Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
427 položiek
Najpredávanejšie
-21%
Hunter
Hunter Maribel – biely stropný ventilátor 189,90€ 238,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-41%
Starluna
Starluna Dora stropný LED ventilátor 5 lop. biela 219,90€ 369,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-43%
Tristar
Čierny stolný ventilátor VE5924 15,90€ 27,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Hunter
Hunter Low Profile III Ventilátor biely/javor 153,90€ 168,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-18%
Hunter
Hunter Builder Deluxe stropný ventilátor, chróm 145,90€ 178,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-25%
FARO BARCELONA
Stropný ventilátor Palao so svetlom, matná niklová 89,90€ 119,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-16%
LEDS-C4
Borneo - moderný niklový stropný ventilátor 259,90€ 307,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Hunter
Hunter Beck ventilátor so svetlom, dub/nikel 225,90€ 247,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Hunter
Hunter Bayport stropný ventilátor javor/čerešňa 108,90€ 119,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Hunter
Hunter Stile ventilátor so svetlom sivá/orech 189,90€ 208,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Hunter
Hunter Caribbean Breeze stropný ventilátor 349,90€ 386,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Globo
Vežový ventilátor 0456 chladenie, kolieska/ovládač 95,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Globo
Stropný LED ventilátor Rosario CCT, Ø 77 cm 379,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
FARO BARCELONA
Stropný ventilátor Samos biela remote opcia WiFi 395,91€ 439,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-8%
Tristar
Vintage stolný ventilátor VE5966 čierny 43,90€ 47,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Tristar
Osviežujúci stolný ventilátor VE5923 27,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
ACB ILUMINACIÓN
Stropný LED ventilátor Blaast, stmievateľné svetlo 329,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Westinghouse
Westinghouse Jet II ventilátor, šnúrový vypínač 89,90€ 101,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Westinghouse
Westinghouse Urban Gale - biely ventilátor 119,90€ 135,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Westinghouse
Westinghouse Halley ventilátor lopatky biele/javor 173,90€ 195,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Westinghouse
Westinghouse Willa stropný ventilátor s LED 319,90€ 359,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Westinghouse
Westinghouse Princess Radiance II ventilátor 90 99,90€ 111,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Westinghouse
Westinghouse Bendan ventilátor, diaľkové ovládanie 184,90€ 207,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Westinghouse
Westinghouse Comet 2 ventilátor so svetlom 144,90€ 161,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní

Dobrá celoročná investícia:

Vďaka ventilátorom môžu byť miestnosti jasnejšie, chladnejšie a dokonca aj teplejšie

Takmer všetci sa tešia na horúce leto. Ale keď príde, často už len stonáme, keď si uvedomíme, že naozaj nemôžeme stráviť každý deň vylihovaním pri bazéne alebo na pláži. V kancelárii a doma je svieži vánok vždy vítaný a ventilátory sú pritom veľmi užitočné. Vynikajúcu voľbu predstavujú ventilátory, ktoré v sebe integrujú viacero funkcií vrátane zabudovaného svetla.

Img

Čo treba zvážiť pri ventilátoroch so zabudovaným osvetlením

Nestačí vám len svieži vánok, ale máte len jeden prívod napájania na strope. To naozaj nie je žiadnym problémom. Pozrite sa podrobnejšie na naše produkty v podkategórii „stropné ventilátory s osvetlením“. Nájdete medzi nimi veľa rozličných ventilátorov, ktoré osvetlia miestnosť a zároveň ju ochladia – niektoré z nich ponúkajú aj zmenu luminiscenčných farieb.

Img

Ako nás ventilátory ochladzujú?

Ako nám teda ventilátory zabezpečujú ten príjemný chladivý vzduch? Hoci môžete mať ten pocit, v skutočnosti však ventilátory neprodukujú studený vzduch rovnakým spôsobom ako klimatizačné jednotky. Zjednodušene povedané, ventilátory cirkulujú vzduch, čo má ochladzujúci efekt na pokožku a znižuje pocit nevetranej miestnosti. Klimatizačné jednotky menia horúci vzduch na studený, pričom vymieňajú vzduch v dome či byte.

Ako môžu ventilátory pomôcť šetriť vykurovacie náklady?

Znie vám to povedome? Všetok teplý vzduch v miestnosti sa kumuluje pod stropom a napriek tomu, že kúrenie beží na plné obrátky, stále vám je zima na nohy. Ak nastavíte ventilátor do zimného režimu, môžete tejto situácii predchádzať a ušetriť až 30 percent nákladov na vykurovanie. Potrebujete však ventilátor, ktorý vyslovene ponúka funkciu zimného režimu. V internetovom obchode ho nájdete pomocou filtra vyhľadávania s textom „S režimom dopredu/naspäť“. Potom budete mať istotu, že ventilátor vám poskytne veľa výhod dokonca aj v zimných mesiacoch.

Img

V akom smere by sa mal ventilátor otáčať?

Môže to byť rôzne… Chcete používať ventilátor v lete na ochladenie miestnosti alebo v zime, aby ste ušetrili náklady na vykurovanie? Nastavte ventilátor v smere hodinových ručičiek na leto a v zime potom zmeňte nastavenie do protismeru. Otáčanie v protismere hodinových ručičiek pomáha do miestnosti šíriť teplý vzduch, ktorý by sa v opačnom prípade kumuloval priamo pod stropom – takto sa ešte zvyšuje tepelná pohoda.

Môžem si kúpiť ventilátor s diaľkovým ovládaním?

Výber je len na vás: Chcete ventilátor, ktorý môžete nastaviť pomocou nástenného spínača, alebo by ste mali radšej diaľkové ovládanie? V našom internetovom obchode môžete nastaviť filter vyhľadávania na želaný typ ventilátora a zobrazia sa vami preferované modely. Ventilátory s diaľkovým ovládaním vám dávajú nielen možnosť zvoliť si úroveň rýchlosti, ale mnohé ventilátory s osvetlením vám umožnia aj meniť luminiscenčnú farbu. Ak neobľubujete diaľkové ovládanie, možnosť ovládať rýchlosť ventilátora ponúkajú aj nástenné spínače.

Img

Ktoré ventilátory sú najtichšie?

Chcete si vychutnávať leto v chládku, ale nie na úkor ticha a pokoja? Ak áno, je veľmi dôležité nájsť si tichý ventilátor. Garantujeme vám, že všetky naše stropné ventilátory sú mimoriadne tiché. Pri nižších rýchlostiach nebudete počuť takmer nič rušivé a pri vyšších rýchlostiach budete počuť len šum vetra. Mnohí zákazníci používajú naše ventilátory dokonca aj v spálni.

Img

Aký je správny spôsob montáže stropného ventilátora?

Dôležité: K dispozícii musí byť voľný prívod napájania. V ideálnom prípade by ste mali stropný ventilátor umiestniť do stredu miestnosti ako náhradu za doterajšie stropné svietidlo. Ak si chcete ponechať doterajšie stropné svietidlo, stropný ventilátor by ste mali nainštalovať vedľa neho. V tomto prípade musíte zabezpečiť samostatný prívod napájania.

Tipy a triky k inštalácii:

  • V technických špecifikáciách produktu bude uvedené, či ventilátor možno nainštalovať na zošikmený strop. Zvyčajne je to možné pomocou guľového kĺbu.
  • Pri inštalácii stropného ventilátora musíte dodržať minimálnu vzdialenosť od stien, nábytku a závesov. Táto vzdialenosť je uvedená v pokynoch. Drevená strešná konštrukcia a zošikmenia môžu tiež narušiť tok vzduchu.
  • Ako bezpečnú vzdialenosť medzi vami a lopatkami ventilátora odporúčame minimálnu inštalačnú výšku zariadenia 2,3 metra od podlahy.
  • Dôležité: Strop musí mať dostatočnú nosnosť vzhľadom na rotujúci motor. Hmotnosť spusteného ventilátora je vyššia ako pokojová hmotnosť.
  • Nový stroný ventilátor by ste mali nechať spustený pri nízkej rýchlosti aspoň na 24 hodín. Počas prvých hodín vydáva ventilátor rôzne zvuky, dokonca sa môže hojdať alebo kývať. Tieto efekty by mali veľmi rýchlo prestať, ale ak sa tak nestane, budete musieť vyvážiť lopatky ventilátora.

Ako mám vyvážiť lopatky stropného ventilátora?

V prvom rade musí byť stropná konzola pevne a vodorovne priskrutkovaná k stropu. Najlepšie to overíte pomocou vodováhy. Niektoré modely majú na lopatkách vyrovnávacie závažia. Pripojte ich jednoducho podľa pokynov. Prípadne môžete na vyváženie lopatiek použiť mince.

Sú ventilátory nezdravé – môžem prechladnúť?

V lete je pre nás vždy veľmi príjemný svieži vánok, keď cítime, že sa trochu potíme. Ak však máte ventilátor, podobne ako pri klimatizačnej jednotke, musíte obmedzovať vystavenie sa nadmernému prievanu. Vyhnite sa tomu, aby vám vzduch fúkal priamo na chrbát niekoľko hodín. Vždy by ste si mali udržovať odstup. Nezabudnite na to v spálni: Ak idete spať len v ľahkom nočnom oblečení bez prikrývky, v noci ochladnete, pričom ventilátor bude stále bežať na plné obrátky. Pri troche smoly sa ráno zobudíte so zapchatým nosom a škriabaním v hrdle. Ak chcete v noci nechať zapnutý ventilátor, najlepšie je zakryť sa prikrývkou.

Majú niektoré ventilátory časovač?

Chcete v spálni zaspávať pri sviežom vánku, ale nechcete sa zobudiť s nádchou? Jednou z možností je nastaviť na ventilátore časovač. Môžete ho naprogramovať tak, aby sa ventilátor vypol, keď sa miestnosť v letný večer dostatočne ochladí a vy zaspíte. Môžete to naprogramovať napríklad pomocou diaľkového ovládania.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho ventilátora pre vás? Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov. Našich odborníkov a môžete kontaktovať telefonicky na čísle +421 (0) 258 419 273 alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0 258 419 273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ