Stolové lampy na písací stôl

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Prečo je kvalitná stolná lampa taká dôležitá?

  Odpoveď je pomerne jednoduchá: pretože pri práci za stolom potrebujete viac svetla, než poskytuje stropné svietidlo.

  Pri práci za stolom nefunguje naplno len váš mozog, ale aj oči. Ak chcete chrániť svoj zrak a predísť únave, potrebujete dobre umiestnené svetlo, ktoré skvele doplní centrálne osvetlenie miestnosti. Inými slovami, potrebujete kvalitnú stolnú lampu.

  Stolné lampy poskytujú cielené svetlo bez oslnenia, takže sú optimálnou pomôckou pri práci za stolom zahŕňajúcej takzvané zrakové úlohy. Text, obrázky a predmety sa dajú oveľa lepšie vnímať, keď si na ne poriadne posvietite. Zmierni sa namáhanie očí, takže sa tak skoro neunavia, a pri práci sa budete cítiť omnoho pohodlnejšie. A navyše, stolné lampy pomáhajú predchádzať aj bolestiam hlavy.

  Na čo dbať pri výbere stolnej lampy?

  Najskôr to najdôležitejšie: centrálne osvetlenie (napr. stropné svietidlá) a bodové svetlá (stolné lampy) sa skvele dopĺňajú. Pri práci za stolom preto nikdy nepoužívajte len jedno z nich. V opačnom prípade nebudete mať dosť svetla a kontrast medzi tmou a svetlom bude priveľký.

  Ďalšie dôležité tipy:

  • Zamyslite sa najmä nad účelom osvetlenia: potrebujete ho len na surfovanie na internete či skôr na dlhé hodiny efektívnej práce?
  • Pouvažujte o tom, aké doplnky by svetlo malo mať, či potrebujete napríklad stmievač alebo ohybnú hlavu lampy.
  • Vyberte si stolnú lampu, ktorá vyhovuje vášmu štýlu.
  • Určite musí byť dostatočne jasná (všímajte si hodnotu lúmenov!).
  • Na stole by malo byť dostatok priestoru na stabilné umiestnenie lampy.
  • Nastaviteľné stolné lampy by sa mali dať pripevniť na miesto do želanej polohy.

  Kam umiestniť stolnú lampu?

  Píšete pravou alebo ľavou rukou? Možno si myslíte, že na tom nezáleží, no odpoveď na túto otázku je mimoriadne dôležitá. Ak píšete pravou rukou, svetlo musí byť umiestnené na ľavej strane stola. Ak pri písaní používate, naopak ľavú ruku, svetlo musí prichádzať sprava.

  Vďaka tomu si pri písaní nebudete tieniť rukou. Pri práci na počítači svetlo, samozrejme, nesmie byť umiestnené pred obrazovkou. To znamená, že stolná lampa by mala stáť sprava alebo zľava od obrazovky, alebo dokonca za ňou. Hlava lampy by vždy mala smerovať od vás, aby vás neoslepovala.

  A čo možnosť výmeny žiarovky?

  U niektorých stolných lámp sa žiarovky dajú vymieňať, nie je to však pravidlo.

  Ak sa žiarovka nedá vymeniť, znamená to, že model má vstavané LED žiarovky. Tie ponúkajú vďaka kompaktnému charakteru LED technológie viacero technických výhod. Navyše, vstavané LED žiarovky sa dajú integrovať do dizajnov s úžasne čistými líniami.

  V prípade svietidiel so vstavanými LED žiarovkami je na energetickom štítku uvedená veta: „LED žiarovky v tomto svietidle nie je možné vymieňať.“

  Ak sa žiarovky dajú vymeniť, na energetickom štítku je napísané: „Toto svetlo je vhodné pre energetické triedy:“. Údaje o pätici, napr. E27 alebo E14, sú uvedené v popise výrobku. Môžete si vybrať, či uprednostníte halogénovú žiarovku alebo LED žiarovku. LED žiarovka je vhodná do každého svietidla so štandardnou objímkou, napr. E14 alebo E27.

  LED žiarovka alebo halogénová žiarovka – ktorá je lepšia do stolnej lampy?

  Ak nehľadáte stolnú LED lampu so vstavanými LED žiarovkami, výber je len na vás. No ruku na srdce, už ste sa pri výbere svietidla niekedy rozhodovali medzi LED žiarovkou a halogénovou žiarovkou? Ak sa rozhodnete pre LED…

  • ušetríte 60 % elektrickej energie v porovnaní s halogénovou žiarovkou,
  • urobíte niečo pre životné prostredie,
  • môžete si vybrať zo širokej palety farieb svetla,
  • a získate až 50 000-hodinovú životnosť.

  …alebo sa môžete rozhodnúť pre halogénovú žiarovku a siahnuť tak po technológii, ktorá je už teraz zastaralá. My v tom máme jasno!

  A čo vy?

  Aký jas by mala mať stolná lampa?

  Stmievateľná stolná lampa s približne 200 lúmenmi je vždy lepšia ako žiadna. Ak však chcete pracovať efektívne po dlhý čas, odporúčame 400 až 500 lúmenov. Ani to vám nestačí? Alebo je svetlo, naopak, príliš silné? V tom prípade oceníte svietidlo so stmievačom, pomocou ktorého môžete jednoducho nastaviť úroveň jasu podľa potreby (v popise výrobku zistíte, či je svietidlo stmievačom vybavené).

  Nezabudnite, že okrem osvetlenia stola potrebujete aj dobré centrálne osvetlenie. Vďaka tomu zabránite silným kontrastom medzi tmavými a svetlými časťami miestnosti. V opačnom prípade vás papierovanie unaví skôr, než sa nazdáte.

  stolova lampa

  Akú farbu svetla by mala mať stolná lampa?

  Keď hovoríme o farbe svetla stolnej lampy, odporúčame vybrať si čisté, jasné svetlo, napríklad studené biele svetlo. To má teplotu 3 300 až 5 300 kelvinov a miestnosti dodá jasnú a funkčnú atmosféru.

  Ak svetlo nie je dostatočne jasné, môžete si vybrať biele svetlo, ktoré pripomína denné svetlo (má teplotu viac ako 5 300 kelvinov). Prípadne sa môžete rozhodnúť, že prácu necháte na zajtra a radšej si oddýchnete pri teplom bielom svetle (s teplotou menej ako 3 300 kelvinov). To všetko vám umožní model stolnej lampy, na ktorej sa dá nastaviť farba svetla podľa želania.

  Ak chcete zistiť, či svietidlo ponúka túto funkciu, nezabudnite si preštudovať popis výrobku. Prípadne sa obráťte na náš tím expertov, ktorí vám ochotne poradia. Jednoducho zavolajte na +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

  Akými doplňujúcimi funkciami sa stolné lampy pýšia?

  Dostatok svetla na stole je jedna vec, no určite oceníte aj niekoľko ďalších skvelých funkcií stolných lámp z našej ponuky. A veru je z čoho vyberať. Ak chcete mať istotu, že vybrané svietidlo obsahuje požadované funkcie, poriadne si prečítajte popis výrobku.

  • Stmievateľné svetlo, čiže jas sa dá ľahko nastaviť
  • Nastaviteľná farba svetla
  • Prispôsobiteľná výška
  • Dotykový stmievač
  • Ohybná hlava a rameno lampy
  • Základňa so svorkou na upevnenie na hranu stola (získate viac miesta na pracovné pomôcku, ale aj na samotnú prácu)
  • Vymeniteľné žiarovky alebo vstavané LED žiarovky
  • Diaľkový ovládač
  • USB porty
  • Technológia Qi – špičková technológia nabíjania moderných smartfónov
  stolova lampa

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.