Vysokonapäťové zapustené svietidlá 230 V

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Podhľadové svietidlá 230 V

  Osvetlite každý kútik svojho domova

  Podhľadové svietidlá nielen dobre vyzerajú, ale sú aj mimoriadne flexibilné. Počnúc chodbou, kuchyňou alebo halou, až po zapustené knižnice a spodnú časť skriniek. Kdekoľvek nainštalujete podhľadové svietidlá, rozžiaria každý kútik vašej domácnosti.

  Čím sa líšia vysokonapäťové podhľadové svietidlá od nízkonapäťových svietidiel?

  Hlavný rozdiel medzi vysokonapäťovými (230 V) a nízkonapäťovými (12 V) podhľadovými svietidlami je ten, že vysokonapäťové podhľadové svietidlá nevyžadujú transformátor.

  Rovnako ako u všetkých podhľadových svietidiel sú jednotlivé body vzájomne prepojené, teda od jedného svetla k druhému vedie kábel. Pri vysokonapäťových podhľadových svietidlách s napätím 230 V nie je nijako obmedzené, koľko bodov je možné v reťazci pripojiť.

  Rozhodnutie, či zvoliť vysoké alebo nízke napätie, závisí aj od miesta použitia. Napríklad nad sprchy, vane a umývadlá alebo v ich blízkosti by sa mali používať iba nízkonapäťové podhľadové svietidlá na 12 V.

  230v zapustené reflektory Tria bile od SLV

  Kde sa používajú podhľadové svietidlá s napätím 230 V?

  Vysokonapäťové podhľadové svietidlá môžete použiť takmer v každej miestnosti domu, od obývacej izby po chodbu, kuchyňu a zimnú záhradu. A ak by to bolo málo, knižnice a kuchynské pracovné dosky nanovo ožijú, ak ich osvetlíte jedným či dvoma štýlovými podhľadovými svetlami.

  Výnimkou je kúpeľňa – nad sprchy, vane a umývadlá alebo do ich blízkosti by sa mali používať iba nízkonapäťové podhľadové svietidlá s napätím 12 V.

  A keďže množstvo podhľadových svietidiel s napätím 230 V možno natáčať, konečne sa môžete rozlúčiť s frustrujúco tmavými kútmi, ktoré pavúky tak milujú!

  Ďalšou výhodou podhľadových svietidiel s napätím 230 V je ich kompaktný dizajn. Po inštalácii reflektor zmizne v nábytku, strope alebo stene a viditeľný ostane iba dekoratívny krúžok. Vďaka tomu sa malé miestnosti javia väčšie, čo platí pre kompaktné kuchyne či krátke chodby.

  Ako namontovať podhľadové svietidlá s napätím 230 V?

  Upozornenie: Ak chcete vo svojom dome inštalovať podhľadové svietidlá s napätím 230 V, jednoznačne žiadame, aby inštaláciu vykonal vyškolený a certifikovaný elektrotechnik.

  Po elektrickej inštalácii sa do podhľadového stropu vyvŕta otvor. Rozmery otvoru určuje konkrétny výrobok. Pri inštalácii vysokonapäťového podhľadového svietidla sa upevňovacie spony na zadnej strane zvyčajne pritlačia k sebe a podhľadové svetlo sa vloží do vyvŕtaného otvoru.

  Aká hlboká musí byť dutina pre vysokonapäťové podhľadové svietidlá?

  Hĺbka dutiny bude závisieť od konkrétneho produktu. Existujú podhľadové svietidlá s malou montážnou hĺbkou, kde by mal stačiť otvor s hĺbkou 30 mm.

  Ak nechcete, aby vám podhľadový strop zbytočne znížil výšku danej miestnosti, potom sú absolútnou nevyhnutnosťou podhľadové svietidlá s malou hĺbkou.

  Zlaté zapustené reflektory od Riperlamp
  230v svetlo smerujúce nadol jannis aluminium od Arcchio
  zapustené reflektory s vysokým napätím aluminium stribrne od Arcchio

  Aký svetelný zdroj používajú podhľadové svietidlá s napätím 230 V?

  Podhľadové svetlá s napätím 230 V spravidla využívajú reflektorovú žiarovku GU10 s halogénovou technológiou. K dispozícii sú však aj verzie s pevne zabudovanými LED diódami a dodatočne inštalované diódy LED v klasických závitoch GU10.

  Ak prechádzate z halogénových žiaroviek GU10 na žiarovky LED GU10, mala by mať LED žiarovka vždy:

  • porovnateľný jas v lúmenoch,
  • podobnú teplotu farieb v stupňoch Kelvina,
  • dobré vykreslenie farieb od úrovne Ra 80,
  • porovnateľný uhol lúča, napr. 40° pre definovaný svetelný kužeľ alebo 110° pre širokouhlé osvetlenie.
  230v svetlo smerujúce nadol Vancouver od astro

  Je bezpečné inštalovať podhľadové svietidlá do kúpeľne?

  V porovnaní s ktoroukoľvek inou miestnosťou v domácnosti je v kúpeľni priveľa vlhkosti. Je preto dvojnásobne dôležité, aby ste inštaláciu nechali na vyškoleného a certifikovaného elektrotechnika.

  Pri inštalácii v kúpeľni sa bude líšiť stupeň ochrany žiarovky, ktorú musíte použiť:

  • Žiarovky nad vaňami, sprchami a umývadlami musia mať stupeň ochrany IP67 a mali by byť pripojené len k napätiu 12 V.
  • Do výšky 2,25 m okolo sprchovej hlavice a vane musí mať žiarovka stupeň ochrany IP65 a musí byť pripojená k napájaniu 12 V.
  • Do vzdialenosti 60 cm okolo vane, sprchy a umývadla a do výšky 2,25 m musia mať žiarovky triedu ochrany IP44.

  Chcete sa dozvedieť viac o podhľadových svietidlách s napätím 230 V? Alebo o akejkoľvek inej téme súvisiacej s vysokonapäťovými a nízkonapäťovými podhľadovými svietidlami? Ak áno, náš tím odborníkov vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky. Zavolajte nám ešte dnes na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo nás kontaktujte e-mailom.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.