RATGEBER
Inteligentné svetlo pre interiér

Dodatočné vybavenie inteligentným ovládaním osvetlenia

Zažite svetlo novým spôsobom – so Smart Home! Začiatok už nemôže byť jednoduchší – vďaka osvetľovacím prostriedkom Bluetooth, ktoré môžete zaskrutkovať priamo do objímky akéhokoľvek bežného svietidla. Už týmto jednoduchým spôsobom je možné úchvatné, individuálne osvetlenie, ktoré zatieni každý doterajší stmievač. Celý rozsah funkcií potom môžete využiť pomocou bezdrôtového spojenia, napr. Philips Hue Bridge: skontrolujte, keď ste na cestách, či je vypnuté svetlo, naprogramujte rutiny osvetlenia alebo ovládajte svetlo hlasom, ako vo vedecko-fantastickom filme – to všetko je možné!


Ovládanie osvetlenia s Philips Hue

Je to najznámejší systém inteligentného domova, pokiaľ ide o ovládanie osvetlenia: Philips Hue. Zo 16 miliónov farieb a širokej škály odtieňov bielej, od denného bieleho svetla až po teplú bielu, vytvoríme žiarovkou alebo svietidlom Philips Hue ideálnu atmosféru pre každú situáciu.

Philips Hue už funguje s Bluetooth, ale keď pridáte Bridge, systém ukáže, čo sa v ňom skutočne skrýva: Diaľkové ovládanie odkiaľkoľvek na svete, rutiny osvetlenia, ovládanie hlasom a bezpečnosť domova Home Security – Philips Hue rozumne zapadne do každodenného života.

Začať do 1 minúty za cca 60 €

LED E27 Žiarovky

E27 LED žiarovka White & Color Ambiance

Aby ste tomu prišli na chuť, stačí jeden osvetľovací prostriedok s ovládaním Bluetooth. Jednoducho nainštalujte aplikáciu Hue, spojte sa so žiarovkou a individuálne ovládajte svetlo..

Kompletnú paletu funkcií do cca 1 hodiny za cca 150 €

White & Color Ambiance E27-Starter-Kit

E27 štartovacia súprava White & Color Ambiance

Ak pripojíte Bridge do domácej siete WLAN, môžete si užívať celý svet inteligentného domova. Do systému je možno integrovať až 50 žiaroviek.


Kompatibilné s Philips Hue

Philips Hue je najznámejšou značkou pre inteligentné, individuálne osvetlenie, no práve v kombinácii s inými značkami vzniká ešte pestrejší inteligentný svet. Všetky systémy môžete ovládať aj samostatne bez Bridge od Hue alebo ďalšieho príslušenstva.

Q-Smart-Home

Q-Smart-Home

Svietidlá Q môžete kedykoľvek prostredníctvom diaľkového ovládača prispôsobiť nálade a situácii. Ak ich integrujete do inteligentného domáceho systému, akým je Philips Hue, môžete ich ovládať aj prostredníctvom aplikáciu. Umožňuje to rádiový, resp. bezdrôtový štandard ZigBee.

tint

tint

Všade a vždy to správne svetlo – diaľkovým ovládačom ovládateľné a farby meniace žiarovky a svietidlá od tint dotvoria kuchyňu, obývačku, domácu kanceláriu alebo vonkajší priestor. V systéme ZigBee ich môžete ovládať prostredníctvom aplikácie.

Náš tip: Začnite inteligentne a rozširujte inteligentne s Innr za < 30 €

Inteligentný vstup do inteligentného sveta: S WiFi žiarovkou a bezplatnou aplikáciou sa najprv s inteligentným svetlom zoznámime – ihneď po zaskrutkovaní žiarovky. V kombinácii s Bridge od Philips Hue sú možnosti potom neobmedzené a siahajú od svietidiel vintage až po moderné exteriérové osvetlenie!


Systémy ovládania osvetlenia bez Philips Hue a Bridge

WiZ

WiZ

Všetky výrobky WiZ majú čip WLAN. Vďaka nemu sa priamo spoja s WLAN routrom a ich funkcie sú dostupné odkiaľkoľvek na svete.

Eglo Connect

EGLO Connect

Výrobky Eglo Connect komunikujú v sieti mesh a môžete ich ovládať prostredníctvom Bluetooth. Do sortimentu patrí aj príslušenstvo, akým sú napríklad zásuvkové adaptéry.


Výhody inteligentného ovládania osvetlenia

Od situácie závislé svetlo

Od situácie závislé svetlo

Často používame to isté svietidlo na rôzne činnosti, napr. v otvorených obytných priestoroch, v ktorých pracujeme, ako aj relaxujeme. Inteligentný osvetľovací prostriedok sa prispôsobí jasom a farbou svetla danej situácii – bez externého stmievača.

Zabránenie vlámaniu

Zabránenie vlámaniu

Zlodeji si vyberajú ľahké ciele, teda také, kde vedia, že nikto nie je doma. Vďaka inteligentnému ovládaniu osvetlenia Váš domov automaticky prechádza scenármi osvetlenia – vyzerá to, akoby bol majiteľ doma.

Programovanie svetelných scén

Programovanie svetelných scén

Jedno ťuknutie prstom a už vytvoria zoskupené svietidlá v zlomku sekundy atmosféru podľa vlastného vkusu – na relaxáciu, prácu, domáce práce alebo snívanie.


Ovládanie hlasom

Ovládanie hlasom

Je to sen každého majiteľa inteligentného domova: Ovládanie svetla hlasom. Tento sen možno v dnešnej dobe zrealizovať jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Pri všetkých výrobkoch je uvedená kompatibilita s príslušným hlasovým asistentom.

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH