Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
16261 položiek
Najpredávanejšie
-36%
Lindby
Stropné LED svietidlo Joline chróm 46 cm 89,90€ 139,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Lindby
Hranaté stropné svietidlo Annica akrylový záves 85,90€ 95,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-22%
Lindby
Zakrivená stojaca lampa Jonera čierna a zlatá 139,90€ 179,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Lindby Elpida LED stropná lampa s reproduktorom 79,90€ 89,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Jagavé stropné svietidlo Annica chrómová platňa 79,90€ 89,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Lindby
Lindby Emiljan stropné LED svietidlo, čierne matné 149,90€ 169,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-18%
Lucande
LED závesná lampa Ezana s tromi kruhmi, biela 179,90€ 219,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-23%
Lindby
Dekoratívna RGBW stojaca LED lampa Alisea 45,90€ 59,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Lindby Laurenz stropné svietidlo 3–pl., sivá hnedá 79,90€ 89,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-13%
Lindby
Stropná lampa Umma, priamo na strope, biela 69,90€ 79,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-17%
Lindby
Lindby Aika zásuvkové svietidlo flexibilné, spínač 19,90€ 23,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Lindby
Lindby Rom závesná lampa, drevený trám, 5-pl. 99,90€ 109,90€ Dodacia lehota: 1-3 týždne
-30%
Lindby
Stojaca lampa Morik 1-plameň čierna vnútri zlatá 55,90€ 79,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-14%
EGLO
Nástenné svietidlo Almera 47,90€ 55,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-26%
Lindby
Stropné svietidlo Melia v hnedej a sivej 99,90€ 134,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-8%
Lucande
Lucande Filippa závesné LED svietidlo s 3 kruhmi 229,90€ 249,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Lindby
Stropné svietidlo Nica 53 cm, sivé 109,90€ 129,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Lindby
Lindby Cedrice klietková závesná lampa 3-plameňová 149,90€ 169,90€ Dodacia lehota: 5-7 pracovných dní
-13%
Lindby
Lindby Mairin stropné LED svietidlo, nikel matný 139,90€ 159,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Arcchio
Stropná lampa Gesina, dve svetlá, čierna 59,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Stropné svietidlo Ravena s guľami, štvor-plameňové 169,90€ 189,90€ Dodacia lehota: 4-6 týždňov
-12%
Arcchio
Arcchio Tinus LED panel, RGB, 62 cm x 62 cm 149,90€ 169,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Lindby
Vintage závesná lampa Albertine, kovová, čierna 33,90€ 39,90€ Dodacia lehota: 1-3 týždne
-12%
Lindby
Čierno-zlaté GU10 bodové svetlo Leonor LED 29,90€ 33,90€ Dodacia lehota: 1-3 týždne

Lampy do obývacej izby: kreatívne nápady na osvetlenie v srdci vašej domácnosti

Obývacia izba je skutočne „srdcom domácnosti“. Má to niekoľko dôvodov: prijímate tam návštevy, preto je to reprezentatívny priestor a vytvára dojem o zmysle hostiteľa pre štýl. Obývacia izba je miesto, kde čítate, sledujete televíziu, hráte hry, vyrábate, debatujete, smejete sa a oddychujete. Preto táto miestnosť jednoznačne musí byť útulná. Osvetlenie môže zohrať úlohu v oboch aspektoch tejto miestnosti. Svietidlá do obývacej izby môžu byť aj funkčné: s možnosťou zmeny luminiscenčnej farby a ich jasu, alebo ich dokonca možno ovládať pomocou inteligentných technológií.

Img

Aký je ten najlepší spôsob na osvetlenie obývacej izby?

Na túto otázku neexistuje jednoznačne správna ani nesprávna odpoveď. Existuje však viacero aspektov, ktoré by ste mali zohľadniť, ak chcete vytvoriť jednotiaci koncept osvetlenia.

V prvom rade: jedna lampa v obývacej izbe nestačí! Potrebujete všeobecné osvetlenie, ktoré osvetlí celú miestnosť a umožní orientáciu. Vhodným kandidátom pre túto rolu je napríklad stropné svietidlo. Ďalej by ste mali vytvoriť svetelné ostrovčeky – kľúčovým slovom je tu osvetlenie zón. Želaný efekt môžete dosiahnuť pomocou stojacej lampy na čítanie. A potom je tu náladové osvetlenie. Dekoratívne osvetlenie alebo pásiky LED svetiel patria do tejto kategórie, ktorá sa zameriava na vytvorenie útulných akcentov v obývacej izbe.

Aké lampy do obývacej izby zahrnúť do konceptu osvetlenia?

V dôkladne premyslenom koncepte osvetlenia plnia jednotlivé svietidlá rozličné funkcie. V nasledujúcom prehľade sú uvedené konkrétne lampy a svietidlá do obývacieho priestoru, z ktorých si môžete vybrať:

Stropné svietidlá do obývacej izby:

Na tomto mieste je najlepšie začať: vyberte si fantastickú stropnú lampu do obývacej izby. Ako však zistíte, ktoré stropné svietidlo do obývacej izby je pre vás to pravé? Pomocou filtrov sa môžete dostať bližšie k svojmu vysnívanému svietidlu. Vyberte si svoj obľúbený štýl, obľúbenú farbu, obľúbený materiál a ďalšie možnosti. Navyše môžete kliknutím označiť ďalšie funkcie, ktoré sú pre vás dôležité, napríklad diaľkové ovládanie alebo funkcia stmievania. Na stránke s výsledkami sa zobrazia svietidlá, ktoré najlepšie vyhovujú vašim kritériám.

Img

Nástenné svietidlá do obývacej izby:

Stropná lampa nie je jedinou možnosťou pre vhodné všeobecné osvetlenie. Na tento účel môžete využiť aj nástenné svietidlá. Existuje množstvo moderných svietidiel vo všetkých rozličných štýloch, ktoré v obývacej izbe vytvoria fantastický stredobod pozornosti. Dokážu pritiahnuť pozornosť oveľa viac, pretože sa nachádzajú v úrovni očí. Extravagantné modely môžu byť fantastickým dizajnovým prvkom na stene obývacej izby!

Img

Stojacie lampy do obývacej izby:

Nie je skvelé, ak je v obývacej izbe priestor pre rozličné činnosti? Predstavte si napríklad kútik na čítanie, televíznu zónu alebo kútik na kreatívnu tvorbu. Takéto priestory dokáže nádherne osvetliť stojacia lampa. Stojacia lampa v obývacej izbe dokáže skutočne pritiahnuť pohľady – a to nielen vďaka svojej veľkosti. Do miestnosti vnáša atraktívny moment vďaka fantastickým farbám, materiálom a vzorom. A to aj keď nie je rozsvietená.

Img

Závesné svietidlá do obývacej izby:
Vraj keď máte stropné svietidlo, už nemôžete mať aj závesnú lampu? Zďaleka nie! Závesné svietidlo do obývacej izby nemusí vždy osvetľovať celú miestnosť. Namiesto toho môže osvietiť určitú zónu, napríklad priestor na sedenie so stolíkom alebo pekný príručný stolík vedľa pohovky. Svetelných ostrovčekov nikdy nie je dosť!

Img

Stolné lampy do obývacej izby:

Táto kategória je relevantná, ak máte v obývacej izbe príručnú poličku alebo príručný stolík. Na takomto mieste nič nedokáže dobre nahradiť stolnú lampu. Malú dekoratívnu lampu nájdete vo všetkých možných štýloch, ktoré si viete predstaviť. Neponúka len kreatívny akcent, ale môže byť aj veľmi funkčná. Milovníci technológií isto ocenia modely so špeciálnymi funkciami, ako je napríklad funkcia stmievania alebo diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môžete zmeniť luminiscenčnú farbu.

Img

Bodové a podhľadové svetlá do obývacej izby:

Bodové svetlá môžete využiť napríklad na pritiahnutie pozornosti k obrazu alebo maľbe na stene obývacej izby. V úlohe stropných bodových svetiel zase poskytujú všeobecné osvetlenie. Bodové svetlá možno prispôsobiť, aby vyhovovali vašim konkrétnym potrebám – a to vo všetkých možných smeroch v prípade modelov s viacerými žiarovkami.
Podhľadové svetlá, ktoré sú diskrétne zabudované do steny, sú v obývacej izbe tiež vynikajúcim prvkom. Výber tejto možnosti by ste si však mali vopred dobre zvážiť. Podhľadové svetlá sa nedajú nainštalovať tak rýchlo, ako bežné bodové svetlá.

Img

Sú do obývacej izby vhodné svetlá LED?
Ak si vypočujete argumenty v prospech LED svetiel, skutočne nie je o čom diskutovať. Kto by snáď nechcel ušetriť, chrániť životné prostredie a vychutnávať si takmer bezúdržbovú technológiu počas dlhého obdobia? Tento prehľad znázorňuje, prečo by svetlá LED mali byť neoddeliteľnou súčasťou vašej obývacej izby:

  • spotrebujú o 90 % menej energie než tradičné žiarovky,
  • využívajú o 60 % menej energie ako halogénové žiarovky,
  • svetlá LED majú životnosť50-krát dlhšiu ako ponúka tradičná žiarovka,
  • svetlá LED sú ekologické, pretože neobsahujú ortuť,
  • svetlá LED sú veľmi odolné, pretože neobsahujú žhaviace vlákno, ktoré by sa mohlo vypáliť,
  • svetlá LED majú životnosť až 50 000 hodín,
  • svetlá LED ponúkajú jas 100 % okamžite po zapnutí.

Vedeli ste? V súčasnosti sú moderné technológie LED často zabudované. Vďaka tomu umožňujú vytvoriť elegantný a kompaktný dizajn, ktorý by nebol predstaviteľný v dobách starých dobrých žiaroviek.

Aká úroveň jasu je potrebná do obývacej izby?

Na túto otázku naozaj neexistuje všeobecná odpoveď, pretože osvetlenie musí byť vždy prispôsobené konkrétnej miestnosti. Závisí tiež od vášho subjektívneho vnímania a od charakteru miestnosti. Zahŕňa to farbu a textúru stien, ako aj nábytkové prvky, ich počet, vzájomnú vzdialenosť, farbu atď.

Máte nejaké ďalšie otázky? Obráťte sa na našich odborných poradcov, ktorí s vami prejdú všetko krok za krokom. Nižšie sú uvedené ich kontaktné údaje.

Img

Sú moderné lampy do obývacej izby stmievateľné?

Čo predstavuje obývacia izba? Áno, správne: útulnosť. Bola by veľká škoda, ak by osvetlenie nepomáhalo v tejto úlohe. Ak je pre vás dôležitá funkcia stmievania, zvoľte vo filtri v internetovom obchode možnosť „Áno“ pri položke „Stmievateľné“. Zobrazí sa prehľad všetkých svetiel do obývacej izby, ktorých jas možno stlmiť, napríklad pomocou funkcie EasyDim dotykového ovládania stmievania, diaľkového ovládania alebo špeciálneho vypínača na stene. Ďalšie informácie o každej jednotlivej možnosti nájdete v opise produktu.

Aké materiály sa využívajú na výrobu lámp do obývacej izby?

Je pre vás materiál, z ktorého je svietidlo vyrobené, rovnako dôležitý ako samotné svetlo? Potom pri výbere novej lampy do obývacej izby využite filter „Materiál“. Ponúkame široký výber materiálov, ako je napríklad drevo, mosadz, bronz, meď alebo krištáľ. A čo takto nechať sa zlákať niečím novým? Možno betón na zvýraznenie industriálneho štýlu otvorených priestorov alebo papier pre svietidlá s nízkou hmotnosťou. Jednoducho sa nechajte inšpirovať!

Aká je ponuka štýlov svietidiel do obývacej izby?

Je prirodzené, že v miestnosti, kde prijímate hostí, radi ukážete svoj obľúbený dizajn. Veľmi elegantne to môžete urobiť pomocou dizajnérskych svietidiel do obývacej izby. Moderné lampy do obývacej izby sú dostupné v množstve rôznych štýlov – môžete sem vniesť škandinávsku atmosféru z ďalekého severu alebo skôr vidiecky vplyv v podobe chalupárskeho štýlu. Pomocou filtra „Štýl“ môžete zistiť, aké ďalšie štýly ešte čakajú, kým ich objavíte.

Máte nejaké otázky o vhodnom osvetlení do obývacej izby? Jednoducho sa obráťte na našich odborných poradcov. Môžete sa s nimi spojiť telefonicky na čísle +421 258 419 273 alebo pomocou kontaktného formuláru.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ