UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

OSVETLENIE CHODBY
8 tipov pre dokonalú predsieň

Chodba je prvá miestnosť, do ktorej vstúpime. Vďaka atraktívnemu osvetleniu sa okamžite cítime príjemne - a s hrdosťou vítame svojich hostí. Či už sú dlhé, kľukaté, úzke alebo majú dostatok priestoru pre zaujímavé vzory: pre každú chodbu nájdeme to správne svetlo.


Nakupuj teraz


#1

Aké jasné musí byť osvetlenie chodby?

Jasné osvetlenie 100-150 lúmenov na m² je dôležité na orientáciu na chodbe a na vykonávanie takmer všetkých činností. Spravidla sa používajú povrchové stropné svietidlá s difúzormi, viacplameňové stropné spoty alebo ploché LED panely s veľkoplošným homogénnym vyžarovaním svetla.


#2

Osvetlenie pre dlhé alebo kľukaté chodby

Dlhé chodby si vyžadujú - v závislosti od uhla a jasu lúča - niekoľko svetelných zdrojov v pravidelných intervaloch. V chodbách s uhlami musí byť každá podoblasť osvetlená samostatne.

Keďže v domácnostiach často nie je možné alebo vhodné zriadiť neobmedzený počet elektrických prípojok, odporúča sa používať koľajnicové systémy. Umožňujú individuálne riešenia osvetlenia s jediným zdrojom napájania. Jednotlivé svetelné zdroje možno umiestniť podľa potreby a systém možno kedykoľvek rozšíriť o ďalšie svetelné body.


#3

Automatizujte osvetlenie haly

Či už sa vraciate domov s plnými nákupnými taškami, alebo v noci prechádzate cez chodbu: Vypínač svetla nemusíte vždy hľadať na chodbe. Jedným z riešení sú vstavané svietidlá s detektormi pohybu , ktoré v prípade potreby automaticky zapnú svetlo.

To sa dá dosiahnuť bez zložitej inštalácie pomocou inteligentnej žiarovky pre inteligentnú domácnosť, ktorá sa zaskrutkuje do existujúceho nástenného svetla a prostredníctvom aplikácie sa pripojí k bezdrôtovému detektoru pohybu napájanému batériou . To je možné napríklad so systémom Philips Hue.


#4

Nepriame svetlo

Nepriame svetlo nesvieti priamo do miestnosti, ale najprv sa odráža od stien alebo stropu. Osvetlenie miestnosti je mimoriadne mäkké, neoslňuje a nevytvára vrhané tiene. Obľúbené sú nástenné svietidlá s nepriehľadným krytom alebo modelovaným svetlom, ktoré svieti hore a/alebo dole.


#5

Príjemné svetelné prostredie

Chodba je prvým kontaktom s osobným obytným priestorom. Cítime sa obzvlášť pohodlne s pohodlnou farbou svetla nižšou ako 3 300 Kelvinov. Pri farebnom prevedení Ra 80 alebo vyššom je pre nás tiež ľahké skontrolovať šatníkovú skriňu v zrkadle, pretože farby sú optimálne vykreslené.

LED žiarovka, ktorú možno vložiť do akéhokoľvek svietidla s päticou, ponúka celý rozsah farieb svetla, podanie farieb a úrovne jasu, ako aj obrovskú životnosť a energetickú účinnosť.


#6

Svetlo na komode

Komody, parapety alebo police často potrebujú dodatočné svetlo, pretože na ne odkladáme kľúče alebo dôležité dokumenty. Ale aj keď to tak nie je, nábytok a výklenky jednoducho vyzerajú lepšie s atraktívnym, svetlým dizajnom. Stolové lampy potrebujú na toto zlepšenie len jednu zásuvku.


#7

Svetelné svietidlá pre všestranné použitie

Priestor na chodbe je obmedzený - prečo teda nespojiť funkciu svietidla s funkciou police, úložného priestoru alebo vešiaka? Svetelné všestranné zdroje sú viac ako len zdroje svetla. Sú to každodenné pomôcky, napríklad ak si do nich vždy odkladáte peňaženku, kľúče alebo mobilný telefón - a dokonca ich nabíjate vďaka funkcii nabíjania cez USB.


#8

Závesné svetlá na chodbe

Praktické a predovšetkým štýlové: závesné svietidlá v predsieni sú skutočnou pastvou pre oči, pretože dizajn svietidiel je vždy na očiach . Treba poznamenať, že aj vyšší obyvatelia alebo hostia by mali ľahko prejsť pod lampu. Pre väčšinu domácností je optimálna vzdialenosť 200 cm medzi podlahou a spodným okrajom svietidla.


FAQ: Často kladené otázky o osvetlení na chodbe

Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

10 Poukážka

*Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.