O nás

O nás

45,000 svietidiel a svetelných zdrojov, 500 vysoko motivovaných zamestnancov, 8 000 m² kancelárskych a skladovacích priestorov a viac ako 10 rokov skúseností s predajom osvetľovacích výrobkov – to ilustruje úspech spoločnosti Lampenwelt, európskeho špičkového online špecialistu na osvetlenie.

Andreas a Thomas Rebmann

Ako to všetko začalo?

V roku 1999 zakladateľ a výkonný riaditeľ Thomas Rebmann začal s predajom vybraného sortimentu svietidiel cez eBay po tom, ako ukončil elektrotechnickú školu. Zdroje boli v tej dobe obmedzené; preto Thomas prišiel s vlastnými nápadmi a začal improvizovať, aby maximálne využil dostupné zdroje – prístup, ktorý podnes stále robí Lampenwelt dynamickým.

„V tom čase, koncom 90. rokov, bolo obchodovanie online ešte v plienkach. Vďaka optimálnym službám, vysokej úrovni motivácie a veľkej vytrvalosti sme však uspeli a postupne sme si získali dôveru zákazníkov a dodávateľov,“ spomína Thomas.

Od spoločnosti občianskeho práva (GbR) po zmiešanú spoločnosť s ručením obmedzeným a komanditnú spoločnosť (GmbH & Co. KG)

V roku 2002 sme spustili prvú internetovú platformu s rozsiahlym sortimentom výrobkov.

Po jednej veľkej objednávke sa Thomas a jeho brat Andreas v roku 2004 rozhodli založiť spoločnosť Rebmann Lichtsysteme GbR. V tom istom roku zakúpili doménu „www.lampenwelt.de“. Investície do nového softvéru pre e-shop a systému ERP, ako aj rozšírenie sortimentu výrobkov viedli v roku 2007 k reštrukturalizácii spoločnosti na „Lampenwelt GmbH & Co. KG“.

Lampenwelt logistické centrum
Naše ocenenia

Ocenenia

Vzhľadom na rýchly rast spoločnosti sa Lampenwelt v roku 2009 presťahoval do mesta Schlitz. V roku 2010 sa spoločnosť presťahovala z domu bývalého lesníka do novopostavenej administratívnej budovy, kde spoločnosť doposiaľ sídli. Štýlová moderná budova so vstupnou časťou, ktorá je v noci osvetlená, ponúka počas dňa nádherný výhľad na hrad Schlitz. Budova bola postavená podľa najnovších noriem pre kancelárske priestory, aby zamestnanci mohli pracovať efektívne a zároveň sa vo svojom prostredí cítili pohodlne.

V roku 2012 spoločnosť získala ocenenie 'Großer Preis des Mittelstandes' ktoré sa v Nemecku udeľuje najúspešnejším stredným podnikom.

Optimálne služby vďaka novému logistickému centru

Nové logistické centrum otvorilo svoje brány v roku 2012. Vďaka najmodernejšej technológii môže Lampenwelt denne expedovať niekoľko tisíc zásielok a zvýšenie skladovacej kapacity prispelo k vyššej výkonnosti pri dodávaní tovaru.

Logistické oddelenie spoločnosti Lampenwelt pri svojej práci spája orientáciu na zákazníka, inovácie a najnovšie technológie, aby sme našim zákazníkom dokázali poskytovať čo najlepšie služby.

Naše logistické centrum

Reštrukturalizácia spoločnosti Lampenwelt zo zmiešanej spoločnosti s ručením obmedzeným a komanditnej spoločnosti (GmbH & Co. KG) na spoločnosť s ručením obmedzeným (GmbH)

V máji 2015 prešla spoločnosť Lampenwelt GmbH & Co. KG zmenou štruktúry podielnikov a transformovala sa na Lampenwelt GmbH.

Nová spoločnosť Lampenwelt GmbH sa drží už existujúcej a osvedčenej stratégie „zabezpečiť pre každého zákazníka jeho vysnívané svietidlo a poskytnúť mu kompetentné a odborné poradenstvo“. Práve táto politika viedla k predchádzajúcemu rastu spoločnosti Lampenwelt, ktorý by mal pri tomto nastavení v nasledujúcich rokoch pokračovať. Dôkazom toho je nedávne rozhodnutie otvoriť v máji 2015 náš prvý e-shop v anglickej jazykovej verzii s cieľom preniknúť na trh v Spojenom kráľovstve, kde vládne vysoká konkurencia. O 2 roky neskôr spoločnosť začala pôsobiť v Írsku.

Po tom, ako do spoločnosti Lampenwelt investovali firmy Project A a 3i, bol v apríli 2018 Dr. Oliver Merza menovaný do funkcie finančného riaditeľa (CFO) a výkonného riaditeľa spoločnosti Lampenwelt, spolu so zakladateľom a generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti, Thomasom Rebmannom. Dr. Oliver Merz od roku 2020 zastáva funkciu co-CEO a CFO. Dr. Merz predtým, ako nastúpil na svoju pozíciu v spoločnosti Lampenwelte, pôsobil ako finančný riaditeľ (CFO) v nemeckej vysielacej spoločnosti ProSiebenSat.1 Media SE a zároveň bol členom výkonnej rady spoločnosti ProSiebenSat.1 TV Deutschland GmbH. Bol zodpovedný za financie a kontroling, ako aj za úsek stratégie a prevádzky a oddelenie podnikovej inteligencie a analýzy údajov.

Spokojnosť zákazníkov je našou najvyššou prioritou

Naše oddelenie služieb zákazníkom poskytuje prvotriedne služby a je otvorené akejkoľvek spätnej väzbe. Jeho pracovníci sú ústretoví, priateľskí, kompetentní a predovšetkým radi komunikujú s ľuďmi. Lampenwelt od samého začiatku kladie silný dôraz na poskytovanie čo najlepších služieb svojim zákazníkom.

Od jednej osoby, ktorá pôvodne zabezpečovala všetky služby zákazníkom, sa toto oddelenie odvtedy rozrástlo na desiatky zamestnancov. Každý jeden má rovnaký zmysel pre službu, vďaka čomu bola spoločnosť Lampenwelt od samého začiatku tak úspešná.

Očakávania zákazníkov neustále rastú. Napríklad keď bolo obchodovanie online ešte v začiatkoch, kedy spoločnosť Lampenwelt získavala svoje prvé skúsenosti na portáli eBay, sa považovalo za chvályhodné, ak bol výrobok doručený zákazníkov v neporušenom stave. Dnes to zákazníci očakávajú – a plným právom. Práve z tohto dôvodu oddelenie služieb zákazníkom nikdy nezaspí na vavrínoch, ale radšej vždy príde s niečím novým, aby dosiahlo ešte viac ako v minulosti. Každý zamestnanec spoločnosti Lampenwelt je denno-denne konfrontovaný s otázkou – Ako môžeme robiť veci ešte lepšie? Spôsobov je mnoho: použiť ilustratívnejšiu fotografiu, poradiť pri výbere správnej žiarovky, zaslať potvrdenie o doručení rýchlejšie ako predtým alebo doplniť ďalšie informácie na našu webovú lokalitu.

Od samého začiatku sa koncepcia služieb zákazníkom spoločnosti Lampenwelt riadi jedným základným pravidlom: Zamestnanci sú vďační za akúkoľvek spätnú väzbu, dokonca aj vtedy, keď je negatívna, pretože len prostredníctvom úprimných spätných informácií je možné tieto služby zlepšovať tam, kde je to potrebné.

Naši zamestnanci sú vysoko orientovaní na služby, čím každý deň prispievajú k úspechu spoločnosti. Zákazníci a ich spätná väzba nám však pomáhajú ďalej sa rozvíjať.

Stručná história našej spoločnosti

 • 1999 - Predaj prvých svietidiel a lámp na internete
 • 2002 - Spustenie prvej webovej lokality spoločnosti
 • 2004 - Založenie spoločnosti Rebmann Lichtsysteme GbR a nákup domény www.lampenwelt.de
 • 2007 - Reštrukturalizácia zo spoločnosti občianskeho práva (GbR) na zmiešanú spoločnosť s ručením obmedzeným a komanditnú spoločnosť Lampenwelt GmbH & Co. KG
 • 2009 - Presťahovanie do nových obchodných priestorov v meste Schlitz
 • 2010 - Presťahovanie do novopostavenej administratívnej budovy
 • 2011 - Výstavba logistického centra
 • 2012 - Otvorenie nového logistického centra
 • 2013 - Nový podnikový softvér (ERP)
 • 2014 - Certifikácia podľa normy DIN EN ISO 9001
 • 2014 - Vývoj optimalizovaného rozhrania e-shopu, slogan „svetlé rozhodnutie“ a nová ikona „klikni na svetlo“
 • 2015 - Reštrukturalizácia spoločnosti Lampenwelt GmbH & Co. KG na spoločnosť s ručením obmedzeným Lampenwelt GmbH
 • 2017 - Medzinárodná investičná spoločnosť „3i“ kupuje podiel v spoločnosti Lampenwelt GmbH
 • 2017 - Certifikovaný maloobchodník ocenený írskou neziskovou organizáciou Retail Excellence
 • 2017 - Berlínska investičná spoločnosť „Project A“ investuje do Lampenwelt GmbH

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.