Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Rustikálne lustre – pritiahnu pozornosť v štýle vidieckej chalupy

Keď počujete pojem „chalupa“, predstavíte si útulný dom na vidieku? V našich predstavách je toho oveľa viac. Dokonca aj v mestskom byte si môže nájsť miesto moderný luster vo vidieckom štýle a vytvoriť tak okúzľujúci a pohodlne vybavený domov, v ktorom sa dobre cítite.

Akú veľkosť by mal mať rustikálny luster?

Mali by ste samozrejme brať do úvahy rozmery danej miestnosti. Svietidlo by nemalo byť príliš veľké a objemné, ale ani príliš malé a nevýrazné. Koniec-koncov, luster by predsa mal zanechať dojem!

Tip: Ak chcete zavesiť rustikálny luster nad jedálenský stôl, luster by mal byť v priemere menší ako samotný stôl, v opačnom prípade by mohol pôsobiť prehnane veľký.

Vždy vezmite do úvahy aj celkový svetelný výkon, ktorý chcete získať (uvedený v lúmenoch), čo má dopad na to, aké a predovšetkým koľko žiaroviek budete potrebovať. Požadovaný svetelný výkon závisí od:

  • veľkosti miestnosti,
  • farieb v miestnosti (svetlé steny lepšie odrážajú svetlo),
  • požadovanej úrovne jasu.

rustiklane lustre

Ako je svietidlo zavesené?

Jedna vec je krištáľovo jasná: rustikálny luster je potrebné zavesiť dostatočne vysoko, aby si nikto neudrel hlavu. Ak je zavesený nad stolom, zabezpečte, aby nebránil vo výhľade na ostatných ľudí sediacich za stolom. Odporúčame ponechať približne 60 – 70 cm priestor medzi povrchom stola a okrajom svietidla.

rustiklane lustre

Čo presne charakterizuje rustikálny luster?

Pre lustre vo vidieckom štýle je typický jeden znak – prezentujú nádherné rustikálne materiály, ako sú drevo, mosadz a kov. Už ste sa rozhodli pre kúpu rustikálneho lustra? V našom obchode si jednoducho vyberiete obľúbený materiál. Stačí si zvoliť filter „materiál“ a začiarknuť želanú položku.

Tip: Lustre v rustikálnom farmárskom štýle výborne ladia s týmito módnymi trendami:

  • ležérna elegancia,
  • štýl vintage,
  • štýl hygge.

rustiklane lustre

Aká je ponuka farieb lustrov vo vidieckom štýle?

Netreba ani zdôrazňovať, že lustre vo vidieckom štýle nezvyknú mať tie najžiarivejšie farby, ale sú zvyčajne v teplých, tlmených tónoch a kovových farbách – napríklad biele modely a chrómované, bronzové či medené lustre. Použite filter „farba“ a môžete si prezrieť dostupnú ponuku farieb v našom obchode.

Existujú aj lustre vo vidieckom štýle s tienidlami?

Zakomponovanie viacerých drobných tienidiel je vynikajúci dizajnérsky prvok pre lustre vo vidieckom štýle. Ak vás zlákali svietidlá s tienidlami, môžete si prezrieť kategóriu „lustre s tienidlami“. Nájdete tam aj celú ponuku týchto svietidiel vo vidieckom štýle, stačí si vybrať.

Je možné dodatočne inštalovať žiarovky vhodné do svietidiel vidieckeho štýlu?

Čo by bol moderný luster vo vidieckom štýle bez najnovšej technológie LED? Hoci sú lustre s tradičnými žiarovkami nádherné, ani spolovice nie sú také energeticky úsporné a ekologické ako žiarovky LED. Prejsť na technológiu LED je jednoduché: Žiarovky LED majú rovnaké štandardizované závity ako tradičné žiarovky, a preto sú vhodné do štandardných pätíc, ako je napríklad E14.

Tip: Žiarovky LED v tvare plameňa sviečky vyzerajú v lustroch rustikálneho štýlu autenticky a úžasne elegantne.

Potrebujete poradiť? Žiadny problém. Zavolajte nám na číslo 0 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ