Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
137 položiek
Najpredávanejšie
-33%
Fumagalli
LED zapustené lampa Aldo 1L, čierna/číra 3 000 K 19,90€ 29,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Paulmann
Paulmann House zapustené IP65 hranaté plošné 25,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-24%
Lindby
Zapustené podlahové LED svietidlo Nandita IP65 21,90€ 28,90€ Dodacia lehota: 8-10 týždňov
-16%
Lucande
Zapustené podlahové svietidlo Milara z hliníka 55,90€ 66,90€ Dodacia lehota: 5-7 pracovných dní
Heitronic
Zapustené podlahové LED svetlo Dlaždica 10 27,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Heitronic
Vysokonapäťové zapustené svetlo výkyvné 25° 89,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-17%
Heitronic
Okrúhle zapustené podlahové svetlo Berlin 49,90€ 59,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-25%
FARO BARCELONA
Suria 24 – podlahové zapustené LED svietidlo 24° 216,90€ 289,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
-25%
FARO BARCELONA
Podlahové LED svetlo Suria-24 60° uhol vyžarovania 216,90€ 289,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
Albert Leuchten
Podlahové zapustené LED svetlo Titus 32 W, výkyvné 706,90€ Dodacia lehota: 10-14 pracovných dní
-21%
Lucande
Zapustené podlahové svietidlo Edwina z hliníka 52,90€ 66,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Heitronic
Zapustené podlahové LED svetlo Dlaždica 20 59,90€ 65,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Paulmann
Paulmann Floor zapustené podlahové ušľachtilá GU10 33,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-25%
FARO BARCELONA
Podlahové LED svetlo Suria-12 24° uhol vyžarovania 164,90€ 219,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-30%
Fumagalli
LED podlahový reflektor Ceci, 160–3L sivá CCT 69,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Konstsmide
Zapustené LED svietidlo Detlef, zem a stena, IP65 152,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Konstsmide
Podlahové LED svetlo Dale 12W súmrakový snímač 199,90€ Dodacia lehota: 1-3 týždne
-8%
Heitronic
Podlahové zapustené LED svietidlo 60 mm 147,90€ 159,90€ Dodacia lehota: 1-3 týždne
Albert Leuchten
Zapustené LED svetlo do zeme Tomaso, otočné 398,90€ Dodacia lehota: 10-14 pracovných dní
-25%
FARO BARCELONA
Okrúhle podlahové zapustené LED svietidlo LED 18 74,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 2-4 týždne
-26%
Lucande
Zapustené nástenné svetlo Helene do exteriéru LED 73,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-18%
Lindby
Hranaté zapustené podlahové svietidlo Insa IP67 36,90€ 44,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-16%
Lucande
Zapustené podlahové LED svietidlo Sulea okrúhle 101,90€ 121,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-33%
Lucande
Zapustené podlahové LED svietidlo IP67 215 79,90€ 118,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní

Vokajšie zápustné svietidlá – nenápadný vzhľad, no veľký svetelný efekt

Zápustné podlahové svietidlá sú malé svietidlá, ktoré spájajú nenápadný vzhľad s veľkým svetelným efektom. Zapustené bodovky neusilujú o to, aby na ne bola upretá pozornosť. Naopak, sú predovšetkým jemným a presne zasadeným doplnkom.

zapustene svetla

Ako sa zápustné bodovky inštalujú?

Vždy sa poraďte s kvalifikovaným elektrotechnikom – ušetrí vám to veľa času, úsilia a stresu. Upozornenie: ak hľadáte flexibilné riešenie, mali by ste zvoliť prenosné svietidlá alebo aspoň praktické solárne svietidlá do zeme s hrotom. Zápustné svetlá neponúkajú flexibilitu, čo sa týka umiestnenia. Ak si ich vyberiete, musíte mať istotu, že na zvolenom mieste ich budete chcieť mať dostatočne dlhú dobu – koniec-koncov, majú veľmi blízke prepojenie s povrchom a to nie je ľahké zmeniť.

Môžete ich nainštalovať do rozličných povrchov, predovšetkým vo vonkajšom prostredí. Často ich nájdete na (drevených) terasách, v dlažbe, kvetinových záhonoch, štrkových cestičkách a tiež v trávnikoch. Bez ohľadu na povrch musí byť každé svietidlo správne nainštalované. Existujú modely, po ktorých môžete chodiť a tiež modely, po ktorých sa dá jazdiť. Vyberte si ten správny druh podľa účelu, na ktorý chcete svetlá použiť.

zapustene svetla

Sú v ponuke aj vonkajšie zápustné svietidlá v LED prevedení?

Technológia osvetlenia LED sa teší veľkému úspechu vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. A to oprávnene! Vonkajšie zápustné svietidlá v tejto kategórii samozrejme nie sú žiadnou výnimkou. Môžete si pritom vybrať buď halogénové svetlá, ktoré vo všeobecnosti vyžadujú žiarovky so závitom GU10, alebo žiarovky LED. Odporúčame vám však zvoliť si radšej žiarovky LED než halogénové, pretože vďaka modernej technológii LED pocíti prínos vaša peňaženka aj životné prostredie. Ďalšia výhoda, ktorú ponúkajú svietidlá LED: často obsahujú zabudovanú žiarovku. Vďaka tomu si môžete to najlepšie osvetlenie užívať veľa rokov bez starostí s demontážou svietidla a výmenou žiaroviek.

zapustene svetla

Aké tvary majú zápustné bodovky?

Okrúhle alebo obdĺžnikové – toto sú základné možnosti, ale v ponuke je aj veľa variácií tejto témy. Svetlá sú dostupné s väčším alebo menším priemerom, alebo ako štvorce či obdĺžniky.

Zápustné bodovky sú po nainštalovaní neoddeliteľne spojené s architektúrou záhrady, príjazdovej cesty alebo záhradného chodníka. Spodná časť zápustného podlahového svietidla, ktorá je zvyčajne okrúhla alebo obdĺžniková, je vsunutá do povrchu v závislosti od hĺbky montáže. Horná časť vonkajšieho svietidla, zvyčajne s rámom z nehrdzavejúcej ocele, je umiestnená viac-menej v rovine s povrchom (plus či mínus pár milimetrov). Riziko zrážky? Žiadny problém pre zápustné podlahové svietidlá! Vyššie spomenutý rám z nehrdzavejúcej ocele je určujúcim dizajnovým prvkom. A ako správne tušíte, zvyčajne je buď okrúhly alebo obdĺžnikový. Je len na vás, ktorú z týchto dvoch možností si zvolíte do svojej záhrady.

zapustene svetla

Sú zápustné bodovky vhodným spôsobom, ako vysvietiť svoju záhradu a nehnuteľnosť?

Nezáleží na tom, či máte okrúhle alebo obdĺžnikové zápustné podlahové svetlá: povrch, v ktorom je umiestnené svietidlo, je skôr v úzadí, najmä v tme, pričom samotné svetlo jasne ožaruje okolie. Dôležitou otázkou pri vonkajších zápustných svietidlách je účel ich použitia – možno skôr z praktických dôvodov alebo na vytvorenie osobitnej atmosféry.

Medzi praktické dôvody môže patriť osvetlenie príjazdovej cesty alebo schodov pred vstupnými dverami. Osvetlenie môžete použiť na zvýraznenie čohokoľvek. Každý pozemok má predsa nádherné zákutia. Či už sú v záhrade, na samotnej budove alebo pozdĺž záhradných chodníkov. Keď sa zotmie, jednoducho zmiznú z očí namiesto toho, aby sa nádherne rozžiarili.

Zápustné svietidlá pre exteriér – často používané ako súprava viacerých podobných svetiel – vytvárajú osvetlenie, pričom samotné svietidlo ostáva v úzadí. Pozornosť sa namiesto toho sústreďuje na osvetlený objekt, ktorý je teraz v tme viditeľný. Výsledkom je pútavá hra svetiel a tieňov. Obľúbenými miestami pre zápustné podlahové svetlá sú kvetinové záhony napr. na osvetlenie vonkajšej steny, terasa, záhradné chodníky alebo dokonca samotná záhrada a v nej jednotlivé stromy a kry.

zapustene svetla

Dá sa po vonkajších zápustných svetlách jazdiť vozidlom?

Nehrdzavejúca oceľ je obľúbeným materiálom používaným na výrobu pevných zápustných podlahových svetiel do exteriéru. Svietidlá tohto typu môžete jednoducho nainštalovať do vnútorných otvorov alebo otvorov v hornej vrstve substrátu. Môžete po nich jazdiť aj vozidlom, ktoré má vzduchom hustené pneumatiky. Podľa požadovaného prostredia montáže môžete použiť aj zápustné bodovky, ktoré sa inštalujú s puzdrom, alebo ktoré jednoducho „plávajú“, napríklad v štrku, trávniku, kvetinových záhonoch alebo vydláždených plochách. Aj po nich môžete jazdiť vozidlom, ktoré má vzduchom hustené pneumatiky.

Samozrejme, medzi veľkým traktorom a malým skútrom je rozdiel. Pri výbere si musíte overiť maximálnu nosnosť a rýchlosť, ktorou môžete jazdiť po svietidlách. Túto informáciu nájdete na samotnom produkte alebo kontaktujte náš tím odborníkov.

zapustene svetla

Sú zápustné svetlá do vonkajšieho prostredia vodotesné?

Nečistota, prach, hmyz, slnko, teplo, sneh, ľad, dážď… zápustné podlahové svietidlá dostávajú zabrať v každom počasí! Preto majú tieto svietidlá vždy vysoký stupeň ochrany IP. Štandardom sú stupne IP65, 67 alebo dokonca 68 – inými slovami, odolnosť voči prachu, pred prúdmi vody, pred krátkodobým prerušovaným alebo trvalým ponorením. Pri kúpe zápustných podlahových svetiel do exteriéru si vždy overte miesto a poveternostné podmienky plánovaného umiestnenia, vyberte si vhodný stupeň ochrany IP svietidla a až potom nakupujte.

Okrem príslušného stupňa ochrany IP pri inštalácii zápustných podlahových svetiel vždy používajte podzemné káble vysokej kvality. V opačnom prípade by mohla voda vniknúť do svietidiel už po krátkej dobe a potom budú nepoužiteľné. Je potrebné zabezpečiť aj efektívny odtok vody a vhodný štrkový podklad pre drenáž.

Preblesklo vám teraz mysľou: „Hm, zdá sa mi to náročné…“ Žiadna panika! Náš tím odborníkov je pripravený pomôcť vám so zápustnými podlahovými svetlami aj riešením vody a mnohými ďalšími záležitosťami. Stačí len zdvihnúť telefón a zavolať na telefónne číslo uvedené nižšie alebo napísať správu. Otázky premeníme na odpovede a nakoniec až na rozžiarenú záhradu, pri ktorej môžu všetci susedia až ozelenieť závisťou.

zapustene svetla

Sú dostupné aj zápustné podlahové svetlá do exteriéru so solárnou technológiou?

Solárna energia pre svietidlá zapustené do zeme funguje vynikajúco a je veľmi obľúbenou voľbou, a to najmä v súkromnej sfére. Solárne články sú umiestnené na rovnakom mieste ako svetlá a absorbujú slnečné žiarenie z tejto pozície.

Hlavnou výhodou solárnej technológie je to, že nemusíte rozkopať celú záhradu, aby ste položili káble. A pretože nepoužijete žiadne káble k zdrojom napájania, ani na vašom účte za elektrinu nepribudnú žiadne ďalšie položky na platenie. Zabudovaný súmrakový snímač ovláda osvetlenie akoby zázrakom. Doba osvetlenia závisí od nabíjateľnej batérie a slnečného žiarenia, ktoré nabíja solárne články. A tu sa dostávame ku kľúčovému bodu: ak je nabíjateľná batéria vybitá alebo slabá – možno kvôli tomu, že ju zahrabal psík, ktorý sa hral v záhrade – doba osvetlenia sa tým skráti alebo sa svetlo nerozsvieti vôbec.

Náš tip: Ak potrebujete osvetlenie z bezpečnostných dôvodov – napríklad kvôli tomu, že by ste inak nevideli stenu pri parkovaní do garáže – určite vám odporúčame použiť svetlá pripojené k stabilnému zdroju napájania. Bude to lepšie pre vaše auto, stenu a aj vaše nervy!

Sú v ponuke aj zápustné podlahové svietidlá s detektorom pohybu?

Vo všeobecnosti nie sú dostupné zápustné podlahové svetlá so zabudovaným detektorom pohybu. Ale žiadne obavy, existuje alternatíva. Zápustné podlahové svetlá môžu väčšinou využívať externý detektor pohybu – umiestnený napríklad na stene domu. Hlavnou výhodou je, že svetlo sa rozsvieti vtedy, keď niekto vstúpi do rozsahu detekcie.

Hľadáte inú alternatívu? Čo poviete na zápustné podlahové svetlá so súmrakovým snímačom? Nie je síce taký flexibilný ako detektor pohybu, ale nie je o nič menej praktický. Svetlo sa automaticky rozsvieti, keď úroveň jasu v záhrade klesne pod určitú hodnotu, a vypne sa vtedy, keď úroveň jasu znova stúpne. Pozrite si opis položky a zistíte, či vami vybraté svietidlo obsahuje tento typ snímača.

zapustene svetla

Existujú aj stmievateľné zápustné podlahové svetlá?

Áno, v závislosti od jednotlivého modelu môžete stmievať zápustné podlahové svetlá na terase alebo príjazdovej ceste. Pozrite si podrobnosti o produkte a zistíte, či má vaše svietidlo pevne nastavené osvetlenie alebo ho možno stmievať. Ak je uvedené „Stmievateľné – áno“, môžete hneď využívať funkciu stmievania. Nezabudnite však na to, že okrem stmievateľných zápustných podlahových svetiel budete potrebovať aj kompatibilný externý ovládač stmievania.

Kompatibilný externý ovládač stmievania? „Aký ovládač použiť pri ktorom svietidle?!“ Už počujem vaše otázky. Žiadne obavy. Odborníci z nášho oddelenia služieb zákazníkom vám pomôžu nájsť odpovede na tieto otázky. Zavolajte len na telefónne číslo uvedené nižšie alebo nám napíšte správu.

Sú dostupné aj zápustné podlahové svetlá do exteriéru s malou hĺbkou inštalácie?

Áno, sú. Tieto svietidlá sa však vo všeobecnosti používajú na dekoračné účely. Znamená to, že po nich nemôžete chodiť a v žiadnom prípade jazdiť. Sú určené predovšetkým na vytvorenie zvýrazňujúceho osvetlenia, napríklad na osvetlenie letného domčeka, vonkajšej fasády, záhradných drevín alebo čohokoľvek iného. Hĺbka inštalácie je uvedená v podrobnostiach o produkte.

Ak chcete viac než len dekoratívne osvetlenie, budete mať na zápustné podlahové svetlá ďalšie požiadavky: puzdro svietidla je preto vo všeobecnosti väčšie a pevnejšie. V obidvoch prípadoch však venujte pozornosť správnej inštalácii. Vždy je dobré konzultovať s kvalifikovaným elektrotechnikom.

Viete presne, kam by ste chceli umiestniť nové zápustné podlahové svetlá vo svojej záhrade, a potrebujete už len malú radu pri výbere správneho produktu? Zavolajte našim odborníkom na telefónne číslo +421 (0) 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0 258 419 273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ