Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Zásuvky

Od kameňa so zásuvkami po inteligentné zásuvkové adaptéry

Hrať sa na notebooku bez obáv o výdrž akumulátora, „nahodiť“ elektrický gril na útulnom mieste v záhrade, pripojiť vonkajšie stojanové svietidlo pre záhradnú párty alebo jednoducho iba nabíjať mobil: Tak ako v obytnom priestore majú aj zásuvky v záhrade svoj zmysel.

zasuvka

Čím sa vonkajšia zásuvka vyznačuje?

Zásuvky určené do vonkajšieho prostredia disponujú vyšším stupňom ochrany IP – minimálne IP44. Bezpodmienečne by ste mali venovať pozornosť tomu, aby ste vo vonkajších priestoroch nepoužívali zásuvky, ktoré sú určené do vnútorných priestorov.

Okrem toho sú niektoré vonkajšie zásuvky vyhotovené tak, aby dobre zapadli do prostredia. Napríklad v tvare kameňa, ktorý pod krytom skrýva zásuvky.

Čo je energetický stĺpik?

Energetický stĺpik alebo stĺpik so zásuvkami je pevne namontovaná zásuvková lišta do vonkajšieho priestoru, ktorá sa týči ako chodníkové svietidlo. Dostupné sú taktiež aj svietiace energetické stĺpiky. Tieto záhradné stĺpiky so zásuvkami majú vysoký stupeň ochrany IP a štýlový dizajn, napr. z ušľachtilej ocele.

zasuvka

zasuvka

Aké existujú možnosti použitia spínacích hodín vo vonkajšom priestore?

Dostupné sú aj stĺpiky so zásuvkami do vonkajšieho priestoru so zabudovanými spínacími hodinami, ktoré v nastavenom čase zapnú alebo vypnú vonkajšie zásuvky. Popri tom existujú aj samostatné spínacie hodiny do vonkajšieho priestoru s vyšším stupňom ochrany IP, ktoré zastrčíte do dostupnej vonkajšej zásuvky.

Ako to v prípade zásuvkovej lišty vyzerá s ochranou detí, resp. detskou poistkou?

V mnohých zásuvkách do vnútorných priestorov zabraňuje detská poistka tomu, aby sa deti alebo aj zvieratá nemohli na príslušnej zásuvkovej lište dostať do kontaktu s nebezpečnou elektrickou energiou. Keďže sú zásuvkové lišty často umiestnené na zemi, sú ľahko prístupné pre ľudí a zvieratá.

zasuvka

zasuvka

Čo sú inteligentné zásuvky?

Vďaka inteligentným zásuvkám sa z obľúbeného stojanového svietidla stane súčasť inteligentnej domácnosti. Inteligentný adaptér zastrčíte do zásuvky na stene a svietidlo do adaptéra. Následne môžete pripojené svietidlo ovládať prostredníctvom smartfónu.

Inteligentné zásuvky ponúkajú všetky známe systémy inteligentnej domácnosti.

Chcete sa dozvedieť viac o interiérových a exteriérových zásuvkách do vnútorných a vonkajších priestorov alebo viac o inej téme, ktorá sa týka svetiel a osvetlenia? Potom Vám s radosťou pomôže naše oddelenie odborného poradenstva na telefónnom čísle +421 258 419 273 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ