Núdzové osvetlenie

Filter
Filtrovanie a triedenie
Filtrovanie a triedenie 0
Triedenie Position
Cena
Materiál
Značka
47 položky
99,90 €
DMC 199,90 €
DMC je výrobcom odporúčaná maloobchodná cena výrobku.
79,90 €
DMC 179,90 €
DMC je výrobcom odporúčaná maloobchodná cena výrobku.
199,90 €
DMC 239,90 €
DMC je výrobcom odporúčaná maloobchodná cena výrobku.
149,90 €
DMC 339,90 €
DMC je výrobcom odporúčaná maloobchodná cena výrobku.
124,90 €
5,90 €
149,90 €

Núdzové osvetlenie

Ak chcete nainštalovať, inovovať alebo vymeniť núdzové osvetlenie, ponúkame všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mali istotu, že dodržiavate všetky potrebné pokyny na Slovensku v oblasti ochrany zdravia a bezpečnosti.

Čo je núdzové osvetlenie a prečo je potrebné?

Núdzové osvetlenie, známe tiež ako bezpečnostné alebo tiesňové osvetlenie, poskytuje ľuďom svetlo na bezpečnú evakuáciu priestoru, keď dôjde k výpadku prúdu vo verejných alebo súkromných budovách, krytých parkoviskách atď.

Ďalšou formou núdzového osvetlenia je náhradné osvetlenie. Pri výpadku prúdu sa spustí náhradné osvetlenie a vyžaruje dostatok svetla na bezpečné ukončenie jemnej práce – to je nevyhnutné pre pracoviská, ako sú laboratóriá, kde existuje riziko vážneho zranenia alebo smrti v dôsledku vystavenia chemikáliám a toxínom.

Núdzové osvetlenie tu nie je len na to, aby sme si začiarkli políčko BOZP, ale na záchranu životov.

Ako funguje núdzové osvetlenie v prípade výpadku prúdu?

Núdzové osvetlenie je nezávisle napájané nabíjateľnou batériou alebo sekundárnym záložným generátorom, a preto sa nevypne, keď prídete o napájanie z hlavného zdroja.

Aké žiarovky sa používajú v núdzovom osvetlení?

Žiarovky používané v núdzovom osvetlení sú zvyčajne typu LED, napájané záložným generátorom alebo nabíjateľnými batériami. Hlavnou výhodou použitia žiaroviek LED v tiesňovom osvetlení je ich energetická účinnosť, pretože vydržia dlhšie ako ktorýkoľvek iný typ žiaroviek a vyžadujú menej údržby.

Potrebujete nainštalovať, inovovať alebo vymeniť aktuálne núdzové osvetlenie?

Žiadny problém.

Spolupracujeme s viacerými z popredných svetových výrobcov núdzového osvetlenia, vrátane spoločností Fischer Akkumulatorentechnik, Ledino, Osram a Steinel.

Moderne LED-Rettungszeichenleuchte

Príklad značky na označenie únikových a záchranných ciest s dosahom rozpoznania 16 m.

LED-Fluchtwegleuchte

Príklad svietidla na osvetlenie únikových a záchranných ciest s automatickým samokontrolným systémom pre väčšiu bezpečnosť.

LED-Außenstrahler

Príklad tiesňového osvetlenia. Ak napájanie funguje, osvetlenie je vypnuté. Ak dôjde k prerušeniu, zapne sa do pol sekundy na dobu najmenej tri hodiny.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o núdzovom osvetlení? Alebo o inej téme týkajúcej sa bezpečnostného alebo tiesňového osvetlenia? Ak áno, náš tím odborníkov vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky. Zavolajte nám ešte dnes na telefónne číslo +421 258 419 273  alebo nás kontaktujte e-mailom.

Viac Zobraziť menej

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH