Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Vonkajšie stropné svietidlá: praktické, funkčné a veľmi elegantné

Priestor v okolí vášho domu by nemal byť úplne ponorený do tmy, ale mal by byť osvetlený funkčným a estetickým spôsobom. Koniec-koncov, nechceli by ste sa predsa lúčiť so svojimi hosťami v tme, ani by ste isto nechceli vytvoriť vhodné podmienky pre možných zlodejov. Vonkajšie stropné svetlá sú v tomto prípade výbornou voľbou, a toideálne stropné svietidlá na verandu s detektorom pohybu, vďaka ktorému tam bude svetlo vždy, keď sa tam objavíte.

vonkajsie stropne svietidla

Kde má zmysel používať vonkajšie stropné lampy?

Stropné svietidlá môžete použiť v ľubovoľnom vonkajšom priestore. Medzi vhodné miesta patria:

 • prístrešok pre auto,
 • terasa,
 • vonkajšia kuchyňa,
 • verandy pred vstupom do domu.

Tip: Odporúčame aj detektor pohybu, aby ste nemuseli celú večnosť hľadať vypínač. Ďalšou praktickou výhodou je, že zlodeji nemajú veľmi v obľube nečakané jasné svetlo.

vonkajsie stropne svietidla

Čím sa líšia vonkajšie stropné svietidlá od vnútorných?

Pamätajte na to, že stropné svietidlá určené do exteriéru musia spĺňať dodatočné požiadavky. Musia mať vlastnosti špecifické pre používanie vo vonkajších priestoroch vrátane ochrany pred dažďom a znečistením.

Tip: V nasledujúcej tabuľke je uvedený prehľad rôznych stupňov ochrany IP a ich konkrétnych vlastností:

vonkajsie stropne svietidla

Sú k dispozícii aj vonkajšie stropné svietidlá so snímačmi?

Keď vykročíte za roh, nechceli by ste, aby tam bolo viac svetla? Táto požiadavka je odôvodnená a vo vonkajšom prostredí oprávnená. Ak hľadáte stropné svietidlá na verandu s detektorom pohybu, zvoľte príslušný filter a začiarknite ho. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazia všetky modely s detektorom pohybu určené do exteriéru.

Tip: Ďalšou možnosťou môže byť doplnenie detektora pohybu. Kliknutím sem zobrazíte všetko dostupné v podkategórii detektora pohybu. Naši odborní poradcovia radi zodpovedia akúkoľvek vašu otázku o inštalácii. Zavolajte im – kontaktné údaje sú uvedené nižšie.

Zabezpečte tiež, aby detektor pohybu nezapínal svetlo počas dňa. Ak je svietidlo predvolene prepojené so súmrakovým snímačom, svetlo sa rozsvieti iba vtedy, keď je priestor potrebné osvetliť.

vonkajsie stropne svietidla

Aké typy detektorov pohybu sú v ponuke?

Zaujímajú vás detektory pohybu? Potom by ste sa možno radi dozvedeli viac o tejto technológii. Často sa používajú pasívne infračervené detektory pohybu (PIR) a vysokofrekvenčné detektory pohybu (HF). Detektory PIR sa bežne používajú vo vonkajších priestoroch, sú však o niečo pomalšie. Detektory HF zachytávajú takmer každý pohyb a sú vhodnejšie do interiéru ako do exteriéru. Existuje však už aj zopár inteligentných detektorov pohybu HF, ktoré pracujú dobre aj vo vonkajšom prostredí.

Tipy na nastavenie detektora pohybus: Máte dve možnosti. V prvej skupine sú detektory pohybu, ktoré sú už úplne nakonfigurované a nevyžadujú si žiadne ďalšie nastavenie. Druhú skupinu tvoria detektory pohybu vrátane vonkajších, pri ktorých môžete zmeniť individuálne nastavenia. Možné nastavenia:

 • Čas: ako dlho ostane svetlo svietiť?
 • Citlivosť súmrakového snímača: na akej úrovni jasu sa má svetlo zapnúť automaticky?
 • Rozsah detekcie

vonkajsie stropne svietidla

Mali by ste zvoliť vonkajšie stropné svietidlá LED?

Výhody osvetlenia LED sú presvedčivé a nie je potrebné rozlišovať medzi použitím vo vonkajšom alebo vo vnútornom prostredí. Existujú dokonca faktory, vďaka ktorým sú svietidlá LED vo vonkajšom prostredí takmer nepostrádateľné. Napríklad, svietidlá LED dokážu okamžite dosiahnuť 100 percent jasu po zapnutí. V prípade detektora pohybu je to vynikajúca vlastnosť.

Ďalšie výhody modernej technológie LED v skratke:

 • Ponúkajú možnosť kompaktného dizajnu.
 • Jas je obzvlášť intenzívny.
 • Dlhá životnosť – až do 50 000 hodín.
 • Veľmi energeticky efektívne, šetrné k životnému prostrediu aj vašej peňaženke.
 • Neobsahujú ortuť.

Aká je ponuka farieb vonkajších stropných svietidiel?

Aké konkrétne farby máte na mysli pre verandové stropné svietidlá? Pozrite si, aká je aktuálna ponuka nášho internetového obchodu vo vašich obľúbených farbách. Zvoľte len filter „farba“ a uvidíte sami. Veľmi obľúbené sú antracitové svietidlá.

Z akých materiálov sú vyrobené verandové stropné svietidlá?

Nehrdzavejúca oceľ je vynikajúci materiál pre vonkajšie svietidlá – najmä vzhľadom na ich odolnosť a atraktívny vzhľad. Ak si chcete pozrieť všetky ďalšie materiály, ktoré sú dostupné,, použite filter. Zvoľte si len to, čo hľadáte, a začiarknite želaný materiál.

Máte ďalšie otázky o inštalácii alebo použití stropných svietidiel v exteriéri? Naši odborníci vám radi pomôžu. Zavolajte na telefónne číslo 0 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ