Bezplatné vrátenie do 30 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
23404 položiek
Najpredávanejšie
Lindby
Lindby Somana stojaca lampa, valec 69,90€ 77,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Stropné LED svietidlo Joline chróm 46 cm 94,90€ 154,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Somana stojaca lampa, textil, tvar kužeľa 65,90€ 75,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Podlhovastá RGB stojaca LED lampa Hadis 89,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Jaileen látková stojaca lampa čítanie, sivá 79,90€ 129,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Nástenné LED svietidlo Nikolae, 18 cm čierne 24,90€ 28,90€ Dodacia lehota: 3-6 pracovných dní
Lindby
Lindby Emiljan stropné LED svietidlo, čierne matné 199,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Látková stojaca lampa Liana vo vydutom tvare 38,90€ 44,90€ Dodacia lehota: 4-6 týždňov
Euluna
Stropné svietidlo Vento čierne z 99,90€ + viac: Model
Lindby
Lindby Caitlin stropné LED svietidlo, nikel 174,90€ 204,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Hranaté stropné svietidlo Annica akrylový záves 95,90€ 105,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Briloner
Stropné LED 3256-016 s hviezdnym dekórom a RGBW 42,90€ 45,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
Euluna
Stropné svietidlo Cleo, Ø 40 cm, čierne 59,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
Lindby
Lindby Duetto stropné LED svietidlo antracit 38 W 129,90€ 159,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
ELC
ELC Tioklia stropné LED svietidlo chróm, 3-pl. 35,90€ 49,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Wanessa stropné svietidlo, 4-plameňové 79,90€ 88,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Závesná lampa Eleen so 4 valcami dymové sklo 89,90€ 109,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Euluna
Stropné svietidlo Cleo, Ø 40 cm, biele 59,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Mairin stropné LED svietidlo, nikel matný 189,90€ Dodacia lehota: 4-6 týždňov
EGLO
Nástenné svietidlo Almera 47,90€ 55,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Upínacia stolná lampa Milow s LED a flex ramenom 21,90€ 32,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Sklenenými guľami ovešané stropné svietidlo Esfera 189,90€ 241,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Riley stropné LED, stmievateľné, čierne 179,90€ 189,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní
Lindby
Lindby Emiva stropné LED svetlo, svetelný pás hore 169,90€ 189,90€ Dodacia lehota: 4-7 pracovných dní

Svetlá pre váš domov - Ako vytvoriť lepšie nápady na osvetlenie pre vaše štyri steny!

Izba bez svetla je... tmavá. Potrebujete kvalitné osvetlenie interiéru, aby ste zabezpečili, že nebudete tráviť večery sedením v tme. Osvetlenie domácnosti však môže slúžiť na omnoho viac účelov než len zabezpečenie svetla v danej miestnosti. Vnútorné osvetlenie zaisťuje dobrú orientáciu v miestnosti. Zmierňuje namáhanie očí, keď si užívate rôzne záľuby. Môže vytvoriť príjemnú atmosféru pre relax. A dá sa použiť na rozdelenie priestoru na zaujímavé svetelné zóny.

Čo na to potrebujete? Rôzne svetelné zdroje, modernú technológiu osvetlenia, príťažlivý dizajn. A trochu kreativity pri navrhovaní vlastného osvetlenia snov.

Aké typy vnútorných svetiel existujú?

Nemusíte byť dizajnérmi osvetlenia, aby ste si mohli naplno užiť svetelný potenciál svojich izieb. Potrebujete však aspoň vedieť, že v miestnosti môže koexistovať viac zdrojov svetla než len stropné svetlo.

Svetlá pre domácnosť zahŕňajú...

 • Stropné svietidlá – tieto osvetľujú celé miestnosti. Elegantné riešenie pre úsporu miesta. Keď sú nainštalované na vhodných miestach, poskytujú pre zvolenú miestnosť dostatočné svetelné pokrytie.
 • Závesné svietidlá – osvietia konkrétne miesta, oddeľujú priestor a sú tiež skvelými dizajnovými prvkami, ktoré upútajú aj preto, lebo sú umiestnené vo výške očí.
 • Nástenné svietidlá – robia miestnosti svetlejšími a pomáhajú tiež vytvoriť v miestnostiach špecifickú atmosféru.
 • Stojacie lampy – tieto prichádzajú v rôznych štýloch. Jednu vec majú všetky spoločnú – zlepšujú presvetlenosť miestností, aby ste si mohli vychutnať všetky druhy záľub vrátane čítania, šitia či dokonca len jednoduchého oddychu na pohovke.
 • Stolové lampy – nie sú len doplnkovým svetelným zdrojom, ktoré skrátka zapojíte do zásuvky; stolové lampy sú tiež populárnymi dizajnovými prvkami. Stojac na stolíkoch či komodách vedia byť žiarivými čerešničkami na torte v danej miestnosti.
 • Lustre – tieto svietidlá nevyzerajú dobre iba vo vilách; ak si zvolíte vhodný rozmer, môžu byť použité v ktoromkoľvek príbytku. Rovnako ako závesné svietidlá aj lustre vedia byť úžasnými kúskami dizajnu, okolo ktorých sa bude točiť celá miestnosť.
 • Bodové svietidlá – bodovky vedia slúžiť na nasvietenie konkrétnej časti miestnosti – alebo, v prípade bodoviek s viacerými žiarovkami, môžu tiež nasvietiť celú miestnosť.
 • Koľajnicové svetelné systémy – zrejme najflexibilnejšie riešenia na trhu. Vyžadujú si síce trochu plánovania, ale na konci realizácie získate absolútne unikátne výsledky.

Ktoré svietidlá sú odporúčané pre akú miestnosť?

Keď príde reč na zdroje svetla, rozdeľujeme ich podľa účelu:

 • všeobecné osvetlenie pre celkové nasvietenie miestností,
 • zónové osvetlenie pre cielené svietenie napríklad na stôl,
 • akcentové (zdôrazňujúce) osvetlenie na dekoratívne účely v miestnostiach, príkladom môžu byť podsvietené figúrky či LED pásy.

Cieľom kvalitného návrhu osvetlenia je poskytnúť každému miestu v príbytku dostatočné množstvo svetla, aby žiadna činnosť vykonávaná na danom mieste netrpela jeho nedostatkom. Medzi tieto činnosti sa zaraďuje najmä jednoduchá orientácia, ale tiež práca s dokumentmi s malým písmom či napríklad vyšívanie.

Obývacia izba

Všeobecné osvetlenie v obývačke poskytujú obvykle žiarivé stropné svietidlá alebo niekoľko nástenných lámp. Zónové osvetlenie môžu vytvoriť uplightery vedľa kresiel či stojace lampy pri pohovke. Nádherné svetelné akcenty môžu vzniknúť pomocou LED pásov, ktorých farbu navyše môžete ovládať prostredníctvom svojho smartfónu.

Jedálenský kút, jedáleň

Všeobecné osvetlenie zvykne byť zabezpečené nástennými svietidlami. Centrálny priestor miestnosti je rezervovaný pre závesnú lampu umiestnenú nad jedálenským stolom. Takéto riešenie poskytuje príjemné zónové osvetlenie, pri ktorom aj lepšie chutí. V príborníku a presklených kredencoch môžu byť nainštalované LED pásy, čo do miestnosti vnesie dramatický efekt.

Kuchyňa

Je bežné, že všeobecné osvetlenie v kuchyni zvyčajne zabezpečujú stropné lampy a často tiež svetelné stropy alebo zapustené bodové svetlá. Tieto treba skombinovať s dobrým zónovým osvetlením nad pracovnými povrchmi a pod kuchynskými skrinkami. Tu sa obvykle používajú svetlá pod skrinkou a nábytkové svetlá. V kuchyni sa iba zriedkavo používa akcentové osvetlenie.

Spálňa

Stropné svetlá s látkovými tienidlami sa často používajú na zabezpečenie útulného osvetlenia miestnosti v spálni. Zónové osvetlenie vybraných plôch môže hrať kľúčovú úlohu pri čítaní v noci vďaka nočnej stolnej lampe. Príklady populárneho akcentového osvetlenia spální zahŕňajú dekoratívne podsvietené nápisy umiestnené na menšej skrinke.

Kúpeľňa

Všeobecné osvetlenie v kúpeľniach zvykne pochádzať z jednoduchých stropných svietidiel alebo z ustúpených bodoviek. Svetlá k zrkadlám sú však kľúčové pre osvetlenie vybraných plôch – poskytujú perfektné svetlo pre holenie či nanášanie mejkapu. A ak sa v kúpeľni chceme venovať akcentovému osvetleniu, dekoratívne svetlá môžu byť použité iba vtedy, ak spĺňajú požiadavky na ochranu proti vniknutiu pevných častíc a vlhkosti. Nezabudnite na tento aspekt pri výbere a ich inštalácii!

Potrebujete radu profesionála? Prečo nekontaktovať náš tím zákazníckej podpory? Jednoducho zavolajte na číslo uvedené nižšie alebo vyplňte kontaktný formulár.

Chodba

Všesmerové jasné stropné svietidlá osvetľujú chodby bez toho, aby zaberali príliš veľa miesta v často úzkych chodbách. Stropné lampy s detektormi pohybu sa používajú pri schodiskách, pretože sú veľmi pohodlné a hospodárne. Osvetlenie priestorov a akcentové osvetlenie hrajú pri osvetlení chodieb menšiu rolu. Veľmi praktické je použitie svetiel okolo zrkadlových plôch, vďaka ktorým sa pred opustením domu či bytu jednoducho presvedčíte, či ste tip-top.

Je LED tou najlepšou technológiou pre osvetlenie v domácnosti?

Áno, jednoznačne je! LED žiarovky sú právom považované za najuniverzálnejší a najekonomickejší typ žiaroviek na trhu. Predávajú sa v mnohých verziách – od takých, ktoré imitujú vláknové žiarovky, cez tie v tvare sviečky alebo plameňa až po smart home žiarovky. Navyše môžu byť veľmi jednoducho vymenené do závitov a pätíc vašich pôvodných žiaroviek. LED žiarovky navyše nie sú len podstatne efektívnejšie pri spotrebe energie než bežné žiarovky, vydržia oveľa dlhšie.

Máme pre vás aj niekoľko rád, ako si zvoliť správnu LED žiarovku pre vaše vnútorné svietidlá:

 • Teplá biela je odtieň, ktorým LED žiarovky vytvárajú príjemnú atmosféru osvetlenia a mal by byť použitý všade tam, kde chcete priniesť pocit útulnosti. Teplá biela je ideálna teplota svetla pre obývačky, spálne a iné priestory, v ktorých zvyknete relaxovať.
 • LED žiarovky s odtieňom studenej bielej sú ideálne pre stolové lampy. Tvoria pracovné osvetlenie, ktoré pomáha koncentrácii. Zdroje svetla so studenou bielou sú tiež dobrou voľbou pre ostré svetlo do kúpeľne.
 • Pri výbere by ste mali mieriť na index podania farieb s hodnotou aspoň Ra 80. (Hodnota Ra sa pohybuje od 0 do 100 a čím vyšší index žiarovka má, tým lepšie podáva farebnosť.) Ak je podanie farieb pod touto hodnotou, farby sa nebudú javiť správne a to v konečnom dôsledku môže spôsobiť, že jedlo na stole alebo oblečenie v skrini nebudú vyzerať pekne.

Poznámka k stmievateľným zdrojom svetla

Stmievateľné osvetlenie je špeciálne dôležité pre navodenie príjemnej atmosféry najmä v obývačke a spálni. Ako doplnok k stmievateľným LED žiarovkám, ktoré sú dostupné pod samostatnom sekciou na www.svetla.sk (keďže nie všetky LED žiarovky sú stmievateľné), technológia EasyDim môže byť pre vás zaujímavá pre použitie vo viacerých miestnostiach v byte. S ňou totiž nemusíte pre stmievanie inštalovať zvláštny ovládač – namiesto toho prichádzajú už so zabudovanou technológiou stmievania. Proces stmievania je v nich aktivovaný dvojitým kliknutím, resp. prepnutím bežného vypínača.

Ako mám začať so smart home osvetlením?

Osvetlenie domácnosti sa už neobmedzuje iba na zapínanie a vypínanie svetiel. Vnútorné svetlá sú neoddeliteľnou súčasťou internetovo pripojeného obydlia v moderných inteligentných domoch. To dáva zmysel, keď si uvedomíte to nekonečné množstvo možností prispôsobenia svetiel a ďalších aspektov ako napríklad ten, aby to zvonka vyzeralo, že je niekto doma, aj keď ste na dovolenke (napríklad na odradenie zlodejov).

Začať môžete s niektorým z overených systémov, ako je napríklad špičkový PHILIPS Hue alebo tiež výbornými systémami od Osram Smart+ či WiZ. Okrem toho taký iDual light system dokonca ani nepotrebuje Wi-Fi. Skúsiť však tiež môžete integráciu svetiel kompatibilných so ZigBee do svojho existujúceho smart home systému.

Ktorí dizajnéri sa špecializujú na vnútorné osvetlenie?

Na rozdiel od vonkajších svietidiel sú svetlá pre domácnosť menej závislé od IP kódov a iných foriem ochrany. Táto skutočnosť v kombinácii s nekonečnými dizajnovými možnosťami a, samozrejme, s novými kompaktnými technológiami osvetlenia, ako je napríklad LED osvetlenie, robí z interiérových svietidiel vyhľadávaný dizajnový objekt aj pre dizajnérov. Dizajnérske spoločnosti, niektoré s vyše 100-ročnou tradíciou, so svetoznámymi dizajnérmi a početnými mladými talentmi, vytvárajú pestrú mozaiku plnú kreatívnych svietidiel!

Kde sa môžete inšpirovať?

 • U pozoruhodných svietidiel od Artemide, ktoré skrášľujú izby mnohých svetových hoteloch najvyššej triedy.
 • V severskom šarme svetiel od Louis Poulsen, Northern či UMAGE.
 • Pri svetoznámych dizajnérskych svetlách od FLOS, ktoré sa dokonca používajú v hollywoodskych filmoch.
 • Pri historických replikách od TECNOLUMEN, ktoré do vašej domácnosti prinesú kus štýlu Bauhaus.
 • Alebo od kreatívnych svietidiel Ingo Maurer, ktorý sa nenecháva spútať žiadnymi konvenciami.

V našej značkovej sekcii nájdete, samozrejme, ešte omnoho viac svetoznámych výrobcov.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0 258 419 273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ