Vonkajšie svietidlá na stenu LED

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Vonkajšie LED nástenné svietidlá– osvetlenie na mnoho ďalších rokov

  Outside led wall light

  LED vonkajšie nástenné svietidlá sú veľmi rozumnou voľbou: sú ekonomickejšie, ekologickejšie a vydržia dlhšie

  Určite ste sa už dovtípili, že patríme k veľkým fanúšikom LED osvetlenia: ak hľadáte vonkajšie osvetlenie, LED technológia je tou správnou voľbou.

  Vonkajšie nástenné svietidlá sú rozumným nápadom, či už obsahujú LED svetlá alebo bežné halogénové svetlá. Prečo? Pretože vaša nehnuteľnosť je tak bezpečnejšia vďaka osvetleniu chodníkov atď. Bezpečnosť zvyšujú aj odstrašením zlodejov a zlepšujú vzhľad vašej nehnuteľnosti.

  Prečo si teda vybrať radšej vonkajšie LED nástenné svietidlo než „bežné“ nástenné svietidlo? Na začiatok uveďme, že LED svetlá sú lepšie pre životné prostredie, pretože nevyžadujú použitie ortuti vo výrobnej fáze (na rozdiel od fluorescenčných a kompaktných fluorescenčných lámp). Ich prevádzka je ekonomickejšia (potrebujú o 90 % menej energie ako staromódne žhaviace žiarovky), čo vám každý mesiac šetrí peniaze, pričom sú aj ekologickejšie, pretože nižšia spotreba znamená nižšiu potrebu výroby energie. A nakoniec LED žiarovky vydržia približne 20 000 hodín prevádzky, čo je okolo 10 – 15 rokov.

  Presvedčili sme vás? Dúfame, že áno.

  Ak máte nejakú otázku, my máme odpoveď. Pozrite si nižšie najčastejšie otázky a nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o našich úchvatných LED vonkajších nástenných svietidlách. Ak nenájdete odpoveď, obráťte sa na našich odborných poradcov na tomto mieste.

  Prečo by som si mal vybrať LED vonkajšie svietidlo na fasádu, a nie svietidlo staršieho typu?

  Pretože svetlá LED sú omnoho rozumnejšou voľbou:

  • Vydržia oveľa dlhšie a ponúkajú približne 20 000 hodín prevádzky (čo poslúži dobre počas 10 – 15 rokov).
  • Vďaka svojej životnosti sú aj bezpečnejšie, pretože nemusíte vonku každú chvíľu vymieňať žiarovky.
  • Sú skutočne efektívne, pričom spotrebujú o 90 % menej elektriny.
  • LED svetlá ponúkajú oveľa širší výber farby osvetlenia.
  • Sú lepšie pre životné prostredie, pretože neobsahujú ortuť (na rozdiel od fluorescenčných a kompaktných fluorescenčných žiaroviek).
  • Na rozdiel od kompaktných fluorescenčných lámp ich môžete zapínať a vypínať koľko len chcete, pričom nepoškodíte žiarovku.
  • Po zapnutí nepotrebujú čas na zahriatie – okamžite svietia plným jasom.
  LED outdoor wall light

  Sú vonkajšie LED nástenné svietidlá vodotesné?

  Hej, ale nie všetky v rovnakej miere. Vonkajšie svietidlá sú kategorizované podľa stupňa ochrany pred vniknutím (IP), ktorý uvádza ich mieru ochrany pred poveternostnými podmienkami.

  Stupeň ochrany IP vami vybratého svietidla bude uvedený v špecifikáciách na stránke príslušného produktu. Je to dvojciferné číslo: Prvá číslica uvádza na škále 0 – 6, akú ochranu má svietidlo pred vniknutím pevných častíc. Druhá číslica uvádza ochranu pred kvapalinami na škále 0 – 8. Vonkajšie svietidlá musia mať hodnotu aspoň štyri. Tu je uvedená presná stupnica ochrany pred vniknutím kvapalín v súlade s normou IEC 60529:

  • Úroveň 1 – ochrana pred kvapkajúcou vodou
  • Úroveň 2 – ochrana pred vodou kvapkajúcou pod uhlom 15°
  • Úroveň 3 – ochrana pred rozprašovanou vodou
  • Úroveň 4 – ochrana pred striekajúcou vodou
  • Úroveň 5 – ochrana pred prúdmi vody
  • Úroveň 6 – ochrana pred silnými prúdmi vody
  • Úroveň 7 – ochrana pred ponorením do vody, až do hĺbky 1 m
  • Úroveň 8 – ochrana pred ponorením do vody, do hĺbky 1 m a viac
  Ingress protection (IP)

  Poskytujú svietidlá aj ochranu pred morskou vodou?

  Ak bývate v blízkosti mora, musíte byť trochu opatrní – odporúčame vyhnúť sa hliníkovým alebo oceľovým materiálom, ktoré v slanom ovzduší podliehajú korózii a hrdzi. Zvoľte si svietidlá vyrobené z polymetylmetakrylátu (PMMA), odolných plastov alebo mosadze a overte, či je v technických špecifikáciách produktu vždy uvedené „Odolnosť voči korózii = ÁNO“.

  Ako nainštalujem vonkajšie LED svietidlo na fasádu?

  Obráťte sa na elektrotechnika. Alebo ak ste zručný domáci majster a inštalatér, každé svietidlo obsahuje v balení aj podrobné pokyny (montáž je skutočne celkom jednoduchá).

  Aká je správna výška vonkajšieho nástenného svietidla?

  Závisí to naozaj len od vás (zvoľte si len výšku, v ktorej vás svetlo nebude oslňovať). Ak svietidlo obsahuje detektor pohybu, odporúčaná výška bude uvedená v príručke.

  Ako môžem zohnať náhradné sklo?

  Obráťte sa na výrobcu – podrobnosti budú uvedené v technických špecifikáciách na stránke produktu na tejto lokalite. Ak nemáte istotu, obráťte sa na pracovníkov oddelenia služieb zákazníkom na tomto mieste, a pomôžu vám.

  Obsahujú svietidlá detektory pohybu?

  Niektoré áno, niektoré nie. Ak použijete pole filtra v časti s vyhľadávaním vyššie, označte kategóriu „Vrátane detektora pohybu“ a zobrazíte všetky vonkajšie LED nástenné svetlá, ktoré majú zabudovaný detektor pohybu a súmrakový snímač.

  Vybrať si takéto svietidlo je skutočne rozumné, pretože v porovnaní s bežnými svietidlami sú nielen užitočné, ale výrazne zvýšia aj pocit vášho bezpečia. Svetlo sa rozsvieti kedykoľvek podľa potreby (napríklad, keď prídete k bráne) a spustí ho akýkoľvek pohyb, čo vás môže upokojiť. Navyše šetria energiu, pretože sa zapnú len po spustení snímačom.

  Sú LED svietidlá dostupné v rozličných farbách?

  Jednoznačne áno a luminiscenčné farby môžu svetlo úplne zmeniť. Funguje to takto:

  • Označenia univerzálna biela/chladná/modrastá/denné svetlo predstavujú farbu, ktorá vás zobudí, vďaka čomu sa vaše telo postupne a prirodzene prebudí – rovnako ako pomocou skutočného denného svetla. Technicky majú tieto žiarovky teplotu minimálne 6 500 stupňov Kelvina.
  • Zlaté/teplé svetlo predstavuje farbu, pri ktorej si oddýchnete a pomôže vám prirodzene zaspať, hoci svietidlá s teplým svetlom môžu byť aj jasné. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak bude mať luminiscenčná farba približne 2 700 stupňov Kelvina alebo menej.

  Pomocou poľa filtra v časti s vyhľadávaním vyššie vyberte kategóriu „Luminiscenčná farba“ a nájdete teplú bielu, univerzálne svetlo, denné svetlo a mnoho ďalších.

  Lluminous colours

  Aká je ponuka štýlov?

  Naše vonkajšie nástenné svietidlá LED sú dostupné v najrozličnejších štýloch. Nastavte si filter v časti s vyhľadávaním vyššie a nájdete svietidlá, ktoré sú starožitné, vidiecke, rustikálne, dizajnérske, hotelové, reštauračné, priemyselné, námorné, stredomorské, moderné, kancelárske, škandinávske, nákupné alebo v štýle vintage.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.