Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

LED pásiky– nevyhnutnosť pre kreatívneho domáceho majstra

Sú dekorácie a efekty vašou špecialitou? Tak potom do domácnosti určite potrebujete LED pásiky! LED pásiky sú plastové pásiky s malými diódami, ktoré jasne žiaria a dokážu meniť farbu. Hlavnou výhodou svetelných LED pásikov je ich flexibilita a možnosť jednoducho ich prispôsobiť tvaru rozličných predmetov, okrúhlych či pravouhlých.

led pasiky

Na aké dekorácie sú vhodné LED pásiky?

LED pásiky môžete použiť kdekoľvek v domácnosti a na záhrade. Ich hlavnou funkciou je vytvoriť príjemnú atmosféru, ale môžu byť aj funkčné – v kuchyni môžu byť napríklad alternatívou k osvetleniu pod nástennými skrinkami.

Prehľad možností použitia:

  • atmosférické podsvietenie TV obrazoviek,
  • nepriame osvetlenie nábytku,
  • na zábradliach balkónov a terás,
  • na príjazdových cestách k domu a záhrade,
  • v komerčnom sektore v neónových pútačoch, napr. na osvetlenie veľkých písmen,
  • na prenosné počítače alebo v aute – existujú dokonca aj modely s portom USB.

Upozornenie: Ak používate LED pásiky vo vonkajšom prostredí – alebo v kúpeľni či kuchyni – musia mať príslušný stupeň ochrany IP. Stupeň IP44 a vyšší je vhodný na použitie v exteriéri a označuje ochranu produktu pred cudzími časticami s veľkosťou jeden milimeter alebo viac a pred striekajúcou vodou.
Správny stupeň ochrany nájdete v tomto prehľade:

led pasiky

Ako sú LED pásiky pripojené a zabezpečené?

Vo všeobecnosti majú LED pásiky samolepiaci pásik v zadnej časti. Jednoducho ho môžete prilepiť na všetky typy hladkých, čistých a suchých povrchov. Hladké povrchy zo skla sú najvhodnejšie, ale vhodné sú aj dlaždice alebo kovové prvky. LED pásik je napájaný pomocou napájacieho adaptéra – jednoducho pripojte adaptér k najbližšiemu napájaciemu bodu a nechajte sa prekvapiť, čo všetko toto svetlo dokáže!

V akej dĺžke sú LED pásiky?

Väčšina LED pásikov má dĺžku 1 až 5 metrov. Presnú dĺžku v centimetroch nájdete v podrobnostiach o produkte v našom obchode. Päť metrov nie je dosť? Potom si vyberte rozťahovací model. Naši odborní poradcovia vám radi pomôžu. Ich kontaktné údaje nájdete nižšie.

Môžem LED pásiky rezať a pripájať?

Odpoveď pre nadšených domácich majstrov: áno. Pamätajte však, že nožnice môžete použiť len na pásiky, ktoré sú na to výhradne určené. Je to uvedené na balení, ako aj v textoch o produkte v našom obchode.

Tip: Ak LED pásiky umožňujú skracovanie, na pásiku sú znázornené malé symboly nožničiek na miestach, kde môžete strihať.

led pasiky

Ktorí značkoví výrobcovia dodávajú LED pásiky?

Už máte jasnú predstavu, kde chcete použiť LED pásiky a ktorý značkový produkt by to mal byť, napríklad Philips Hue? Ak chcete zistiť, ktorí výrobcovia ponúkajú tieto všestranné LED pásiky, použite filter „Výrobca“ a prezerajte.

Sú LED pásiky stmievateľné?

V závislosti od konkrétneho produktu možno LED pásiky stmievať diaľkovým ovládaním alebo ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Overte si túto informáciu v špecifikáciách produktu.

Je možné meniť farbu?

Radi sa hráte s rozličnými farbami a nastavujete svetlo podľa svojej nálady? Potom sú pre vás vynikajúcou voľbou LED pásiky s funkciou viacfarebného svetla! V prehľade kategórií v našom obchode zistíte, ktoré svetelné pásiky ponúkajú túto funkciu. Vyhľadajte len viacfarebnú kruhovú ikonu.

Tip: Existujú modely, ktoré nemôžu meniť farby, ale môžu meniť farebnú teplotu z teplej bielej na denné svetlo. Samozrejme, túto informáciu nájdete v podrobnostiach o produkte. Prípadne môžete vyhľadať modrú a žltú kruhovú ikonu.

led pasiky

Existujú aj modely na batérie?

Páči sa vám predstava, že svoj nábytok a schodisko vyzdobíte pásikmi LED, ale nepozdáva sa vám spleť káblov s tým spojená? Máme pre vás dobrú správu. Ponúkame aj svetelné LED pásiky na batérie, čo znamená, že sú mobilné a môžete ich presúvať po celom dome. V opise produktu nájdete informáciu, či je pásik LED napájaný na batériu.

rgb led pasiky

Ako sa dajú LED pásiky ovládať?

Aj tu existuje veľa možností. Podľa svojich preferencií si môžete vybrať napríklad:

  • modely na diaľkové ovládanie,
  • modely ovládané pomocou aplikácie v smartfóne, ktoré možno zakomponovať do systému osvetlenia pre inteligentnú domácnosť,
  • modely, ktoré možno nastavovať pomocou ovládacieho panela na príslušnom pásiku LED.

Ešte stále neviete, ktorý typ pásika LED by bol pre vás ten najlepší? Obráťte sa len na našich odborných poradcov. Zavolajte im na telefónne číslo 0258419273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ