Lustre

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Lustre – výlet do vyšších sfér

  Je čas trošku zažiariť

  Luster dodá každej miestnosti decentný nadčasový nádych. Pokiaľ ho vyberiete správne, dodá vášmu interiéru unikátnu auru štýlového luxusu.

  Lustre môžu byť sofistikované, ale aj jednoduché, aké si len prajete. Ide aj o to, či hľadáte luster do obývačky, kuchyne či do detskej izby. Môžu byť zdobené ako v nejakom francúzskom paláci alebo moderné a minimalistické. V našom e-shope nájdete lustre moderné, dizajnové, rustikálne aj krištáľové. Samozrejme, aj lustre s rôznymi typmi tienidiel alebo nostalgicky pôvabné lustre florentského typu.

  Luster je vyjadrením vášho dizajnového postoja. Môže byť napríklad bohato zdobený a honosný – práve vďaka takým lustrom napokon francúzske paláce svojho času pôsobili takým okúzľujúcim dojmom. No popri presvedčivom nádychu luxusu a nádhery majú lustre aj praktickú a mnohokrát prehliadanú výhodu: vďaka množstvu žiaroviek doslova zalievajú miestnosť svetlom. Korunujte svoju obývačku žiariacim klenotom v podobe lustra, ktorý zároveň luxusným spôsobom vyjadrí váš osobitý postoj k interiérovému dizajnu.

  lustre

  Ako si vybrať štýl, ktorý vám sadne

  Najskôr sa zamyslite nad tým, aké farby a materiály prevládajú v miestnosti, kam chcete luster umiestniť. Vyberajte ho tak, aby danému celku esteticky zodpovedal. Stačí, ak si prejdete naše kategórie lustrov – od moderných až k florentským – a určite sa vám bude rozhodovať lepšie.

  Viete už dopredu, že honosný luster určite nechcete? Žiadny problém. Vyberte si luster, ktorý bude malý a nenápadný alebo moderný a minimalistický.

  Aké sú základné štýly stropných svietidiel?

  Dnes je základom predovšetkým to, že už existujú lustre pre každý vkus a akýkoľvek rozpočet. Presvedčte sa sami:

  • Moderné lustre – trendové kúsky u nás kúpite v cenách od 40 € až do niekoľkých tisíc. Sú svieže, výrazné a uchvacujúce, držia sa jednoduchých línií a sú ako originálny šperk, ktorý každého očarí.
  • Dizajnové lustre – extravagantné s krištáľom od Swarovského alebo efektne tvarované z čistého striebra, skrátka v akomkoľvek štýle, ktorý vyjadrí vaše estetické cítenie.
  • Rustikálne lustre – klasická elegancia nepozná hranice. Rezbárska práca s drevom, kované železo, nevšedné farby… Prírodný akcent dáva lustrom tohto štýlu unikátnu podobu.
  • Historické/starožitné lustre – nesú pečať svojej doby, predstavujú rôzne epochy v úžasných detailoch, bývajú doslova historickými exponátmi z kovaného železa, bronzu či z ušľachtilého ónyxu.
  • Florentské lustre – opulentné a extravagantné, s elegantným kovaním a so žiarovkami v podobe sviečok… Presne také lustre rozjasňovali atmosféru najpozoruhodnejších európskych palácov.
  • Krištáľové lustre – oživte svoju obývačku eleganciou a umeleckým majstrovstvom. Od unikátneho brúseného oloveného krištáľu až po dostupný sklenený krištáľ, v našej ponuke nájdete všetko.
  • Lustre s tienidlami – či už si vyberiete svietidlo, ktoré vás očarí ručnou prácou, ladnými krivkami alebo kaskádou krištáľu, ešte lepšie vyznie s textilným alebo skleneným tienidlom.
  lustre

  Aké žiarovky sú vhodné?

  Výber žiaroviek do lustrov sa nijako zvlášť nelíši od výberu svetelného zdroja do akéhokoľvek iného svietidla. Časy, keď sa na stropné svetlá dávali naozajstné voskové sviečky, sú našťastie dávno preč. Sviečky v skutočnosti nijako extra nesvietia, takže boli postupom času celkom pochopiteľne rýchlo nahrádzané efektívnejšími modernými svetelnými technológiami. Najpopulárnejšie sú teraz sviečkové žiarovky so závitom E14. Sú charakteristické tvarom, ktorý vizuálne napodobňuje plameň sviečky. Skúste LED žiarovky, ktoré šetria energiu a majú najdlhšiu životnosť.

  Práve z dôvodu nízkej spotreby energie a dlhšej životnosti napokon odporúčame vždy LED žiarovky – a v tvare plameňa sviečky ich zoženiete tiež. Stačí sa pozrieť do našej ponuky LED žiaroviek E14 a nájdete ich raz-dva.

  Pokiaľ ide o počet žiaroviek, záleží hlavne na tom, ako veľmi chcete členov rodiny alebo návštevu oslniť. Takže sa vyplatí myslieť aj na to, aké intenzívne svetlo budú nakoniec žiarovky spoločne produkovať. Intenzita svetla sa meria v lúmenoch a údaje pre jednotlivé svetelné zdroje nájdete vždy v detailnom opise pri konkrétnych typoch.

  Môžu byť lustre stmievateľné?

  Áno, aj do lustra môžete použiť stmievateľné žiarovky, a to vrátane LED žiaroviek.

  Aký veľký by mal byť luster?

  Vhodné rozmery lustra závisia od výšky stropu a veľkosti miestnosti. Pred tým, než sa pozriete do nášho e-shopu, je vzhľadom na rozsah ponuky určite vhodné si podobnou úvahou zúžiť výber.

  Všeobecne platí, čím vyšší je strop, tým väčšiu konštrukciu lustra si môžete dovoliť a naopak. Na nízke stropy sú teda vhodnejšie lustre, ktoré nezaberajú veľa priestoru. Aby sme vám výber ešte viac uľahčili, môžete na našich stránkach svietidlá filtrovať podľa výšky, dĺžky a šírky. Hľadáte luster nad jedálenský stôl? Dajte si pozor, aby nebol luster širší než stôl samotný a vizuálne ho neprevalcoval. Luster by mal jednoducho zodpovedať aj interiéru, do ktorého ho chcete umiestniť.

  Mám riešiť, či môj strop luster unesie?

  Dobrá otázka. Lustre môžu byť skutočne veľmi ťažké, takže by ste mali pre istotu skontrolovať zaťažiteľnosť svojho stropu. Pokiaľ by ste si s tým nevedeli poradiť, pomôže vám skúsený elektrikár, ktorý podobnú vec už riešil mnohokrát.

  Bude luster kompletne vybavený?

  Lustre obyčajne predávame čiastočne zostavené. Možno bude ešte potrebné pripevniť niektoré dekoratívne časti a pod. Informácie v každom prípade nájdete v návode na inštaláciu.

  Majú lustre nejaké označenie z hľadiska požiarnej bezpečnosti?

  Samozrejme, všetky naše lustre zodpovedajú európskej norme DIN-EN-60598-1 a takisto aj domácej ČSN EN 13501-1. Pokiaľ by vás zaujímali detaily, obráťte sa, prosím, na našu linku starostlivosti o zákazníkov.

  Zaujíma vás v súvislosti s lustrami a ďalšími závesnými svietidlami ešte niečo? Neváhajte sa obrátiť na náš tím expertov. Môžete buď volať na číslo +421 258 419 273, alebo vyplniť náš kontaktný formulár tu na stránkach – samozrejme, kedykoľvek sa vám to bude hodiť.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.