OBJAVTE LAMPY FLOS

VŠETKY SVETLÁ V OBCHODE

Spoločnosť FLOS, známa jednoduchým a sofistikovaným dizajnom, vyrába svetlá, ktoré sú funkčné a zároveň očarujúce – vynikajúce dizajny s exkluzívnymi materiálmi, ktoré vyrobili návrhári ako Achille a Pier Giacomo Castiglioniovci, Tobia Scarpa, Philippe Starck a Jasper Morrison – všetci medzinárodne uznávaní pre svoje schopnosti. Interiérový sortiment značky FLOS zahŕňa všetko od obytných priestorov po kancelárie, hotely a obchody, pričom zákazníci nájdu široký výber svietidiel vysokej kvality aj v exteriérovom sortimente.

Sortiment osvetlenia FLOS

Vnútorné svietidlá od FLOS
Nástenné svietidlá od FLOS
Vonkajšie svietidlá od FLOS
Stolové lampy od FLOS
Stropné svietidlá od FLOS

FLOS - Euroluce 2017

Video preview image

FLOS – história a míľniky

Spoločnosť FLOS na výrobu osvetlenia založili v roku 1962 v talianskom Merane Dino Gavina a Cesare Cassina. Krátko nato sa pridali dizajnérski bratia Achille a Pier Giacomo Castiglioniovci a spolu s nimi Tobia Scarpa. V roku 1964 spoločnosť presťahovala svoje sídlo do Brescie neďaleko Milána a do manažérskeho tímu pribudol Sergio Gadini. Prvá medzinárodná pobočka bola otvorená v roku 1971 v Nemecku. Dnes má spoločnosť FLOS výstavné miestnosti a dcérske spoločnosti po celom svete. Generálnym riaditeľom je v súčasnosti Piero Gadini – syn Sergia Gadiniho.


FLOS – firemná filozofia

Dizajnéri spoločnosti FLOS navrhujú svietidlá už viac ako 50 rokov, pričom skúmajú inovatívne nápady a vnášajú do osvetlenia skutočné emócie. Ich kreatívne mysle hľadajú inšpiráciu a novú poetiku vo funkčnosti a estetike – a mnohé z návrhov vyrobených od založenia spoločnosti sa dnes považujú za ikony.

Filozofia spoločnosti vždy kládla dôraz na vítanie nových talentov a presadzovanie technickej a technologickej autority. V histórii spoločnosti tiež zohrávalo dôležitú úlohu experimentovanie, používanie revolučných materiálov, ako je „kokónový“ polymér, a aplikovanie najmodernejších technologických riešení. Spoločnosť FLOS vstupuje na rozhranie medzi umením a dizajnom, remeselnou a priemyselnou výrobou, limitovanými edíciami a masovou produkciou a medzi myšlienkami jednotlivca a myslením komunity. V tomto prostredí spoločnosť FLOS neustále objavuje spôsob, akým hovoríme o svetle; a to vždy so zameraním na životný štýl, slobodu a inovácie.

FLOS – partnerstvá a aliancie

  • V roku 1974 získala spoločnosť FLOS taliansku firmu na dizajn osvetlenia Arteluce.

  • V roku 2005 získala spoločnosť FLOS väčšinový podiel v španielskej spoločnosti Antares – výrobcovi osvetľovacej techniky pre spotrebiteľský trh.

  • V roku 2015 získala spoločnosť FLOS výrobcu osvetlenia Lukas, čím sa spojili odborné znalosti týchto dvoch spoločností v oblasti technológie a umenia a znalosti v oblasti služieb a orientácie na zákazníka.


FLOS – produktové rady a klasické kúsky

Od založenia spoločnosti FLOS v roku 1962 jej dizajnéri vytvárajú produkty, ktoré získali medzinárodné uznanie. Bratia Castiglioniovci napríklad navrhli svoju lampu Arco v roku založenia spoločnosti – a vyrába sa dodnes.

Oblúková lampa Arco

Jedna z najznámejších lámp značky FLOS je dielom, ktoré vytvorili v roku 1962 bratia Achille a Pier Giacomo Castiglioniovci. Oblúková lampa Arco vychádza z pozorovania, že pouličné lampy dokážu osvetliť veľké plochy. Túto vlastnosť chceli bratia Castiglioniovci využiť aj pri osvetlení interiéru, čo viedlo k vzniku lampy Arco – s elegantnou konštrukciou z lesklej nehrdzavejúcej ocele a pevnou základňou z carrarského mramoru. Vďaka perforácii v hornej časti tienidla vytvára stojacia lampa Arco atraktívny svetelný efekt. Lampa Arco – matka všetkých oblúkových lámp – bola dodnes už mnohokrát kopírovaná. Oblúková lampa je v súčasnosti súčasťou stálej expozície v Múzeu moderného umenia v New Yorku.

Závesné svietidlo Taraxacum vyrobené z kokónu

Pred založením spoločnosti FLOS sa Dino Gavina stretol s Arturom Eisenkeilom, vynálezcom a výrobcom z talianskeho Merana, ktorý používal špeciálnu techniku zvanú kokón, pri ktorej sa živica strieka na kovovú konštrukciu. Materiál, ktorý bol v tom čase nový, mal špecifickú štruktúru a čoskoro otvoril nové dizajnérske možnosti pre tvorcov osvetlenia značky FLOS. Vznikol kúzelný efekt; pri ktorom očarujúci kokónový materiál podobný oblaku filtruje svetlo jedinečným spôsobom. V roku 1960 použili bratia Castiglioniovci túto techniku v jednej zo svojich dizajnových klasík – v extravagantnom závesnom svietidle Taraxacum, ktoré vytvára elegantné, a pritom útulné osvetlenie. Lampa Taraxacum si dodnes zachováva svoju nadčasovú príťažlivosť!


Stolná lampa Taccia

Ďalšou dizajnovou klasikou z prvých rokov značky FLOS je stolná lampa Taccia, ktorá má nastaviteľný difúzor z priehľadného, ručne fúkaného skla a konštrukciu z extrudovaného hliníka. Bratia Castiglioniovci vyvinuli prototyp v roku 1962 a v súčasnosti je k dispozícii nová, moderná verzia lampy FLOS s inovatívnymi a vysoko účinnými LED diódami a difúzorom vyrobeným z priehľadného plastu. Zabudované LED diódy sú umiestnené v základni lampy a poskytujú nepriamy svetelný efekt, ktorý vytvára osobitnú atmosféru.

Nástenné svietidlo Foglio

Tobia Scarpa navrhol nástenné svietidlo Foglio v roku 1966. Vďaka plechovému oblúku zatočenému smerom do stredu je lampa Foglio stelesnením jednoduchosti. Keď je svetlo zapnuté, zaoblené hrany dizajnu získajú kontrast a zvýraznenie a nepriame svetlo vyžarované v hornej a dolnej časti poskytuje mimoriadne príjemný svetelný efekt. Aj keď je lampa vypnutá, zahnutý oblúk si zachováva svoju jednoduchú eleganciu.


Séria svietidiel Glo-Ball

Séria lámp Glo-Ball, ktorú vytvoril dizajnér Jasper Morrison v roku 1998, zahŕňa okrem iného závesné svietidlá, stolné a stojacie lampy. Tienidlo je vyrobené z ručne fúkaného opálového skla a má leptaný vonkajší povrch. Dizajn svietidiel Glo-Ball od značky FLOS sa snaží maximalizovať distribúciu svetla a to sa lampe pripomínajúcej mesiac darí excelentne.

Dizajnová ikona Miss Sissi

Stolná lampa Miss Sissi, ktorú vytvoril francúzsky dizajnér Philippe Starck, je skutočnou dizajnovou ikonou. Miss Sissi navrhnutá v roku 1991 nestratila nič zo svojho popového charakteru. Polykarbonátové svietidlo bielej farby je nadčasovou dizajnovou klasikou, pričom farebnejšia verzia vytvára jedinečné osvetlenie a úžasné farebné odlesky. Bez ohľadu na to, ktorý model si vyberiete, kolekcia Miss Sissi ponúka lákavé, atmosférické osvetlenie.


Lampa so svetlom nahor Toio

Inšpirovaný modelom Readymade, ktorého autorom bol francúzsky umelec Marcel Duchamp, navrhol Achille Castiglioni v roku 1962 svietidlo Toio – ako znázornenie umeleckej sprenevery každodenných predmetov. Svetlomet auta slúži ako teleso lampy a súčasne dodáva modelu Toio výstredný a funkčný charakter. Dnes je lampa Toio považovaná za skutočnú klasiku stojacích lámp, ktorá nielen pritiahne pohľad v minimalistickom prostredí, ale poskytuje aj vynikajúce osvetlenie.

Séria lámp IC

Dizajnér Michael Anastassiades dostal inšpiráciu pre sériu svietidiel IC, keď pozoroval žongléra pri žonglovaní s loptičkami hore a dole po svojich rukách. Model IC preto vyvoláva dojem, že beztiažová sklenená guľa pláva na tenkej mosadznej tyči. Štýlový prvok, ktorý pritiahne pozornosť, je dostupný ako závesné svietidlo, stojacia alebo stolná lampa.Missing template MediaLounge_Storyblok::story/icon.phtml
Flos.com
Missing template MediaLounge_Storyblok::story/icon.phtml
YouTube
Missing template MediaLounge_Storyblok::story/icon.phtml
Instagram
Missing template MediaLounge_Storyblok::story/icon.phtml
Pinterest

Profil

Od: Taliansko (Meran)
Založenie: 1962

Ocenenia: Compasso d’Oro | Cena Red Dot Design Award 2013

Kontakt: 
Flos S.p.A.
Via Angelo Faini 2
25073 Bovezzo (Brescia)
info@flos.com

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH