Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Inteligentná domácnosť – prispôsobte si osvetlenie ako nikdy predtým

V dnešnom svete dokáže osvetlenie ponúknuť oveľa viac ako len osvetliť naše domovy – skutočne omnoho viac! Inteligentné osvetlenie je nielen veľmi prispôsobiteľné, ale prináša do života aj viac pohodlia a komfortu. Ste zvedaví? Tak čítajte ďalej!

smart svetla

Výhody inteligentného osvetlenia v kocke:

 • Nastavte si zapínanie osvetlenia podľa harmonogramu a vytvorte si vlastnú rutinu.
 • Odraďte zlodejov tým, že svetlá sa rozsvietia aj vtedy, keď nikto nie je doma.
 • Používajte hlasové ovládanie na zapnutie/vypnutie svetiel jednoduchým pokynom.
 • Zmeňte farbu svetla podľa akejkoľvek nálady a situácie.
 • Komunikujte s poštárom a skontrolujte si domácnosť, aj keď nie ste doma – stačí na to len inteligentné bezpečnostné osvetlenie so zabudovanou kamerou!

Čo je to inteligentné osvetlenie?

V systéme inteligentného osvetlenia sú všetky komponenty navzájom prepojené prostredníctvom siete WiFi, čím vám umožňujú ovládať osvetlenie v domácnosti pomocou smartfónu. Vo väčšine prípadov budete potrebovať bezdrôtový most, o ktorom povieme niečo viac v ďalšej časti.

smart svetla so senzorem pohybu

Ponuka akých značiek je na trhu?

Ak je pre vás inteligentné osvetlenie to pravé, pozrite si nasledujúce značky systémov inteligentného osvetlenia:

Funkcie jednotlivých systémov inteligentného osvetlenia sú uvedené v tejto tabuľke:

funkcie smart home systems

Ktoré produkty do inteligentnej domácnosti sú v ponuke?

 • Lampy a svietidlá

  Všetci výrobcovia riešení pre inteligentnú domácnosť ponúkajú pestrý výber možností so zabudovanou technológiou LED. Od závesných až po stojacie lampy, určite teda nájdete, čo hľadáte. Pozrite si našu ponuku a inšpirujte sa.

 • Žiarovky

  Ak by ste si najradšej ponechali existujúce svietidlá, zvážte kúpu inteligentných žiaroviek, vďaka ktorým sa osvetlenie môže stať súčasťou vašej inteligentnej domácnosti. Môžete tak zakomponovať tie najvzácnejšie kúsky vybavenia do systému s funkciami, o ktorých by ste pred niekoľkými rokmi mohli len snívať.

 • Bezdrôtové mosty

  V závislosti od konkrétneho systému budete možno potrebovať bezdrôtový most. Je to zariadenie, ktoré prepája všetky komponenty v systéme inteligentnej domácnosti. Značka Philips Hue toto zariadenie označuje ako „most“, pričom Osram Smart+ ho nazýva „brána“. Produkty značiek iDual a WiZ nevyžadujú bezdrôtový most.

 • Spínače a ďalšie príslušenstvo

  Inteligentné osvetlenie ponúka oveľa viac. Môžete získať praktické spínače stmievania, nástenné spínače, ktoré môžete používať, aj keď ste na cestách, diaľkové ovládanie, detektory pohybu a mnohé ďalšie.

Máte ešte ďalšie otázky? Spojte sa s nami. Naše kontaktné údaje sú uvedené nižšie. Tešíme sa na vás!

smart bulbs idual

Aké sú dostupné možnosti ovládania?

Ak chcete mať v domácnosti flexibilitu a univerzálnosť, inteligentné osvetlenie je práve pre vás. Nastavenia osvetlenia môžete upraviť týmito spôsobmi:

 • Smartfóny a tablety
  Jedným potiahnutím prsta môžete premeniť ponurú miestnosť na rozžiarený priestor s jagavou atmosférou. Pomocou mobilného zariadenia je jednoduché vyskúšať si rozličné možnosti a uložiť si obľúbené nastavenia na ďalšie použitie v budúcnosti.
 • Hlasové ovládanie
  Zapojte moderné technológie a využite funkciu hlasového ovládania na zapnutie a vypnutie osvetlenia jednoduchým pokynom. Môžete si vybrať spomedzi služieb Google Home, Amazon Echo alebo Apple HomeKit. Ďalšie podrobnosti nájdete v prehľade nižšie.
 • Diaľkové ovládanie
  Ak preferujete diaľkové ovládanie, vyberte si systém iDual alebo WiZ pre maximálne pohodlie.
 • Spínače
  Ak máte radi staré dobré spínače osvetlenia, ale chcete využiť inteligentné riešenia, ide to! Jednoducho si nechajte obľúbené spínače nainštalované na stene. Napríklad značky Philips Hue a Osram Smart+ ponúkajú inteligentné bezdrôtové spínače, ktoré môžete namontovať na stenu alebo nosiť so sebou vo vrecku.
 • Snímače
  Ak chcete, aby sa svetlo rozsvietilo, keď vstúpite do miestnosti bez toho, aby ste museli pohnúť prstom či povedať slovo, výborne vám poslúžia detektory pohybu. Tieto zariadenia slúžia na nastavenie osvetlenia podľa potreby, keď vstúpite do miestnosti, opustíte ju alebo sa v nej pohybujete. Inteligentné detektory pohybu sú v súčasnosti dostupné pre značky Osram Smart+ a Philips Hue.

Aké inteligentné systémy využívajú hlasové ovládanie?

Ak ste sa stratili v jednotlivých systémoch a funkciách, ktoré ponúkajú, vytvorili sme pre vás prehľad, ktorý vám pomôže zorientovať sa. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov. Nižšie sú uvedené kontaktné údaje.

funkcie voice control smart home systems

Existujú inteligentné svietidlá s kamerou?

Ak by ste chceli svietidlo, ktoré je do koča i do voza, pozrite sa na tieto inteligentné vonkajšie svietidlá so zabudovanou kamerou, ktoré do vašej aplikácie vysielajú stream s videom, čo sa práve deje pred vašimi dverami. Prostredníctvom smartfónu takto zistíte, či je pred dverami poštár, a dokonca s ním môžete komunikovať v reálnom čase! Môžete tiež prijímať upozornenia, ak k vašim dverám prídu nejakí neočakávaní návštevníci, čo je dôležitá výhoda v oblasti bezpečnosti.

smart security svetla s kamerou

Máte ešte ďalšie otázky o inteligentnom osvetlení? Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov telefonicky na čísle +421 258 419 273 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ