Rustikálne nástenné svietidlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Rustikálne nástenné osvetlenie – vidiecky štýl nielen na chalupu, ale aj do mesta

  Rustikálna elegancia už dávno nepatrí len na vidiek. Samozrejme, chceme mať štýlovo zariadenú hlavne chatu či chalupu, no prvky moderného chalupárskeho štýlu sa čoraz častejšie uplatňujú aj v mestských novostavbách. Dokážu ľahko vytvoriť príjemné domáce prostredie, čo dobre vedia v Škandinávii, kde je rustikálny dizajn už dávno prirodzenou súčasťou bytovej kultúry.

  Aj tu hrá správny výber svietidiel hlavnú rolu. Môže váš koncept domáceho dizajnu doviesť k dokonalosti, alebo, naopak, prácne vybudovaný dojem zbúrať. Nástenné svietidlá sa obvykle umiestňujú do takej výšky, aby boli hneď na očiach, a preto zásadne ovplyvňujú, akú autentickú vidiecku atmosféru sa vám podarí navodiť.

  Čím sa vyznačuje vidiecky štýl?

  Bez ohľadu na to, či zariaďujete storočnú chalupu, chatu po starých rodičoch alebo len chcete svojmu bytu dodať trochu zdravej vidieckej atmosféry, vždy musíte dbať predovšetkým na útulnosť a spätosť s prírodou. Zároveň sa nebojte trendy doplnkov a sústreďte sa na výber správnych materiálov – určite neurobíte chybu s drevom, keramikou, sklom a železom

  Rustikalne nastenne svetla
  Rustikalne nastenne svetla
  Rustikalne nastenne svetla

  Do akej výšky rustikálnu nástennú lampu umiestniť?

  Neodporúčame montovať svietidlá tak, aby ste sa pozerali priamo do žiarovky, pretože by vás nástenné svetlo oslepovalo. V ideálnom prípade by malo mieriť dolu alebo hore. Nástenné svietidlo umiestnite do hornej tretiny steny, približne do výšky očí. Keď sa budete držať tohto jednoduchého pravidla, získate príjemné nepriame svetlo navodzujúce atmosféru pohodlného vidieckeho domu.

  Tip: Niektoré nástenné lampy vás neoslepia, aj keď majú odkrytú žiarovku. Tá však musí mať správnu povrchovú úpravu (napríklad matnú), ktorá zabraňuje oslneniu a súčasne prepúšťa dostatok svetla.

  Ako inštalovať nástenné svietidlo?

  Nové vidiecke nástenné svetlo namontujte asi 5 cm nad úrovňou očí, aby vás žiarovka neoslňovala. Bežne sa umiestňujú do výšky 1,7 až 1,8 m. Pred montážou si podrobne preštudujte návod a bezpečnostné pokyny pre inštaláciu, a pokiaľ si príliš neveríte, obráťte sa radšej na elektrikára

  Existujú biele rustikálne svietidlá?

  Vidiecky štýl a biela farba idú ruka v ruke. Najpoužívanejším materiálom je v tomto prípade keramika, ktorá sa hodí nielen do retro kuchyne, ale aj do obývačky či jedálne. Keramické svietidlá tiež vhodne dopĺňajú starý drevený nábytok. Občas sa používa aj biele alabastrové sklo, jeho žiarivé tóny totiž výborne ladia s rustikálne poňatými interiérmi.

  Rustikalne nastenne svetla
  Rustikalne nastenne svetla
  Rustikalne nastenne svetla

  Dajú sa zohnať nástenné svietidlá vo vidieckom štýle aj s vypínačom?

  Samozrejme. Stačí si na našich stránkach zapnúť filter „Vrátane vypínača“ (objaví sa po kliknutí na tlačidlo „Viac filtrov +“) a hneď sa vám objavia všetky rustikálne svietidlá s ťahacím vypínačom na šnúrke alebo klasickým kolískovým prepínačom. Pokiaľ si aj tak nie ste istí, naši špecialisti vám radi poradia. Kontaktné informácie nájdete nižšie. 

  Máte aj rustikálne nástenné svietidlá vyrobené z kovu?

  Vidiecky štýl si starožitné kovové doplnky úplne pýta a kvalitné nástenné svietidlá nie sú výnimkou. Preto u nás na svetlá.sk nájdete aj širokú ponuku kovových nástenných lámp, ktoré pristanú každému vidiecky ladenému modernému bytu, chate či chalupe. Ak hľadáte niečo špeciálne, skúste vyhľadávacie políčko hore a určite aj vy nájdete to pravé svietidlo.

  Rustikalne nastenne svetla

  Predávajú sa aj rustikálne elektrické svietniky?

  Elektrické svietniky nepatria len na hrady a zámky, ale aj do vidiecky ladených interiérov, na chaty a chalupy. Napriek tomu, že majú obvykle úzky dizajn, sú veľmi výrazné a dodajú miestnosti nenútený rustikálny charakter. U nás na webe svetlá.sk nájdete širokú ponuku vhodných elektrických svietnikov v sekcii rustikálne nástenné svietidlá.

  Pokiaľ máte akékoľvek otázky týkajúce sa rustikálnych nástenných svietidiel, neváhajte sa, prosím, obrátiť na našich špecialistov. Zavolajte na číslo +421 258 419 273 alebo sa s nami spojte prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.