Vianočné svetelné hviezdy

Vianočná hviezda – zmení Vianoce na o niečo slávnostnejšie

Vianočná hviezda je jednoducho neoddeliteľnou súčasťou Vianoc, ako aj pečenie koláčov a zdobenie vianočného stromčeka, návštevy priateľov a príbuzných počas sviatkov a nákup darčekov na poslednú chvíľu. Vianočnú výzdobu si bez nej nemožno predstaviť. Koniec-koncov, hviezdne svetlo je klasikou, vďaka ktorej sú Vianoce pre nás o niečo slávnostnejšie. Jej dizajn? Klasický, ak si to želáte. Môže však byť aj moderný a trendový, napríklad s odkrytou žiarovkou v štýle vintage, v medenej alebo mosadznej farbe, či len ako svietiaca silueta. Drží krok s dobou, a napriek tomu je to stále tá naša vianočná hviezda.

Ktorú žiarovku by ste mali použiť do vianočnej hviezdy?

Hneď na začiatku by sme si mali ujasniť jednu vec: tradičné žiarovky sú minulosťou nielen v závesných svietidlách, ale aj v našich obľúbených vianočných hviezdach. To isté platí pre halogénové žiarovky. Zastarané technológie nie sú dobré pre váš účet za elektrinu, ani pre životné prostredie. Technológia LED je tou pravou voľbou – a to aj pre vianočné hviezdy, či už si vyberiete vstavanú technológiu LED, alebo vymeniteľné LED žiarovky, známe aj ako dodatočne inštalované žiarovky.

Koľko vrcholov má vianočná hviezda?

Máme pre vás protiotázku: koľko vrcholov si želáte pre vašu vianočnú hviezdu? Chcete, aby hviezda vyzerala o niečo honosnejšie? Potom môže mať pár vrcholov navyše. Alebo možno dávate prednosť jednoduchému svetlu v menšom formáte s menším počtom vrcholov? Výber je len na vás. Veľa vianočných hviezd má 5 alebo 7 vrcholov. Existuje aj množstvo vianočných hviezd, ktoré ich majú viac – dokonca až 18.

vianočná hviezda
vanocni-hvezda
vianočná hviezda

Ako sa montuje a inštaluje vianočná hviezda?

To závisí od konkrétnej vianočnej hviezdy, ktorú ste si vybrali. Už viac nie je potrebné skladať hviezdy. Zasuňte zástrčku, zapnite spínač a je to. Niektoré ďalšie je potrebné trochu zmontovať. Ale na tom nie je nič zlé.  Ku každej hviezde je totiž priložený návod k montáži. Pomôže vám za krátky čas vytvoriť zo zloženého papiera nádherne svietiacu hviezdu; na zavesenie do okna alebo postavenie napríklad na parapet.

Čo sa týka okna alebo parapetu, možno budete chcieť teraz vedieť, ako nainštalovať vianočnú hviezdu po jej zložení. Rovnako ako montáž, aj inštalácia vianočnej hviezdy závisí výlučne od modelu. Zvoľte si hviezdu s podstavcom a ľahko ju umiestnite na stôl alebo parapet. Môžete si však vybrať aj takú, ktorú musíte zavesiť na napájací kábel pomocou slučky, alebo taký, ktorý môžete pomocou prísavky prilepiť na okennú tabuľu.

A čo exteriér? Aj tu sú vianočné hviezdy, ktoré sa dajú zavesiť pomocou slučky alebo položiť na povrch. Existujú aj hviezdy, ktoré možno ľahko zapichnúť do zimnej záhrady pomocou tyče. werden können.

Existujú vianočné hviezdy osobitne na vonkajšie použitie?

vianočná hviezda

Samozrejme! Nie je to celé len o interiéri.  Slávnostný lesk a trblietky sú obľúbené v záhrade, na dvore, v záhradnom domčeku a všade inde, kde nájdete i kúsok miesta.

Ale počkajte chvíľu! Neradi by sme vám prerušili zábavu pri zdobení. Vianočné hviezdy na vonkajšie použitie musia mať správny stupeň ochrany IP. Ako trebárs IP44 – jeden z najbežnejších stupňov ochrany IP aj pre vianočné hviezdy.

Je táto hviezda vhodná na moju terasu? Akýstupeň ochrany IP? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v opise produktu a v detailoch produktu. A ak máte nejaké otázky, ktoré sú stále nezodpovedané, naši odborní poradcovia si vás vždy radi vypočujú. Nižšie sú uvedené kontaktné údaje.

V akých farbách, dizajnoch a materiáloch sú vianočné hviezdy dostupné?

Je vianočná hviezda naozaj vianočná hviezda? Všetky sú bielej alebo krémovej farby a sú len na zavesenie? Omyl! Radi vám dokážeme opak. Vianočné osvetlenie ponúka obrovský výber, pokiaľ ide o dizajn, použité materiály, možnosti inštalácie a farby. Tu je malá vzorka možností, ktoré treba zvážiť pri výbere vlastnej vysnívanej vianočnej hviezdy: 

Existujú vianočné hviezdy…

 • do exteriéru aj interiéru,

 • ktoré majú základňu na postavenie napríklad na parapet alebo komodu,

 • v klasickom alebo nenápadnom škandinávskom dizajne alebo v abstraktnom tvare,

 • v klasických farbách ako biela, červená či krémová, ako aj v trendovej modrej, čiernej, medenej, zlatej či striebornej,

 • so vzormi alebo bez nich,

 • s 5 vrcholmi, ale dokonca až s 18,

 • s vymeniteľnými žiarovkami alebo zabudovanými LED diódami,

 • s trendovými exponovanými žiarovkami alebo so žiarovkami za papierovým tienidlom,

 • ktoré sú napájané pomocou zástrčky alebo na batériu,

 • z papiera, plastu, kovu, dreva, skla alebo dokonca s betónom, 

 • s diaľkovým ovládaním a bez neho.

vianočná hviezda
vianočná hviezda
vianočná hviezda

Možno máte pár otázok o vianočných hviezdach. Stačí kontaktovať našich odborných poradcov, ktorí vám radi pomôžu. Zavolajte im na telefónne číslo +421 (0) 255 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Viac Zobraziť menej

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH