Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Lampy s klipom:

flexibilný zdroj svetla pre každého!

Ak sa povie lampy s klipom, zrejme vám ako prvé príde na myseľ, že je to typický predmet v študentskej izbe. Málo peňazí a tiež málo priestoru na nočný stolík so stolnou lampu alebo na osvetlenie pod nástennými skrinkami v kuchyni. Lampy s klipom tu môžu pomôcť.

A tieto lampy vonkoncom nemusia skončiť v škatuli so starými vecami, keď už tieto problémy pominú. Dajte im šancu… existuje množstvo spôsobov použitia a atraktívnych dizajnov. Ak máte malé deti, môžete ich napríklad pripevniť na policu pri prebaľovacom pulte. Pripevnite ich ku kuchynskej skrinke, maliarskemu stojanu alebo stojanu na noty. Môžete ich tiež štýlovo pripevniť ku knižnici.

Lampy s klipom už viac nie sú núdzovým riešením, ale predstavujú štýlové, úplne flexibilné riešenie osvetlenia pre každého.

Ako inštalovať svietidlá s klipom?

Existujú dva dôvody, pre ktoré sú lampy so štipcom jednoduchým riešením osvetlenia:

 • Vyžaduje sa len bod napájania, nie je potrebný žiaden zložitý postup inštalácie.
 • Potrebujete len tenký montážny povrch a netreba nič vŕtať ani skrutkovať.

lampy s klipom

Ak máte napájací bod, jednoducho k nemu pripojte zástrčku a nájdite vhodný povrch, na ktorý pripevníte štipec alebo západku so skrutkou. Lampy s klipom môžete inštalovať:

 • na okraj stola a získate vynikajúce osvetlenie stolíka,
 • na okraj postele napr. ako flexibilné svetlo na čítanie,
 • na notový stojan, aby ste rozoznali štvrťovú notu od osminovej,
 • na skrinky alebo police, aby ste mohli predviesť ich obsah,
 • v blízkosti obrazov, aby sa vaše obľúbené umenie ukázalo v novom svetle.

Tip: Ak chcete lampu s klipom z času na čas premiestniť (veď kto by nechcel lampu s klipom presúvať?), vyhľadajte si model s flexibilným ramenom, ktoré sa označuje aj „husí krk“. Vďaka nemu môžete svetlo vždy skvele nastaviť.

lampy s klipom stolove

Aký jas by malo mať svietidlo s klipom?

Lampa s klipom nedokáže poskytnúť svetelný výkon stropného svietidla so šiestimi žiarovkami. Dokáže však ponúknuť svetelný výkon dobrej stolnej lampy – koniec-koncov, lampa s klipom ponúka skvelý výkon v malom balení. Vo väčšine prípadov sa v lampách s klipom používajú ekvivalenty tradičných žiaroviek s výkonom 25 alebo 40 wattov. Poskytujú výkon 230 – 430 lúmenov. Ak si vyberáte lampu s klipom so zabudovanými LED svetlami, hľadajte hodnotu okolo 300 lúmenov v kategórii „Svetelný výkon (v lúmenoch)“. Ak zháňate novú žiarovku do existujúcej lampy s klipom s určitým závitom, hľadajte tiež výrobok s podobnou hodnotou.

lampy s klipom industrialny styl

Aká technológia osvetlenia sa používa v lampách s klipom?

Lampy s klipom s LED svetlami šetria elektrinu podobne ako iné LED svietidlá a ponúkajú všetky výhody tejto modernej technológie osvetlenia vrátane týchto:

 • dlhá životnosť,
 • vysoká luminiscenčná efektívnosť,
 • okamžitý svetelný výkon 100 %,
 • odolnosť voči zapínaniu a vypínaniu,
 • kompaktný dizajn.

Vydolovali ste zo škatule na povale dávnu lampu s klipom so starou tradičnou žiarovkou? Stačí ju odskrutkovať a vložiť príslušnú LED žiarovku . Tieto šetria energiu a aj životné prostredie.

lampy s klipom

Aké „špeciálne“ lampy s klipom sú v ponuke?

Za vašich študentských čias ste si zrejme vyberali tú najlacnejšiu lampu s klipom a boli ste s ňou úplne spokojní. Ak ste teraz „dospelým“ fanúšikom svietidiel s klipom, výber je širší. Dokonca aj svetoznámy model Artemide Tolomeo je dostupný vo verzii s klipom.

lampy s klipom

Okrem dizajnérskych svietidiel s klipom sú zaujímavé tiež lampy s klipom na batériu. Nepotrebujete tak bod napájania, čo môže byť v niektorých situáciách výhodné. Tieto modely tiež nemajú káble, ktoré visia zo svietidla a mohli by ste sa do nich zamotať!

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ