Bodové svetlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Zaostrené na bodové svetlá

  Svetlá, ktoré zmenia vzhľad vášho bytu, vybavenia alebo umeleckých predmetov

  Stačí pridať do miestnosti jednu alebo dve bodovky a bez ohľadu na to, či chcete osvetliť málo viditeľné schodisko, tmavší kút alebo nejaký umelecký kúsok, určite nespravíte krok vedľa. Bodové svetlá dokonca pomôžu odviesť pozornosť od miesta, ktoré hosťom vlastne ani ukazovať nechcete.

  Máme pre vás v ponuke desiatky rôznych bodových svetiel, z ktorých si môžete vybrať podľa ich štýlu, spracovania alebo vzhľadu. A vôbec nie je podstatné, či zháňate jednotlivé, napevno umiestnené bodovky alebo chcete radšej flexibilný viacbodový svetelný zdroj, ktorý vám dovolí jednotlivé žiarovky nasmerovať presne tam, kam potrebujete.

  Máte nejaké otázky týkajúce sa bodových svetiel? Odpovede určite nájdete na našom webe v sekcii s názvom Najčastejšie otázky. Ak by ste v predpripravených odpovediach nenašli to, čo potrebujete, neváhajte kontaktovať niektorého z našich odborných poradcov, ktorý vám určite a rád pomôže.

  V našej ponuke nájdete všetky štyri hlavné typy bodových svetiel:

  • Zapustené stropné svietidlá,
  • Nastaviteľné bodové svetlá s vlastnou základňou,
  • Viacbodové svetlá so špeciálnou konštrukciou alebo radovo umiestnené bodovky,
  • Kruhové alebo štvorcové viacbodové svetlá.
  bodove svetla kancelaria

  Čo je pre napevno umiestnené zapustené svietidlá lepšie – vyššie alebo nižšie napätie?

  Ani jedno z riešení nemá zásadnejšiu výhodu. Napriek tomu, pre miestnosti s vyššou vlhkosťou, ako je napríklad sprcha, by sme odporučili skôr bezpečnejšie nižšie napätie (pozrite detaily o kúpeľni nižšie). Musíte však myslieť na to, že bodovky s klasickým napätím 220 voltov budú fungovať aj bez toho, aby ste sa museli zamýšľať nad doplnkovým príslušenstvom. Naopak, svietidlá s nízkym napätím, napríklad 12 voltov, nemôžete používať bez transformátora, ktorý napätie zásuvky zníži.

  Ak sa vám to nechce riešiť a radšej by ste si nechali rovno poradiť, určite kontaktujte našich odborných poradcov.

  bodove svetla

  Aké bodové svetlá sú práve v kurze?

  Jednoducho povedané – všetky. Aj preto je naša ponuka bodových svetiel taká široká nielen z hľadiska štýlov, ale aj farieb a materiálov. Schválne si ju pozrite v hornej časti našej stránky. Vybrať si môžete nielen podľa farby alebo miestnosti, do ktorej svetlo potrebujete, ale tiež podľa dizajnového štýlu, typu základne, odolnosti voči vlhkosti alebo prieniku predmetov (IP), rozmerov, typu svetelného zdroja, počtu žiaroviek alebo aj podľa výkonu (spotreby elektrickej energie).

  Existujú stmievateľné bodovky?

  Väčšina z nich je stmievateľná, ale ak chcete mať istotu, nahliadnite do technickej špecifikácie žiarovky. Mala by v nej byť uvedená informácia „stmievateľná: áno“.

  Ak by vám na našich stránkach padlo do oka konkrétne bodové svetlo, ktoré ako stmievateľné uvedené nebude, nemal by byť problém vymeniť žiarovku za stmievateľnú. Opýtajte sa na túto možnosť našich odborníkov. Ak si nie ste istí, či zvládnete stmievač nainštalovať sami, neváhajte využiť služby elektrikára.

  Predávate bodové svetlá priamo so žiarovkami?

  LED bodovky majú obvykle svetelný zdroj rovno integrovaný, ale pre istotu radšej vždy skontrolujte detailný opis svietidla, ktoré vás zaujalo. Ak je k nemu uvedená informácia „základná verzia”, bodovka bude bez žiarovky.

  Môžem dať bodovky do kúpeľne?

  Môžete, ale keďže voda a elektrina sa veľmi nemusia, buďte extra opatrní.

  Všetky naše bodové svetlá sú označené stupňom krytia. IP kód označuje úroveň ochrany daného výrobku proti vniknutiu rôznych predmetov a tekutín. Je to dvojciferné číslo – prvé číslo informuje o ochrane proti prieniku pevných častíc a predmetov (na škále 0 – 6), druhé o ochrane pred kvapalinami (v rozsahu 0 – 8). Maximálna úroveň ochrany je teda IP68.

  Slovenské pravidlá pre reguláciu elektrických zariadení delia kúpeľne a sprchovacie kúty na štyri zóny:

  • Zóna 0 – Vaňa alebo sprchovací kút. Svietidlá môžu používať napätie maximálne 12 voltov a musia byť určené na inštaláciu pod vodnou hladinou s minimálnou ochranou IPx7 (prvé číslo kódu nie je rozhodujúce).
  • Zóna 1 – Strop priamo nad vaňou (sprchou) a steny do výšky 225 cm alebo od podlahy k hlavici. Svietidlá musia spĺňať stupeň krytia IPx5 (ochrana proti striekajúcej vode).
  • Zóna 2 – Sem spadajú steny a strop okolo zóny 1 až do výšky 300 cm a do vzdialenosti 60 cm horizontálne. Svietidlá musia mať krytie aspoň IPx4 vrátane svietidiel nad umývadlom.
  • Zóna 3 – Tu stačia obyčajné svietidlá so stupňom ochrany IP20.
  kuplna zony

  Mám si vybrať halogén alebo LED?

  My odporúčame LED žiarovky, pretože spotrebujú oveľa menej energie a vydržia podstatne dlhšie než halogénové žiarovky. Halogény tiež majú svetlo len v jednej farbe (farebnej teplote), a to teplé biele. Naopak, LED zdroje ponúkajú celú paletu rôznych svetelných farieb – od bieleho denného svetla (cca 5 000 K) až po veľmi teplé biele svetlo (cca 2 000 K a menej).

  Môžem vymeniť halogénovú žiarovku v bodovom svetle za LED?

  Môžete. LED žiarovky sa vyrábajú v obrovskom spektre rôznych závitov a uchytení, takže určite nájdete takú, ktorá sadne aj do vašej bodovky.

  Majú vaše bodové svietidlá označenie z hľadiska požiarnej

  Samozrejme, všetky zodpovedajú európskej norme DIN-EN-60598-1 a taktiež domácej STN EN 13501-1. Ak by vás zaujímali detaily, obráťte sa, prosím, na našu zákaznícku linku.

  Zaujíma vás o bodových svetlách a ďalších svietidlách ešte niečo? Neváhajte sa obrátiť na náš tím expertov. Môžete volať na číslo +421 258 419 273 alebo vyplniť kontaktný formulár na našich stránkach – samozrejme, kedykoľvek sa vám to bude hodiť.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.