Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
190 položiek
Najpredávanejšie
-12%
Lindby
Lindby Heliani LED stojaca lampa, 2-pl., čierna 75,90€ 85,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-13%
Lindby
Stropné svietidlo Ignacia sklenená miska mosadz 65,90€ 75,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-18%
Lindby
Intenzívne stropné LED svietidlo Darion stmievač 139,90€ 169,90€ Dodacia lehota: 4-6 pracovných dní
Riperlamp
Stojaca lampa Rialto z 1 148,90€ + viac: Model
Kögl
Stojaca lampa BONITO so zlatou špirálou 553,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
BOPP
Bopp Flat – stojaca LED lampa dotykový stmievač 686,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-5%
TECNOLUMEN
TECNOLUMEN Gru – stojaca LED lampa sivá 829,90€ 874,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
-5%
FLOS
FLOS Toio – stojaca lampa priemyselný dizajn z 918,90€ 968,90€ + viac: Model
HighLight
S dvojdielnym tienidlom stojaca LED lampa Sapporo 363,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
-16%
EGLO
Stabilná stojaca lampa Up 2 s lampou na čítanie 53,90€ 63,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Aluminor
Kitel 79 stropné LED svetlo, rozdelené tienidlo 249,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-6%
Lindby
Lindby Seppa LED stojaca lampa, okrúhla, mosadz 169,90€ 179,90€ Momentálne nedostupné
Karboxx
Dizajnová stojaca lampa Nápoj v červenej 812,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Lam
Stropné svietidlo Christian, 1-plameňové 242,90€ 269,90€ Dodacia lehota: 5-6 týždňov
ICONE
ICONE GiuUp stropné LED svietidlo stmievač biela 781,90€ Dodacia lehota: 5-6 týždňov
-11%
Searchlight
Nadčasová stojaca lampa Lineas starožitná mosadz 101,90€ 114,90€ Dodacia lehota: 4-5 týždňov
Holländer
Stojaca lampa Banderole v hnedo-zlatej 349,90€ Dodacia lehota: 3-4 týždne
-6%
Lam
Stropné svietidlo Samuele vo vidieckom štýle z 319,90€ 341,90€ + viac: Model
-17%
Lindby
Lindby Leandro stojaca lampa, GU10, čierno-zlatá 79,90€ 95,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-6%
Lindby
Stropné LED svietidlo Eda so stmievačom nikel 139,90€ 148,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Stropné LED svietidlo Dimitra lampa čítanie chróm 148,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-22%
Lindby
Stmievateľné stropné LED svietidlo Yveta rameno 139,90€ 179,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Lindby Kavi stojaca LED lampa na čítanie hranatá 79,90€ 89,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Stropné LED svietidlo Ragna stmievač matný nikel 169,90€ 189,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní

Prečo sú lampy so svetlom hore jedinou voľbou do modernej obývačky

Ak sa zameriame na odolnosť a energetickú efektívnosť, klasické halogénové svietidlá so svetlom smerom hore jednoducho nemôžu konkurovať svietidlám LED. Lampy LED so svetlom hore sa zdokonalili do takej miery, že bežné žiarovky im skrátka nestačia. Zdokonalenie predstavujú napríklad modely do inteligentnej domácnosti, ktoré umožňujú ovládať rozličné funkcie svietidla pomocou smartfónu alebo hlasového ovládania, napríklad zmenu farby alebo naprogramovanie harmonogramu osvetlenia.

Aké sú výhody LED svietidiel v porovnaní s halogénovými?

Dlhé obdobie boli halogénové žiarovky dobrým zdrojom svetla. Ich vysoký svetelný výkon so 100 % brilantnými farbami sa skvele hodil do obytných priestorov. Ale s LED žiarovkami halogénové žiarovky ťažko porovnávať. Dôvodom je, že žiarovky ušetria o 60 % viac energie v porovnaní s halogénovými žiarovkami, čo zase ušetrí peniaze vám,

  • sú úplne bezúdržbové so životnosťou až do 50 000 hodín,
  • dosahujú vyšší jas (v lúmenoch) pri nižšej spotrebe energie,
  • ponúkajú možnosť rozličných farebných teplôt vrátane „teplého“ bieleho svetla, ktorého luminiscenčná farba má hodnotu približne 3 000 stupňov Kelvina,
  • umožňujú individuálne prispôsobiť osvetlenie, ak je súčasťou systému inteligentnej domácnosti.

Sú LED žiarovky v LED lampách so svetlom hore vymeniteľné?

Väčšina našich lámp LED so svetlom hore má fixné LED panely. Vďaka ich dlhej životnosti však nikdy nebudete musieť vymieňať žiarovky v týchto produktoch. Ak ich budete používať 4 hodiny denne, vydržia až 30 rokov a viac. Je pravdepodobné, že si kúpite nové svietidlo oveľa skôr, než zabudované svetlá LED prestanú fungovať.

Na našej webovej lokalite nájdete v kategórii „LED Lampy so svetlom hore“ aj „klasické“ lampy so svetlom hore s päticami, ktoré dodávame spolu so žiarovkami LED. Napríklad vysoko kvalitné LED žiarovky Easydim so závitom E27. Samozrejme tieto žiarovky môžete vymeniť.

Informáciu o možnosti výmeny žiaroviek nájdete na štítku energetickej efektívnosti svietidla so svetlom hore. Text „Žiarovky LED v tomto svietidle nie je možné vymeniť“ znamená, že produkt obsahuje trvale zabudované svetlá LED, ktoré nie je potrebné vymieňať.

svetla so svetlom hore

Koľko lúmenov poskytuje dobrá lampa LED so svetlom smerom hore?

Dobrý štandard predstavuje: 800 lúmenov pre lampu so svetlom hore a ďalších 400 lúmenov pre zabudované svetlo na čítanie.

Lampa LED so svetlom hore s 800 lúmenmi spotrebuje približne 9 wattov energie a 5 wattov pre lampu na čítanie so 400 lúmenmi. V porovnaní s tým spotrebuje svietidlo s tradičnou žiarovkou 100 wattov pri takomto svetelnom výkone – čo znamená veľkú výhodu z pohľadu úspor.

Vysoko kvalitné LED svietidlá so svetlom smerom hore niekedy poskytujú ešte viac lúmenov. Jas týchto svietidiel je zvyčajne možné nastaviť pomocou zabudovaného ovládača stmievania, takže môžete vytvoriť vhodné osvetlenie pre každú situáciu – či si chcete čítať knihu alebo si trochu zdriemnuť.

svetla so svetlom hore

Majú LED svietidlá so svetlom hore aj lampy na čítanie?

Áno, mnohé z nich. Lampy na čítanie sa dlho považovali sa dôležité z pohľadu komfortu a pohodlia v obývacom priestore. Lampy so svetlom hore ponúkajú skvelú kombináciu nepriameho osvetlenia z hlavnej lampy „mušľovitého“ tvaru a navyše priame svetlo vďaka lampe na čítanie. Hlavná lampa zabezpečuje všeobecné osvetlenie v miestnosti tým, že lúč svetla svieti na strop a svetlo sa odráža späť do miestnosti, čím vytvára osvetlenie bez oslnenia. Svetlo na čítanie zase poskytuje primeraný objem cieleného osvetlenia na úlohy, ktoré si vyžadujú koncentráciu, ako je napríklad čítanie novín alebo háčkovanie.

Sú lampy LED so svetlom hore stmievateľné?

Neviete si už predstaviť život bez tých praktických gombíkov na ovládanie jasu na stojane lampy? Chcete nastavovať samostatne jas hlavnej lampy a lampy na čítanie? Nečudujeme sa vám – každá LED lampa so svetlom hore by mala mať tieto komfortné funkcie.

Prezrite si podrobnosti o produkte na našej webovej stránke a jednoducho vyhľadajte text „Ovládač stmievania: áno“. Ak je uvedená táto možnosť, lampu LED so svetlom hore budete môcť jednoducho stmievať a netreba kupovať žiadne externé príslušenstvo.

Treba však uviesť, že technológia osvetlenia LED sa svojou prevádzkou a stmievaním líši od klasických halogénových žiaroviek. Preto nie každý z našich produktov obsahuje ovládač stmievania a nie každý možno stmievať (pomocou externého ovládania stmievania). Ak máte pochybnosti, obráťte sa so žiadosťou o radu na našich odborníkov. Kontaktné údaje nájdete nižšie.

Je možné meniť luminiscenčné farby?

Súčasná technológia osvetlenia ponúka veľa možností – napríklad jednoduché zmeny farby z červenej na zelenú alebo modrú, alebo z útulnej teplej bielej na chladnú bielu. Pre LED lampy so svetlom hore sú však tieto funkcie skôr špeciálnou vlastnosťou než štandardom.

Tip pre tých, ktorí by chceli získať z osvetlenia čo najviac: všetci poprední výrobcovia osvetlenia do inteligentnej domácnosti majú vo svojej ponuke aj inteligentné LED lampy so svetlom hore. Jedným z príkladov sú ovládateľné svietidlá ZigBee Q Smart Home Lights do inteligentnej domácnosti, ktoré ponúka Paul Neuhaus. Zabudované žiarovky môžete jednoducho ovládať pomocou smartfónu a ponúkajú nespočetne veľa možností od zmeny farby až po programovateľné harmonogramy osvetlenia.

Podobné produkty nájdete v kategórii Osvetlenie do inteligentnej domácnosti.

Je možné lampy LED so svetlom hore výškovo nastavovať?

Platí, že LED lampy so svetlom hore majú fixnú výšku. Pozrite si výšku uvedenú v podrobnostiach o produkte na našej webovej stránke a vyberte si ten správny produkt podľa veľkosti svojej miestnosti. Lampu na čítanie však možno na väčšine svietidiel so svetlom hore nastavovať. Kedykoľvek si ju tiež môžete prispôsobiť do želanej polohy pomocou flexibilného ramena. Netreba už viac hore-dole nastavovať noviny, aby ste našli to správne osvetlenie – jednoducho nastavte samotnú lampu.

A povedzme si to rovno: presne o tom je pohodlné osvetlenie.

Máte nejaké otázky o konkrétnom produkte alebo všeobecne o lampách LED so svetlom hore? Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov. Našich špecialistov môžete kontaktovať telefonicky na čísle 0258419273 alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Tešíme sa na vás.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ