LED bodové svetlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Bodové LED svetlá– nenápadný detail s ohromujúcim efektom osvetlenia

  Bodové svetlá LED sú vynikajúce na nasvietenie scény v konkrétnom priestore, ktorým môže byť kreslo na čítanie pre knihomoľa alebo špeciálne vystavené dielo pre milovníka umenia. Samostatné bodové svetlo dokáže poskytnúť dostatok cieleného osvetlenia pre akýkoľvek priestor. Samozrejme, ak chcete viac svetla, budete potrebovať viacero bodových svetiel. Kombinácia bodových svetiel s viacerými žiarovkami zabezpečí dostatok svetla na osvetlenie celej miestnosti.

  Väčšinou sa však bodové svetlá LED podobajú skôr jemnému kvetu, ktorého nenápadný dizajn a jemné farby odvádzajú pozornosť od samotného svietidla na očarujúce efekty osvetlenia, ktoré vytvára. Pomocou presne cieleného osvetlenia môžete vytvoriť nádherné akcenty.

  led bodovky
  led bodovky
  led bodovky

  Na čo sa zamerať pri výbere bodových LED svetiel?

  Ak oceníte flexibilitu, mali by ste si zvoliť svietidlo, ktorého jednotlivé bodové svetlá možno otáčať a vyklápať, čo však ponúka väčšina bodových LED svetiel. Ak si vyberiete ovládač stmievania, poskytne vám flexibilitu jasu. Táto funkcia nie je k dispozícii pre všetky bodové svetlá, ak teda máte o ňu záujem, uveďte ju do filtra vyhľadávania. Niektoré bodové LED svetlá ponúkajú aj flexibilitu voľby luminiscenčnej farby, je to však skôr zriedkavé. Ak však hľadáte túto funkciu, uveďte to vo filtri vyhľadávania. V prípade bodových svetiel s touto funkciou budete tiež musieť zvážiť, či uprednostňujete ovládanie pomocou aplikácie v smartfóne alebo diaľkové ovládanie.

  Samozrejme, musíte si položiť otázku, kam chcete umiestniť bodové LED svetlo. Ak to bude na miesto s možným pôsobením vlhkosti, ubezpečte sa, že svietidlo má správny stupeň ochrany IP. Je to vyžadované v každej kúpeľni. Rozličné stupne ochrany IP sa vyžadujú podľa typu miestnosti a umiestnenia inštalácie. Čím vyššia vlhkosť môže byť v miestnosti, tým vyššiu ochranu pred vlhkosťou musí mať svietidlo – označuje to druhá číslica stupňa ochrany IP.

  Číslica vo formáte IPX4Ochrana pred cudzími časticami
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 50 mm
  2 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 12,5 mm
  3 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 2,5 mm
  4 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 1 mm
  5 Ochrana pred prachom
  6 Prachotesné
  Číslica vo formáte IP4XOchrana pred vlhkosťou
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred vodou kvapkajúcou vo zvislom smere
  2 Ochrana pred vodou kvapkajúcou pod určitým uhlom
  3 Ochrana pred rozprašovanou vodou
  4 Ochrana pred striekajúcou vodou
  5 Ochrana pred prúdmi vody
  6 Ochrana pred silnými prúdmi vody
  7 Ochrana pred krátkodobým ponorením do vody
  8 Ochrana pred dlhodobým ponorením do vody

  Sú bodové LED svetlá vhodné do kúpeľní?

  Bodové svetlá dokážu vytvoriť v kúpeľni nádherné akcenty. Ak sú na strope, zabezpečia osvetlenie celej miestnosti, ak sú nad zrkadlom, poskytujú pracovné osvetlenie, teda nádherné cielené osvetlenie, ktoré je skvelé pri holení alebo líčení: žiadne zbytočné tiene vďaka výborne osvetlenému zrkadlu! Bodové LED svetlá s viacerými žiarovkami sú vhodné najmä na použitie nad zrkadlom. Čo sa týka ochrany pred vlhkosťou, pre bodové svetlá nad zrkadlo a na strop zvyčajne postačí stupeň ochrany IP44. Je však potrebné zvážiť množstvo faktorov – najmä pri kúpeľniach. Preto je vždy najlepšie obrátiť sa na odborníka, ktorý vám presne povie, ktorý stupeň ochrany IP budete potrebovať do príslušného priestoru.

  LED svetlá ponúkajú jasnú výhodu

  Ako napovedá už samotný názov, bodové LED svetlá využívajú technológiu LED. Väčšina bodových svietidiel LED obsahuje zabudované LED svetlá. Znamená to, že výmena žiaroviek nie je potrebná vďaka dlhej životnosti LED svetiel. A používanie svetiel LED prináša aj mnohé ďalšie skvelé výhody:

  • Šetria viac energie: 90 % v porovnaní s tradičnými žiarovkami.
  • Dlhá životnosť: až do 50 000 hodín.
  • Okamžité osvetlenie: ihneď 100 % maximálneho svetelného výkonu.

  Koľko lúmenov potrebujem na m²?

  Závisí to od toho, aké jasné má byť osvetlenie, a tiež od toho, do akej miestnosti chcete nainštalovať bodové LED svetlá. Väčšinou môžete vychádzať z hodnoty lúmenov:

  • všeobecné osvetlenie v obývacej izbe/hale: 100 lm/m²
  • Všeobecné osvetlenie v kuchyni/kúpeľni: 300 lm/m²

  Informáciu o svetelnom výkone v lúmenoch nájdete v podrobnostiach produktu príslušného bodového svietidla. Ak použijete viac ako jedno bodové svetlo, použite údaj o celkovom svetelnom výkone. Naši odborníci vám veľmi radi odpovedia na akékoľvek otázky a poskytnú vám praktické rady pri výbere svietidiel a príslušných výpočtoch.

  led bodovky
  led bodovky

  Ako nainštalovať bodové LED svetlo?

  Spôsob inštalácie sa líši podľa jednotlivých modelov, ale každé svietidlo obsahuje praktickú inštalačnú príručku s ilustráciami. V prípade otázok pred inštaláciou alebo počas nej sa jednoducho obráťte na našich odborníkov, ktorí vám poskytnú užitočné tipy na inštaláciu. Kontaktné údaje nájdete nižšie. Tip: Môže byť lákavé vyskúšať si prácu amatérskeho elektrotechnika. Ak však máte pochybnosti, využite služby kvalifikovaného elektrotechnika.

  Poskytujú bodové LED svetlá teplé alebo chladné biele svetlo?

  Závisí to len od vás. Pri vyhľadávaní v kategórii „Bodové LED svetlá“ si zvoľte filter „luminiscenčná farba“ a začiarknite želané vlastnosti bodového svetla:

  • Zmena farby RGB + biela
  • Zmena farby teplá biela/denné svetlo
  • Viacfarebné
  • Denné svetlo
  • Chladná biela
  • Teplá biela

  Rozhodnutie by malo vychádzať z účelu, ktorý má bodové LED svetlo plniť – napríklad ho chcete jednoducho nainštalovať do pivnice ako všeobecné osvetlenie. Alebo chcete viac svetla v obývacej izbe, aby bola dostatočne osvetlená pri upratovaní, ale ponúkala aj príjemné svetlo pri leňošení na pohovke. V tomto prípade by sa vám mohol hodiť model s možnosťou zmeny farby.

  led bodovky
  led bodovky
  led bodovky

  Chcete získať viac informácií o bodových svetlách LED? Zavolajte našim odborníkom na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár – radi vám pomôžeme!

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.