LED reflektory a svietidlá s bodcom do zeme

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Všetky pohľady smerujú do záhrady – vytvorte pôvabné akcenty pomocou exteriérových bodových svetiel

  Umiestnite ich na zem, na stenu alebo dokonca na strechu. Vylepšia dojem všetkého, na čo dopadne ich svetlo. Vitajte vo svete vonkajších bodových svetiel. Dokážu nádherne osvetliť

  • záhradné prístrešky, domčeky, paláce a zámky,
  • kvety, stromy, kríky a celú záhradu,
  • terasy, múry a fasády,
  • jazierka, potôčiky a bazény,
  • umelecké predmety a bilbordy.

  Namierte reflektor na čokoľvek, čo sa vám páči. Navyše máte aj veľa možností, „ako“ to celé spraviť. Nie je to len o zabezpečení „jasného“ svetla. Môžete si vybrať zo širokej palety farieb. Pozrite, či je v podrobnostiach o produkte uvedená vlastnosť luminiscenčná farba a či svietidlo ponúka viacfarebné osvetlenie. Potom si môžete vyberať zo stoviek farebných schém podľa vlastnej nálady.

  Detektor pohybu je vynikajúca funkcia, ktorá sa vám môže skutočne zísť. Dôvodom je vyššie pohodlie a bezpečnosť, predchádzanie pádom, zabezpečenie voči votrelcom a ohromujúce úspory nákladov na elektrinu.

  vonkajšie bodovky
  vonkajšie bodovky
  vonkajšie bodovky

  Na čo sa mám zamerať pri detektoroch pohybu?

  Veľa vonkajších bodových svetiel obsahuje detektor pohybu. Ak nie, môžete ich v prípade potreby dodatočne detektorom vybaviť. Pozrite si našu kategóriu produktov s detektorom pohybu a nájdite si vhodné modely. Každý produkt obsahuje praktické pokyny k montáži. Postupujte podľa pokynov a všetko sa podarí. Ak by ste potrebovali ďalšiu pomoc, môžete kontaktovať aj našich odborných poradcov.

  Aké sú výhody súmrakového snímača?

  Svietidlo by sa malo rozsvietiť, až keď sa zotmie, a nie vtedy, keď je ešte svetlo. Praktický súmrakový snímač dokáže zabezpečiť práve túto funkciu. Nevadí, ak práve nie je doma nikto, kto by mohol zapnúť záhradné osvetlenie. A nemusíte mať starosti ani s vypnutím svetla pri ďalšom východe slnka. Veľmi praktická funkcia do záhrady.

  vonkajšie bodovky

  Aký stupeň ochrany IP by mali mať vonkajšie bodové svetlá?

  Ak svietidlo používate v chránenom a krytom priestore, postačí stupeň ochrany IP23. Stupeň ochrany IP44 chráni pred vodou rozprašovanou zo všetkých smerov. Stupeň ochrany IP55 sa vyžaduje pre svietidlá vystavené poveternostným vplyvom. Do úvahy musíte pritom vziať individuálne podmienky. Kvalifikovaný elektrotechnik vám poskytne presné informácie o tom, aký stupeň ochrany potrebujete. Môžete sa obrátiť aj na tím našich odborníkov.

  Pozrite si nasledujúcu príručku a dozviete sa, čo znamenajú jednotlivé čísla.

  Digit IPX4 Solid particle protection
  0 No protection
  1 Effective against solid foreign objects ≥ 50 mm
  2 Effective against solid foreign objects ≥ 12,5 mm
  3 Effective against solid foreign objects ≥ 2,5 mm
  4 Effective against solid foreign objects ≥ 1 mm
  5 Dust protected
  6 Dust tight
  Digit IP4X Liquid ingress protection
  0 No protection
  1 Protection against dripping water (vertically falling drops)
  2 Protection against dripping water when tilted at 15°
  3 Protection against spraying water
  4 Protection against splashing of water
  5 Protection against water jets
  6 Protection against powerful water jets
  7 Protection against temporary immersion
  8 Protection against continuous immersion

  Čo je lepšie – LED alebo halogén?

  Povedané otvorene: LED Technológia je lepšia. Halogén je lepší ako tradičné žiarovky, čo sa týka životnosti a nižšej spotreby energie, ale LED žiarovky sú ešte lepšie. LED žiarovky sú o 60 percent lacnejšie ako halogénové lampy. Nie je to teda ťažké rozhodnutie.

  Sú k dispozícii aj vonkajšie bodové svetlá s diaľkovým ovládaním?

  Áno, sú – doslova vám vložia do rúk kontrolu nad luminiscenčnými farbami. Podľa nálady si môžete vybrať viacfarebné svetlo alebo teplé biele svetlo. Pozrite, či je v podrobnostiach o produkte uvedená vlastnosť „luminiscenčná farba“, aby vaše zvolené bodové svetlo mohlo svietiť rôznymi farbami.

  vonkajšie bodovky

  Sú k dispozícii aj vonkajšie bodové svetlá s kamerou?

  Votrelci nemajú radi svetlo. A naozaj nemajú radi kamery. Vonkajšie bodové svetlá so zabudovanou kamerou ešte zvýšia zabezpečenie vášho domu. Vo všeobecnosti sa inštalujú na stenu. Ak chcete naplno využiť ich možnosti, najlepšie bude umiestniť ich do vstupného priestoru. Vďaka aplikácii v smartfóne vám umožnia napríklad z pohodlia pláže vidieť, kto stojí pred vaším domom. Ak obsahujú aj mikrofón, môžete sa dokonca s návštevníkom porozprávať, a pritom vôbec nemusíte byť doma. Nie je to však najlepší spôsob, ako si upevniť kamarátstva.

  Ak máte akékoľvek otázky o ich fungovaní alebo inštalácii, obráťte sa na tím našich odborníkov. Kontaktné údaje nájdete nižšie.

  Sú k dispozícii aj solárne vonkajšie bodové svetlá?

  Akumulovať slnečné žiarenie a použiť ho v noci? Solárne vonkajšie bodové svetlá dokážu práve to. Sú mimoriadne praktické aj v kombinácii s detektorom pohybu. V záhrade zabezpečia svetlo vtedy, keď je potrebné, a to bez nákladov na elektrinu. Svetlo sa pritom vypne, keď už nie je potrebné, čo zároveň chráni tiež batériu. Tip: umiestnite solárne bodové svetlá na miesto, kde môžu akumulovať slnečné žiarenie po celý deň. Takto budete môcť využiť ich plnú kapacitu.

  Značka Steinel ponúka veľký výber vonkajších bodových svetiel

  Značka Steinel je známa vďaka vonkajším bodovým svetlám, ako aj ďalším typom exteriérového osvetlenia. Vonkajšími bodovými svetlami LED, ako sú napríklad exteriérové nástenné svietidlá XLED, môžete osvetliť príjazdové cesty a záhrady mimoriadne energeticky úsporným spôsobom. Sú vybavené inovatívnou technológiou LED a pasívnym infračerveným snímačom, pričom spotrebujú len nevyhnutné množstvo elektriny. A vynikajúco vám osvietia cestu pod nohami.

  vonkajšie bodovky
  vonkajšie bodovky

  Máte ďalšie otázky o vonkajších bodových svetlách? Obráťte sa na náš tím expertov. Zavolajte na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.