Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
žiadne položky
Najpredávanejšie

Nenašli sa žiadne produkty!

Zmeňte svoje kritériá vyhľadávania a skúste to znova. Ak stále nenájdete nič relevantné, navštívte domovskú stránku a vyskúšajte niektoré z našich bestsellerov!

Kúpeľňové osvetlenie:

premeňte svoju kúpeľňu na praktické miesto plné oddychu!

Kúpeľňa si zaslúži hneď niekoľko poriadnych svetiel. Nie je to len miestnosť, v ktorej sa upravujete, umývate a češete si vlasy. Je to miestnosť, v ktorej žijete.

Zdá sa vám to prehnané? Tak v tom prípade si vyskúšajte naniesť mejkap alebo sa oholiť bez dobrej zrkadlovej lampy alebo nezakopnúť o preplnený kôš s bielizňou bez poriadneho stropného osvetlenia.

Kúpeľňa sa stala miestom, kde to skutočne žije vďaka malým a dôležitým svetelným vychytávkam. Hovoríme o stmievateľných LED paneloch s EasyDim technológiou alebo smart LED svetlách pre kúpeľne so schopnosťou meniť farby.

Ktoré osvetlenie je do kúpeľne najvhodnejšie?

Kúpeľňa je miesto, kde to žije – aj keď si možno myslíte, že kúpeľňa nemá s obývačkou nič spoločné. Tak ako každý iný priestor, aj kúpeľňa by mala obsahovať lampy, ktoré dokážu zabezpečiť aspoň základné a lokálne svietenie.

  • základné svietenie na lepšiu orientáciu
  • lokálne svietenie na špecifické vizuálne úkony, ako holenie alebo úprava mejkapu
  • atmosférické osvetlenie na pohodovú náladu

Základné osvetlenie je kľúčové na správnu orientáciu – napríklad, keď potrebujete použiť WC, roztriediť bielizeň alebo len vyčistiť kúpeľňu. Lokálne osvetlenie je potrebné pre zrkadlo. Vďaka nemu si môžete urobiť mejkap, oholiť sa alebo sa umyť bez zbytočného tienenia. Atmosférické osvetlenie zase pretransformuje kúpeľňu na pokojné miesto bytia.

stropne svietidlo do kupelne

Stropné svietidlá do kúpeľne

Stropné svietidlá zabezpečia základné osvetlenie v kúpeľni. Populárnym dizajnom sú biele svetlá s pochrómovanými elementmi, ktoré pôsobia čisto a elegantne a hodia sa do väčšiny kúpeľní. Nie do VAŠEJ? To nie je problém, v ponuke máme aj stropné svetlá vo vintage štýle alebo vidieckom dizajne.

» Prejsť na stropné svietidlá do kúpeľne

Nástenné svietidlá do kúpeľne

Nástenné svetlá sa väčšinou inštalujú vedľa zrkadla. Môžete ich však použiť ako podporu pre základné osvetlenie v kúpeľni. V tom prípade sa uistite, že nevytvoria nežiaduce odlesky. Žiarovka by nemala byť viditeľná a najlepšie je umiestniť ho v hornej tretine steny alebo vo výške cca 1,7 až 1,8 metra.

» Prejsť na nástenné svietidlá do kúpeľne

nastenne svietidlo do kupelne

kupelna bodovky

Zapustené svetlá do kúpeľne

V malých kúpeľniach možno budete chcieť svetlá, ktoré nezaberú veľa miesta. Zapustené bodové svetlá sú jednoduché a štýlové! Práve preto sa využívajú v hoteloch a pri bazénoch. Majte však na pamäti, že budete potrebovať dodatočný kartónový strop na to, aby ste ich mohli nainštalovať.

Bodové svetlá do kúpeľne

Bodové svetlá s viacerými žiarovkami dokážu rovnomerne osvietiť celú kúpeľňu. Dávajte pozor na to, aby nevytvárali nežiaduce odlesky a neoslňovali. Ležať vo vani a pozerať priamo do svietiacej žiarovky vám dobre nespraví.

stropne svietidlo do kupelne

kupelna osvetlenie zrkadla

Zrkadlová lampa do kúpeľne

Zrkadlové lampy sú potrebné najmä preto aby ste sa vyhli nežiadujúcim tieňom na tvári keď sa malujete alebo holíte. Aby ste im predišli, použite v kúpeľni dodatočné osvetlenie. Tieto lampy majú skvelé podanie farieb, minimálne Ra 80, a neoslňujú.

» Prejsť na zrkadlové lampy do kúpeľne

LED svietidlo do kúpeľne

LED osvetlenie je pre kúpelne skvelou voľbou. Nech ide o zapustené LED svetlá, LED bodovky alebo stropné LED svietidlá. LED svietidlo do kúpeľne vám ušetrí energiu a starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá vďaka trvácnej svetelnej technológii. Mali by ste sa vždy uistiť, že majú správne podanie farieb (opäť najmenej Ra 80) a že úroveň jasu zodpovedá vašim požiadavkám. Je to dôležité najmä pri vstavaných LEDkách, pretože tie už nemáte ako vymeniť.

» Prejsť na LED svietidlá do kúpeľne

stropne svietidlo do kupelne

Koľko lúmenov potrebujete do kúpeľne (na m²)?

„Koľko zdrojov svetla v kúpeľni potrebujem a ako veľmi musia žiariť?“ Na to asi neexistuje všeobecná odpoveď. Je dôležité brať do úvahy miestnosť ako celok, a teda akú farbu majú steny a kachličky, alebo rozmery, uhly, skrinky a veľa iného. Osvetlenie musí byť vybrané presne na mieru izby, a to, čo je vhodné pre jednu kúpeľňu, môže byť pre inú príliš tmavé alebo svetlé.

Nechcete sa s tým babrať? Nemusíte na to byť sami. Na našej webovej stránke svetlá.sk poskytujeme špičkové poradenstvo. Tak prečo neoslovíte našich špecialistov? Kontakt na nich nájdete nižšie.

**

Ktorý IP kód je pre svetlá v kúpeľni potrebný?

osvetlenie kupelne

Prosím, uistite sa, že vaše vybrané svetlá do kúpeľne majú správne IP kódy – Vlhkosť a elektrina môžu byť život ohrozujúcou kombináciou.

Prosím, uvedomte si: vždy je najlepšie nechať inštaláciu svetiel do kúpeľne na skúsených elektrikárov.

Najlepšie poznajú bezpečnostné predpisy STN EN 13501-2. Tie zahŕňajú aj vašu bezpečnosť vo vlhkých miestnostiach.

Kúpeľňa je rozdelená na viacero bezpečnostných zón. Centrom týchto zón je sprcha alebo vaňa – zóna 0. Každá táto zóna má svoje vlastné podmienky na inštaláciu kúpeľňových svetiel.

Ochranná zóna 0: Je to oblasť sprchy alebo vane. V tejto oblasti sa môže využiť len bezpečné extra nízke napätie do 12 voltov s minimálnym IP kód IPX7.

Ochranná zóna 1: Je to vertikálny limit okolo sprchy a vane. V tejto oblasti sa môže využiť len bezpečné extra nízke napätie do 12 voltov s minimálnym IP kód IPX4. Mimo sprchy táto zóna platí až do 120 cm od sprchovej hlavice. Výškový limit v oboch prípadoch je 2,25 metra.

Ochranná zóna 2: 60 cm susediacich s ochrannou zónou 1. Minimálny IP kód IPX4. V prípade prúdu vody, napríklad pri masážnych hlaviciach, je potrebný minimálny IP kód IPX5.

Transformátor by sa nemal používať v ochranných zónach 0 a 1. Zdroje energie a vypínače by nemali byť umiestnené v ochranných zónach 0, 1

svietidla

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0 258 419 273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ