vzhľadom, použite filter „materiál“ v našom obchode. V ponuke je:

  • sklo,
  • drevo,
  • krištáľ,
  • mosadz,
  • textil,
  • hodváb,
  • iné kovy ako železo.

A možno neuveríte – ale dokonca aj plasty. Materiály, ktoré by ste vôbec nečakali v starom zámku, dokážu dať svietidlu starožitný vzhľad.

lustre klasicke starozitne

Je krištáľ špeciálny materiál pre lustre?

Keď sa povie luster, predstavíte si zrejme štýlový, ozdobný a ťažký kus, pri ktorom sa určite nešetrí krištáľom. Ako prvé vám určite prídu na myseľ krištále Swarovski, ktoré používa spoločnosť Schonbek na výrobu svojich honosných krištáľových lustrov. Iných výrobcov starožitných krištáľových lustrov môžete nájsť v našom obchode pomocou filtra „výrobca“.

Mimochodom – ponúkame aj moderné krištáľové lustre, ak preferujete moderný dizajn.

lustre klasicke starozitne

V akých farbách sú dostupné starožitné lustre?

Ak si predstavíte klasické starožitné lustre, zrejme sa vám spájajú s predstavou striebra a zlata, prípadne mosadze. Možností je však viac. Od sivej cez bronzovú po krémovú – v ponuke je pestrá paleta farieb. Ak chcete zistiť, či máme luster s určitou konkrétnou farbou, použite v našom obchode funkciu filtra. Ak máte nejaké otázky o ponuke vhodných tienidiel, kedykoľvek sa obráťte na našich odborných poradcov. Nižšie sú uvedené ich kontaktné údaje.

Existujú aj starožitné lustre so sviečkami?

Lustre so skutočnými sviečkami v našom obchode neponúkame, najlepšie bude, ak preskúmate blšie trhy. Máme však lustre so žiarovkami LED v tvare sviečky, ktoré vyzerajú takmer ako skutočné sviečky, no nehrozí pri nich riziko požiaru. Tip: V lustroch vynikajúco vyzerajú nielen žiarovky v tvare sviečky, ale aj v tvare plameňa sviečky. Majú ohnutú alebo zakrútenú žiarovku, ktorá sa viac podobá skutočnej sviečke.

lustre klasicke starozitne

Aký veľký by mal byť klasický luster?

Necháme to na váš vlastný vkus. Musíte však sami zvážiť, či bude praktický. Veľký luster vo veľmi malej miestnosti nevyzerá dobre. Ozdobný kúsok so starožitným vzhľadom skutočne vyžaduje viac priestoru okolo seba, aby vyznela jeho majestátnosť.

Tip: Vždy by ste mali vziať do úvahy počet žiaroviek, teda celkový svetelný výkon. Tento sa meria v lúmenoch a závisí od neho skutočný jas v miestnosti. Kedykoľvek sa obráťte na našich odborných poradcov a poraďte sa o veľkosti starožitného lustra. Nižšie sú uvedené ich kontaktné údaje.

Existujú aj lustre s rustikálnym vzhľadom?

Samozrejme, a sú veľmi obľúbené. Preto sme vytvorili samostatnú podkategóriu v našom obchode – vidiecke/rustikálne lustre.

Potrebujete viac informácií alebo radu o starožitných lustroch? Obráťte sa potom na našich odborných poradcov telefonicky na 0 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ