Vonkajšie osvetlenie terasy

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Osvetlenie terasy – príprava javiska pre leňošenie v exteriéri!

  Trendy určuje hmyz a už dlho predstavuje obľúbený módny prvok v obývacích izbách. Inšpirácia zámotkami a kokónmi sa teraz dostáva aj na terasy. Čo to znamená? Vytvoriť príjemné, útulné miesto na oddych počas teplých letných večerov. Stolujte, čítajte, cvičte jogu, hrajte spoločenské hry, využite ju ako domácu kanceláriu, háčkujte, šite alebo si vychutnajte kúpeľ nôh. Všetko to je možné na pôsobivo osvetlenej terase. A na čerstvom vzduchu je všetko oveľa zábavnejšie.

  Môžem na terasu použiť stojaciu lampu?

  Ak vyzerá vynikajúco vedľa pohovky, tak bude vyzerať skvelo aj pri záhradnom nábytku na terase. Ponuka vonkajších stojacích lámp je naozaj rozsiahla. Na lokalite Lights.co.uk nájdete štýlové, zábavné aj praktické modely, vhodné pre akýkoľvek vkus či rozpočet.

  Svietidla na terasu balkon
  Svietidla na terasu balkon
  Svietidla na terasu balkon

  Dajú sa na terase použiť závesné svietidlá?

  Od jednoduchých závesných lámp až po noblesné lustre – pre svoju terasu môžete nájsť všetky druhy závesných svietidiel. Presne tak, ako v obývacej izbe, štýlové závesné svietidlo upúta pozornosť a vytvorí atmosféru, v ktorej môžete relaxovať a nechať myšlienky voľne plynúť.

  Svietidla na terasu balkon
  Svietidla na terasu balkon

  Sú v ponuke aj solárne svietidlá na terasu?

  Ak sa chcete úplne vyhnúť nákladom na elektrinu, modely so solárnym napájaním predstavujú vynikajúcu voľbu. Od dekoratívnych lámp cez po nástenné a chodníkové svietidlá až po inteligentné osvetlenie domácnosti s priamym prepojením na slnko – v našom obchode nájdete takmer všetko.

  Tip: Solárne svietidlá je najlepšie umiestniť na miesto s dostatkom slnečného žiarenia. Ideálne do polohy smerujúcej na juh. Potom dokážu poskytovať vynikajúce osvetlenie večer. Súmrakový snímač zabezpečí, že svietidlá sa zapnú automaticky.

  Svietidla na terasu balkon

  Aké sú výhody detektorov pohybu?

  Jednoznačne zvyšujú úroveň pohodlia. Predstavte si to: odchádzate z terasy s plným podnosom a záhradné osvetlenie musíte zapínať lakťom. Vďaka detektoru pohybu sa osvetlenie terasy zapne automaticky, ako vkročíte na terasu. Znižujú tiež riziko zranenia. Vďaka detektoru pohybu už viac nemusíte tápať v tme cestou na terasu.

  Detektory pohybu skomplikujú život aj zlodejom – ďalšie plus pre bezpečnosť. A navyše vám detektory pohybu ušetria peniaze. Svetlo sa rozsvieti vtedy, keď ho skutočne potrebujete, a za dlhší čas sa to prejaví aj na vašom účte za elektrinu.

  Hľadáte jednoduché svietidlo v tvare gule bez zbytočných ozdôb?

  K dispozícii je široká ponuka svietidiel na terasu a jednoduché svietidlo v tvare gule patrí k najobľúbenejším. V ponuke je v jasnej bielej farbe alebo dokonca s funkciou viacfarebného svetla. Štýlové svietidlá v tvare gule sú často kombinované so solárnou technológiou. Alebo ich môžete nabíjať cez napájací konektor a potom ich používať bez potreby káblov. Okrúhle svetlá sú energeticky efektívne vďaka modernej technológii LED. Je vynikajúca pre dlhú životnosť batérie. Čo sa týka ovládania, možné je všetko – od tlačidiel na svietidle až po pripojenie cez rozhranie Bluetooth k praktickej aplikácii. Vyberte si svoju preferovanú možnosť ešte pred samotným nákupom.


  Úžasne praktické: svietidlá na terasu s napájacím konektorom

  Zabite dve muchy jednou ranou! Svietidlá s integrovaným napájacím konektorom vám to umožnia. Ponúkajú viac než len osvetlenie záhrady. Obsahujú aj jeden alebo viacero zdrojov napájania. Možno potrebuje váš mobil trochu viac šťavy alebo chcete pokosiť trávnik. Jednoducho pripojte zariadenie a idete na to.

  Svietidla na terasu balkon

  Aké štýly a modely sú k dispozícii?

  V zásade všetko, čo je k dispozícii aj do interiérov. Od funkčných nástenných svietidiel až po dekoratívne stolné lampy. Paleta štýlov siaha od minimalistických až po očarujúce a hravé modely. Pri vyhľadávaní použite filter „osvetlenie terasy“ spolu s vaším preferovaným štýlom. Napríklad:

  • vintage / ležérna elegancia / retro
  • art deco / moderný
  • vidiecky dom / rustikálny
  • starožitný
  • dizajnový


  Na čo myslieť pri kúpe žiaroviek

  Chcete sa na terase cítiť útulne? Potom potrebujete útulné osvetlenie – ako v obývacej izbe. Najlepšou možnosťou je teplé biele svetlo, ktoré obsahuje červenkastý tón a farbou pripomína klasickú žiarovku. Vonkajšie osvetlenie chodníkov si vyžaduje opačné charakteristiky. Malo by poskytovať dobré a jasné svetlo. V tomto prípade by ste si mali vybrať žiarovku, ktorej luminiscenčná farba obsahuje viac modrej. A ak sa chcete dozvedieť viac o výbere, prečítajte si našu príručku o luminiscenčných farbách.

  Tip: Môžete si kúpiť aj svietidlá na terasu so zabudovanými svetlami LED. Pri nákupe skontrolujte, či svetlo svieti požadovanou luminiscenčnou farbou.


  Môže byť svietidlo na terasu vystavené vode?

  Elektrina a voda nie sú dobrá dvojica. Pokiaľ nemá svietidlo na terasu správny stupeň ochrany IP. Toto označenie určuje, či môžete svietidlo nechať na daždi alebo ho dokonca ponoriť do záhradného jazierka. Pre rôzne pozície umiestnenia svietidiel sa vyžadujú rozličné stupne ochrany IP. Svietidlo umiestnené pod strechou bude menej vystavené vlhkosti ako svietidlo v otvorenom priestore.

  Stupeň ochrany IP44 (ochrana pred rozprašovanou vodou) postačí pre vonkajšie nástenné svietidlo. Zápustné podlahové svetlo v chodníkovej dlažbe na otvorenom priestore by malo mať aspoň stupeň ochrany IP67, aby bolo chránené pred prúdmi vody a krátkodobým ponorením. Podrobnejšie informácie o stupňoch ochrany IP nájdete v internetovom obchode lights.co.uk. Informácia sa nachádza vpravo na stránke s podrobnosťami produktu vedľa opisu tovaru.

  Ak máte ďalšie otázky, zavolajte tímu našich odborníkov na telefónne číslo 0 258 419 273 alebo odošlite otázku pomocou kontaktného formulára.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.