Stropné svietidlá do kuchyne

Kuchynské stropné svietidlá – pečenie a varenie v tom najlepšom svetle

Zbožňujete kúzlenie v kuchyni? Radi trávite celé hodiny v kuchyni a skúšate nové recepty? Alebo je pre vás kuchyňa miesto, kde len rýchlo niečo ohrejete, aby ste ju príliš nezašpinili? Nezáleží na tom, do ktorej skupiny patríte: v kuchyni jednoducho potrebujete svetlo, ktoré vám najlepšie poskytne ideálne centrálne osvetlenie. Bez neho nedovidíte na svoju chutnú päťchodovú hostinu ani na chlieb s maslom, nehovoriac o prísadách do vášho výtvoru.

Dostatočné celkové osvetlenie kuchyne vám poskytne stropné svietidlo, ktoré si môžete vybrať z naozaj širokého sortimentu.

Aké stropné svietidlo vybrať do kuchyne?

To závisí najmä od vášho vkusu aj od dizajnu vašej kuchyne.

Ponuka vás zaručene nesklame. Existuje totiž takmer nekonečná paleta štýlov a variácií kuchynských svietidiel, ako aj množstvo dizajnových kombinácií. 

stropne svietidla do kuchyne
stropne svietidla do kuchyne
stropne svietidla do kuchyne

The most popular lights for kitchens are:

  • Stropné svietidlo s okrúhlym tienidlom

Ide o absolútnu klasiku medzi kuchynskými stropnými svietidlami. Či už siahnete po nadčasovo modernom, alebo výraznejšom štýle, takéto svietidlo vám poskytne ideálne rovnomerné centrálne osvetlenie.

  • Stropné bodové svetlá

Zvyčajne sa dodávajú s viac ako jednou žiarovkou. Sú mimoriadne praktické na osvetlenie jednotlivých rohov miestností. Jednotlivé hlavy sa dajú otáčať, takže môžete svetlo presne nasmerovať podľa potreby. Vybrať si môžete z bohatej ponuky dizajnov od nadčasovo moderných, industriálne až po škandinávske štýly.

  • Ploché stropné svietidlá alebo panely

LED panely sú obzvlášť obľúbené, pretože majú mnoho výhod a celý rad praktických vlastností. Patrí k nim stmievanie, zmena farby a nastaviteľné farby svetla.

Existujú stropné LED svietidlá do kuchyne?

Samozrejme, LED svietidlá už nie sú len hudbou budúcnosťou, ale realitou. Platí to aj pre stropné svietidlá do kuchyne. Zoznámte sa s najväčšími výhodami LED svietidiel:

  • 90 % úspora energie v porovnaní s tradičnými žiarovkami a 60 % v porovnaní s halogénovými lampami,

  • 100 % svetlo okamžite po zapnutí,

  • bez obsahu toxických látok vrátane ortuti,

  • životnosť až 50 000 hodín – bez nutnosti údržby,

  • obrovské množstvo dizajnov svietidiel vďaka kompaktnej technológii osvetlenia.

A to najlepšie: máte na výber medzi vstavanou osvetľovacou LED technológiou a svietidlami so štandardnými objímkami, čiže žiarovkami, ktoré možno vybrať a vymeniť. LED žiarovku môžete jednoducho naskrutkovať a vychutnávať si všetky jej prínosy.

stropne svietidla do kuchyne
stropne svietidla do kuchyne

Existujú aj moderné stropné svietidlá do kuchyne?

Áno, u nás si určite vyberiete. Moderná LED technológia mimoriadne uľahčuje šetrenie peňazí a prináša množstvo skvelých výhod, ako je technológia EasyDim alebo funkcia zmeny farby. Dá sa začleniť do prekvapivo štýlového dizajnového spracovania bez nadbytočných ozdobných prvkov, ale aj do extravagantných modelov. Do kuchyne si teda môžete vybrať stropné svietidlo, ktoré má dokonale moderný dizajn a hodí sa k vášmu vkusu aj zariadeniu miestnosti.

Dajú sa kuchynské stropné svietidlá stmievať?

Áno, ale nie všetky. Skôr, než siahnete po tejto praktickej funkcii, vyjasnite si, čo od nového svietidla očakávate. Najprv sa zamyslite nad tým, aký typ stropného svietidla vlastne chcete.

Dôležité je pozrieť si popis výrobku. Ak za slovom „Stmievateľné“ nasleduje „Áno“, potom vám už bude stačiť prikúpiť len vhodný externý stmievač.

Hľadáte niečo ešte praktickejšie? V tom prípade sa porozhliadnite po svietidle so vstavaným stmievačom. Takéto svetlo stačí namontovať a môžete si stmievať, koľko sa vám ráči.

Náš tip: Nechce sa vám rozmýšľať nad výberom správneho stmievača? Jednoducho si vyberte stropné LED svietidlo s funkciou EasyDim, diaľkovým ovládaním alebo mimoriadne praktickou možnosťou regulácie pomocou smartfónu.

Máte vybrané? Alebo máte ešte nejaké otázky o funkcii stmievania? Neviete, podľa čoho vybrať správny externý stmievač? Žiadny problém! Naši experti vám vždy s radosťou pomôžu. Stačí im zavolať alebo poslať správu. Kontaktné údaje nájdete nižšie.

Existujú ploché stropné svietidlá do kuchyne?

stropne svietidla do kuchyne

Samozrejme! A navyše, momentálne sú ohromne populárne. Ako je však možné, že si tento typ svietidla získal srdcia mnohých ľudí? Hádajte – máte tri možnosti. Samozrejme, dôvodom je moderná osvetľovacia LED technológia.

Možno sa pýtate, prečo by ste si mali namontovať na kuchynský strop práve jedno z týchto plochých svietidiel. Správna otázka. Takzvané LED panely totiž na strope nezaberajú veľa priestoru. Aj malé miestnosti tak vďaka nim opticky pôsobia omnoho priestrannejšie.

Dizajn takýchto svietidiel je zvyčajne veľmi moderný a vyznačuje sa vkusnými čistými líniami. Svietidlo tak dodá miestnosti štruktúru a vyzerá skvele najmä v minimalistickom interiéri. To však stále nie je všetko! Vstavané LED žiarovky osvetľujú celý povrch tienidla rovnomerne, vďaka čomu nedochádza k vzniku žiadnych svetelných bodov ani tmavých miest.

Máte vybrané? Alebo sa chcete ešte na niečo opýtať našich expertov? Žiadny problém! Jednoducho zavolajte na +421 258 419 273 alebo nám pošlite správu prostredníctvom nášho kontaktného formulára. Vaše otázky čoskoro zodpovieme a spoločne vnesieme svetlo do vašej tmavej nevýraznej kuchyne.


Viac Zobraziť menej

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH