Závesné svietidlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Závesné svietidlo – hviezda každej miestnosti

  Navodzujú v miestnostiach príjemnú a prívetivú atmosféru. Áno, reč je stále o závesných svietidlách. Každé závesné osvetlenie je prirodzeným lákadlom pre oči priamo v strede miestnosti a na prvý pohľad prezradí váš vkus v interiérovom dizajne. Od záľuby v retro kúskoch alebo vintage vybavení až po škandinávsky purizmus. Od luxusných starožitností k rustikálnej ležérnosti. Najdôležitejšie je však dobré osvetlenie jedálenského stola.

  Ako vysoko nad stolom zavesiť závesné svietidlo?

  Nízko umiestnené závesné osvetlenie ľubovoľného typu vám bude prekážať. Môže dokonca brániť vo výhľade na človeka, ktorý sedí oproti vám. Alebo vás bude otravovať vždy, keď si sadáte či vstávate od stola. Pravidlo číslo jeden znie: luster zaveste asi 80 až 100 centimetrov nad stolom. Začnite v tejto úrovni aj v prípade, že ste si vybrali výškovo nastaviteľné svietidlo. Uvidíte – keď to bude potrebné, vždy ho môžete prenastaviť.

  zavesne svietidla

  Čo keď nemáte stôl?

  Ak chcete zavesiť luster v miestnosti len tak, dajte si akurát pozor na to, aby sa pod ním dalo bez problémov prechádzať. Dva metre nad zemou by mali stačiť.

  zavesne svietidla

  Umožňujú závesné svietidlá schovať alebo skrátiť elektrický kábel?

  V prípade niektorých svietidiel možno elektrický kábel zatiahnuť dovnútra, aby ho nebolo vidno. Také jednoduché to však nie je vždy. Hrať sa v tomto prípade na elektrikára a skúšať kábel skrátiť sám nie je veľmi rozumné. Ako sa hovorí, bezpečnosť je na prvom mieste. Pokiaľ také úpravy budete robiť sami, pripravíte sa navyše o záruku.

  Tip: Pred nákupom každého svietidla skontrolujte, či sa dá nadbytočný kábel schovať pod kryt. Ale prečo z neho neurobiť súčasť dizajnu? Pre väčšinu závesných svietidiel je napokon hrča škaredých káblov dávnou minulosťou. Nájdite si v našom e-shope nový luster s takým káblom, ktorý nebudete musieť schovávať.

  Môžu byť závesné svietidlá výškovo nastaviteľné?

  Veľa závesných lámp a lustrov má nastaviteľnú výšku vďaka praktickému systému kladky a protizávažia. Stačí ich skrátka stiahnuť dolu alebo ľahkým tlakom vrátiť hore, takže osvetlenie nastavíte veľmi jednoducho. Keď luster visí hneď pod stropom, môže osvetľovať celú miestnosť. Keď ho stiahnete dolu, svetlo sa sústredí na stôl alebo kuchynský ostrovček, tam, kde ho potrebujete.

  Dá sa zohnať závesné svietidlo s dotykovým stmievačom?

  Samozrejme. A práve pri tomto type je nastavenie intenzity osvetlenia naozaj hračka – jediným dotykom zmeníte ostré svetlo na príjemne jemné alebo melancholicky tlmené. Niektoré dotykové stmievače sú navyše vybavené pamäťou. Takže keď osvetlenie zapnete, intenzita svetla bude rovnaká ako vo chvíli, keď ste ho naposledy zhasli. Pohodlné, však?

  zavesne svietidla

  Vyrábajú sa aj závesné svietidlá s diaľkovým ovládaním?

  Diaľkové ovládanie už majú dnes mnohé závesné svietidlá automaticky. Čo pomocou ovládania nastavíte bez toho, aby ste museli vstávať od stola?

  • Prispôsobíte napríklad teplotu svetla, vďaka ktorej razom zmeníte atmosféru v miestnosti podľa chuti (na výber je väčšinou teplé biele, chladné biele alebo denné svetlo).
  • Zmeniť môžete aj farbu osvetlenia (svetelný zdroj totiž môže byť vďaka osvetľovacej technológii podporujúcej niekoľko farieb jednoducho viacfarebný).
  • Ľahko sa dá zmeniť aj intenzita svetla.

  Pokiaľ by ste namiesto diaľkového ovládania radšej používali svoj smartfón, nie je to žiadny problém. Existuje množstvo svietidiel ovládaných cez telefón. Pozrite sa v našom e-shope do kategórie Osvetlenie inteligentnej domácnosti.

  zavesne svietidla
  zavesne svietidla
  zavesne svietidla

  Aké závesné svietidlá sú aktuálne v kurze?

  Mimoriadne populárne sú svietidlá z prírodných alebo jednoduchých materiálov. Najlákavejšími materiálmi sú drevo, textílie, sklo alebo dokonca betón. Rastie pritom trend minimalistických svietidiel, ktoré svojou cielenou jednoduchosťou urobia veľký dojem.

  zavesne svietidla
  zavesne svietidla
  zavesne svietidla
  zavesne svietidla

  Aký typ žiarovky budem potrebovať pre luster?

  O dostupnosť akejkoľvek žiarovky do ľubovoľného závesného svietidla sa nemusíte obávať. Niektoré svietidlá už priamo pri predaji obsahujú žiarovky so zodpovedajúcou svetelnou technológiou. V každom prípade, moderná LED technológia ponúkajúca tenké a štíhle svetelné zdroje v posledných rokoch umožnila dizajnérom popustiť uzdu fantázii. Pokiaľ máte svietidlo s viacerými žiarovkami, vo všeobecnosti určite odporúčame technológiu LED. LED-ky majú dlhú životnosť, výrazne šetria energiu a ponúkajú širokú škálu tvarov, závitov a uchytení.

  Zaujíma vás niečo ďalšie o lustroch a ďalších závesných svietidlách? Neváhajte kontaktovať náš tím expertov. Môžete volať na číslo +421 258 419 273 alebo vyplniť náš kontaktný formulár tu na stránkach – samozrejme, kedykoľvek sa vám to bude hodiť.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.