Stropné svetlá do kúpeľne

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Stropné svietidlá do kúpeľne

  Pevný základ pre každé kúpeľňové osvetlenie

  Každá izba potrebuje poriadne stropné svietidlo a kúpeľňa nie je výnimkou. Popravde, stropné svetlo v kúpeľni dokáže pretvoriť celý svetelný koncept priestoru, ktorý je tvorený aj ďalšími prídavnými zdrojmi svetla, ako napríklad kúpeľňové lampy a zrkadlové svetlá pre rannú aj večernú rutinu.

  Na čo si dať pozor pri inštalácii stropného svetla do kúpeľne?

  V skratke, dôležitá je najmä vaša bezpečnosť. Ak nebudete opatrní, kombinácia elektriny a vody môže spôsobiť život ohrozujúcu nehodu.

  Určite vám radíme, aby ste si stropné osvetlenie do kúpeľne dali nainštalovať profesionálnym elektrikárom. Jeho skúsenosti a prax zabezpečia, že vybrané svetlo bude dostatočne chránené proti vlhkosti (pozri nižšie) a vytvorí prehľadný priestor, kde si môžete svoje nové kúpeľňové svetlo užiť v kľude a pohode.

  Stropne svietidla do kupelne
  Stropne svietidla do kupelne
  Stropne svietidla do kupelne

  Ktorý IP stupeň krytia je potrebný pre stropné svetlo do kúpeľne?

  Elektrikár, ktorý vám nainštaluje stropné svietidlo alebo akékoľvek iné kúpeľňové svetlo, by mal byť oboznámený s bezpečnostnou normou STN EN 13501-2. Tá obsahuje detailné informácie týkajúce sa bezpečnosti v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou.

  Podľa tejto normy je kúpeľňa rozdelená do ochranných zón. Vaňa alebo sprcha je zóna 0. Jej okolie je zóna 1, ktorá sa môže namočiť vodou zo striekajúcej sprchy. A nakoniec je tu zóna 2 a zóna 3. Aj keď posledná zóna je dosť ďaleko od akéhokoľvek zdroja vlhkosti, nainštalované svetlá kvôli pare zvlhnúť môžu.

  Každá zóna je charakteristická špeciálnym IP kódom, ktorý je pre každé svetlo iný. Ale to nie je všetko. Prevádzkové napätie je tiež jedným z dôležitých faktorov, ktoré rozhodujú o tom, či svetlo môže byť nainštalované.

  • Ochranná zóna 0: Len svetlá s nízkym napätím do 12 voltov a IP kódom minimálne IPX7 môžu byť použité vo vani alebo v sprchovacom kúte.
  • Ochranná zóna 1: Len svetlá s nízkym napätím do 12 voltov môžu byť použité vo vertikálnej vzdialenosti minimálne 2,25 metra od vane alebo sprchovacieho kúta. Musia byť chránené proti striekajúcej vode s minimálnym kódom IPX5.
  • Ochranná zóna 2: Len svetlá s IPX4 kódom a vyšším môžu byť použité maximálne 60 centimetrov v okolí susediacom s ochrannou zónou 1.

  Pre doplnenie,

  • transformátory nemôžu byť použité v ochranných zónach 0 alebo 1,
  • zásuvky a vypínače nesmú byť nainštalované v ochranných zónach 0, 1 alebo 2.

  Ak máte stále nejaké otázky, prosím, neváhajte nás kontaktovať. Vaša bezpečnosť je na prvom mieste. Naše kontaktné informácie nájdete nižšie.

   

  Sú dostupné stmievateľné stropné svietidlá do kúpeľne?

  Pravdaže. Aj pri stmievateľných svetlách by ste mali myslieť na bezpečnostné predpisy, ktoré sa týkajú kúpeľní a bývajú často komplikované. Práve preto vám odporúčame nainštalovať svetlá, ktoré využívajú EasyDim technológiu so vstavanou funkciou stmievania, vďaka čomu si nevyžadujú externý stmievač.

  Táto technológia je vstavaná priamo v lampe alebo priamo v EasyDim žiarovkách, ktoré môžete použiť vo svojom existujúcom stropnom svietidle do kúpeľne.

  Po inštalácii môžete svetlá stmievať tak, že dvakrát stlačíte obyčajný vypínač svetla, a keď konečne nájdete ten správny jas pre vašu chvíľku vo vani, jednoducho vypínač prestanete stláčať. Jednoduché ako facka!

  EasyDim je svojím spôsobom druh LED svetla, čo znamená, že si môžete užívať všetky výhody tejto technológie:

  • Dlhá životnosť – Nemusíte často meniť žiarovky.
  • Ihneď svietia na 100 % – Žiadne čakanie na to, kým sa počas rušného rána žiarovka rozohreje.
  • Šetrí energiu a peniaze – To všetko bez zníženej kvality svietenia.
  • Fantastická kvalita svetla – Najmä čo sa týka teploty a vierohodného podania farieb a ich svietivosti.
  • Rýchle a jednoduché prispôsobenie – Máte stropné svetlo so závitom na žiarovku? Jednoducho do nej nainštalujte žiarovku s LED technológiou.
  Stropne svietidla do kupelne Easydim

  Môžem si vybrať aj dizajnové stropné svetlá do kúpeľne?

  Stropne svietidla do kupelne

  Kúpeľne nedávajú dizajnérom príliš veľký priestor na vybláznenie, aj keď na našej stránke svetlá.sk nájdete zopár dizajnérskych kúskov stropných svietidiel do kúpeľne vrátane značky Northern so stupňom krytia IP44 a ich svetlom Over me alebo značky Mantra so svetlom EOS v tvare obláčika.

  Pre všetky dostupné dizajnové svetlá klikajte tu.

  Sú bodové svetlá dobrou alternatívou stropných svietidiel do kúpeľne?

  Áno a sú dokonca veľmi populárne! Vďaka bodovým svetlám bude vaša kúpeľňa vždy vyzerať čisto a upratane. A ak sa nainštalujú na správne miesta, kúpeľňa bude pôsobiť oveľa jasnejšie.

  Musíme vám však pripomenúť, že bezpečnostné predpisy sa týkajú aj bodových svetiel. Určite si na ich inštaláciu zavolajte skúseného elektrikára. A nezabudnite, že ak v kúpeľni chcete bodové svetlá, budete potrebovať priestor, napríklad stropné podhľady alebo kazety, do ktorých budete môcť vyvŕtať dieru a svetlo zaviesť. Potom už stačí svietidlo iba napojiť a vsunúť do otvoru.

  Stále vám v hlave víria otázky o kúpeľňovom alebo akomkoľvek inom osvetlení? Neváhajte a ozvite sa jednému z našich špecialistov na telefónnom čísle +421 258 419 273 alebo vyplňte náš kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.