Tienidlo na lampu

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Tienidlá

  Na ktorých svietidlách sa dá vymieniť tienidlo?

  Tienidlo sa okrem iného dá vymeniť na mnohých stojacích, stolových a závesných svietidlách. Dôležité je, aby svietidlo malo závitovú objímku, tzn. objímku osvetľovacieho prostriedku, na ktorej je z vonkajšej strany závit s prevlečnou maticou, resp. závitovým krúžkom. Spravidla stačí pohľad na objímku, aby ste rozpoznali, či je tienidlo vymeniteľné.

  textilné závesné svetlo Hermina od Lindby
  Závesné svietidlo so závitovou objímkou
  Závesné svetlo v klietke s tromi zdrojmi svetla Karou
  Vymenené tienidlo
  závesné svetlo Cassy s bielym látkovým tienidlom

  Ako si vyberiem tú správnu veľkosť tienidla?

  Zoberte si ako pomôcku rozmery pôvodného tienidla. Na základe toho si dokážete jednoducho vybrať vhodné tienidlo.

  Jednoduché je to predovšetkým v prípade svietidiel s 1 svetlom alebo samostatných bodových svietidiel na stropných kruhoch, pretože držiak tienidla sa spravidla hodí ku každému závitu. V prípade závesných svietidiel s viacerými svetlami, na ktorých sa tienidlo montuje cez viacero objímok, ako aj v prípade svietidiel, pri ktorých nie je tienidlo v rozsahu dodávky, uvádzame v obchode aj kompatibilné tienidlá.

  Aké výhody ponúkajú vymeniteľné tienidlá?

  Výhodou vymeniteľného tienidla je, že ho jednoducho môžete vymeniť, ak po rokoch vyzerá ošúchano. Najdôležitejším ale je, že si vďaka vymeniteľným tienidlám môžete svietidlo individuálne prispôsobiť vlastnému vkusu a štýlu zariadenia.

  Z akých materiálov sú dostupné tienidlá vyrobené?

  V prípade individuálnych tienidiel sa najčastejšie používa textil. Čo sa týka tvarov a farieb ponúka textil veľký priestor na kreativitu.

  Nástenný reflektor s motívom Jaro
  béžové tienidlo na lampu Jute
  čierné tienidlo na lampu Karo
  čierné tienidlo na lampu Helen

  Ako upevním svoje nové tienidlo?

  Montáž nového tienidla je veľmi jednoduchá. Dôležité je, aby ste nezabudli vypnúť poistku a počas montáže ju zaistili a zabezpečili proti opätovnému zapnutiu, napr. univerzálnou lepiacou páskou, resp. textilnou lepiacou páskou. V prípade stojanových svietidiel vytiahnite zástrčku.

  • Vyskrutkujte osvetľovací prostriedok.
  • Odskrutkujte prevlečnú maticu, resp. nastavovací krúžok.
  • Odoberte tienidlo.
  • Nasaďte si nové tienidlo.
  • Utiahnite prevlečnú maticu.
  • Zaskrutkujte osvetľovací prostriedok.

  A svietidlo už svieti v novom šate!

  biele tienidlo na lustre Corralee
  Trojnohá stojaca lampa s látkovým tienidlom Corralee
  šedé tienidlo na lampu Malbo

  Ako vyčistím svoje tienidlo?

  Vykonávajte čistenie tienidla vždy suchým spôsobom a manuálne. Najprv odoberte tienidlo. Keďže sa v prípade väčšiny vymeniteľných tienidiel jedná o textilné tienidlá, použite potom k vyčisteniu metličku na utieranie prachu alebo utierku z mikrovlákien.

   

  Máte ďalšie otázky týkajúce sa tienidiel? Alebo na tému svetlo a osvetlenie? Potom Vám s radosťou pomôže naše odborné poradenstvo: ku kontaktnému formuláru.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.