Osvetlenie chát na horách a v údolí

Inšpirovaná panorámou hôr Osvetlenie chát na horách a v údolí

Ďaleko od všetkých starostí: horská chata je pre mnohých ľudí symbolom slobody a individuality. So správnym osvetlením sa môže stať práve takýmto miestom. Aj tí, ktorí nemajú vlastnú horskú chatu, sa môžu inšpirovať čerstvým vzduchom a horskými panorámami a podľa nich si zariadiť bývanie vrátane dizajnu svietidiel. Každý deň tak môžeme ochutnať atmosféru hôr!

Interiér v štýle chaty Snívanie o vlastnej horskej chate

Relaxujte v štýle útulnej horskej chaty! V každom interiéri si môžete vychutnať štýl horskej chaty - prírodné materiály, útulnú atmosféru a príjemné osvetlenie. Vonkajšie svietidlá nás vítajú, zatiaľ čo harmonicky navrhnuté interiérové svietidlá nás pozývajú, aby sme sa zdržali vo vnútri.

Relaxácia s výhľadom na hory Vonkajšie osvetlenie na horskej chate

Usadiť sa na terase alebo balkóne a skončiť deň s výhľadom na horskú panorámou - tu prichádzajú na rad atmosférické vonkajšie svietidlá, ktoré nám umožnia relaxovať pri príjemnom svetle. Okrem toho sú vonkajšie svietidlá dôležité pre orientáciu v okolí chaty. Najmä v horách je veľmi dôležité bezpečné vonkajšie osvetlenie v celej oblasti.

Všetky vonkajšie svetlá

Kai
Kai

Odborník na osvetlenie v spoločnosti Svetlá.sk

ODBORNÝ TIP

Prevádzkovatelia horských chát často využívajú na pokrytie svojich potrieb elektrickej energie fotovoltaické systémy. Solárnu energiu možno využiť aj priamo na osvetlenie: Vysoko výkonné solárne svietidlá dnes dokážu uskladniť energiu na niekoľko dní. Dobré osvetlenie je vždy zaručené aj za zlých poveternostných podmienok.

Útulnosť horskej chaty Perfektne vyladené vnútorné osvetlenie v horskej chate

Vo vnútri horskej chaty sú dôležité podobné svetelné vlastnosti ako v bežnom obytnom priestore. Patria medzi ne:

  • Ambientné osvetlenie napĺňa miestnosť teplou bielou farbou svetla <3 300 Kelvinov, vďaka čomu je atmosféra v chate dvojnásobne útulná.

  • Dobré osvetlenie priestoru, napr. so stojacími lampami alebo závesnými svietidlami v harmonickom dizajne, ktoré podčiarkujú rustikálnu atmosféru chaty.

  • Ambientné osvetlenie, napr. prenosná lampa alebo lampáš, ktorý si môžete vziať na terasu počas pekného večera.

Všetky vnútorné svetlá

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH