Rustikálne vonkajšie svietidlá na stenu

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Vonkajšie nástenné svietidlá v štýle vintage

  Moderné osvetlenie s rustikálnym šarmom

  Aj v modernom prostredí predstavujú vonkajšie nástenné svietidlá v štýle vintage ideálny spôsob, ako do bývania vniesť trochu rustikálneho šarmu, a pritom neskĺznuť do staromódneho vzhľadu.

  Dostupná je rôznorodá ponuka starožitných dizajnov a povrchových úprav vrátane mosadze a medi. Navyše všetky vonkajšie nástenné svietidlá v štýle vintage sú vyrobené zo skla odolného voči vetru a dažďu a obsahujú moderné detektory pohybu a možnosti osvetlenia LED.

  Vneste do svojich vonkajších priestorov retro nádych.

  vonkajsie nastenne svietidla antik
  vonkajsie nastenne svietidla antik

  Sú vonkajšie nástenné svietidlá v štýle vintage k dispozícii aj s detektormi pohybu?

  Odpoveď je stručná: Áno!

  Mnohé z našich vonkajších nástenných svietidiel, vrátane tých v starožitnom štýle, obsahujú detektor pohybu. A vďaka tomu, že snímače sú pevne zabudované do konštrukcie, získavate všetky výhody modernej technológie, a pritom nestratíte nič z rustikálneho šarmu svietidla v štýle vintage.

  vonkajsie nastenne svietidla antik

  Aká žiarovka je najvhodnejšia do vonkajších nástenných svietidiel?

  Keď hovoríme o vonkajšom osvetlení, najvhodnejšie je osvetlenie LED.

  Prečo?

  Pretože okamžite dosahuje 100 % jasu, čo je nevyhnutnosť pre vonkajšie svietidlá s detektorom pohybu. Navyše je aj ekologické vďaka úspore až 90 % energie v porovnaní s bežnými žiarovkami.

  Na zachovanie vzhľadu v štýle vintage odporúčame použiť žiarovky s vláknom v retro štýle, pretože spájajú vzhľad tradičného uhlíkového vlákna s modernou technológiou LED.

  Aký stupeň ochrany by mali mať vonkajšie nástenné svietidlá?

  Ak zvažujete inštaláciu vonkajšieho nástenného svietidla, skontrolujte si poveternostné podmienky, do ktorých je svietidlo vhodné.

  Pomôže vám pritom dvojčíslie so stupňom ochrany, ktoré sa označuje ako ochrana pred vniknutím (IP). Prvá číslica uvádza stupeň ochrany pred cudzími časticami a druhá číslica pred vlhkosťou.

  Väčšina vonkajších nástenných svietidiel má najmenej stupeň ochrany IP44, ale ak nemáte istotu, čo to znamená (a nečudujeme sa vám), odporúčame vám obrátiť sa na nás so žiadosťou o technickú pomoc.

  Ak bývate v pobrežných oblastiach, vonkajšie svietidlá odolné voči morskej vode (dostupné aj v štýle vintage) nemusia mať nevyhnutne najvyšší stupeň ochrany IP. Avšak materiály použité na ich konštrukciu ich chránia pred oxidáciou a hrdzou – vďaka čomu dokážu dlhšie odolať slanému ovzdušiu v pobrežných oblastiach.

  vonkajsie nastenne svietidla antik
  Číslica vo formáte IPX4Ochrana pred cudzími časticami
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 50 mm
  2 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 12,5 mm
  3 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 2,5 mm
  4 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 1 mm
  5 Ochrana pred prachom
  6 Prachotesné
  Číslica vo formáte IP4XOchrana pred vlhkosťou
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred vodou kvapkajúcou vo zvislom smere
  2 Ochrana pred vodou kvapkajúcou pod určitým uhlom
  3 Ochrana pred rozprašovanou vodou
  4 Ochrana pred striekajúcou vodou
  5 Ochrana pred prúdmi vody
  6 Ochrana pred silnými prúdmi vody
  7 Ochrana pred krátkodobým ponorením do vody
  8 Ochrana pred dlhodobým ponorením do vody

  Chcete sa dozvedieť viac o vonkajších nástenných svietidlách v štýle vintage? Alebo o akejkoľvek inej téme, ktorá sa týka svetiel a osvetlenia? Ak áno, náš tím odborníkov vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky. Zavolajte nám dnes na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo vyplňte kontaktný formulár nižšie.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.