Vonkajšie stropné svietidlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Vonkajšie stropné svietidlá: praktické, funkčné a veľmi elegantné

  Priestor v okolí vášho domu by nemal byť úplne ponorený do tmy, ale mal by byť osvetlený funkčným a estetickým spôsobom. Koniec-koncov, nechceli by ste sa predsa lúčiť so svojimi hosťami v tme, ani by ste isto nechceli vytvoriť vhodné podmienky pre možných zlodejov. Vonkajšie stropné svetlá sú v tomto prípade výbornou voľbou, a toideálne stropné svietidlá na verandu s detektorom pohybu, vďaka ktorému tam bude svetlo vždy, keď sa tam objavíte.

  Kde má zmysel používať vonkajšie stropné lampy?

  Stropné svietidlá môžete použiť v ľubovoľnom vonkajšom priestore. Medzi vhodné miesta patria:

  • prístrešok pre auto,
  • terasa,
  • vonkajšia kuchyňa,
  • verandy pred vstupom do domu.

  Tip: Odporúčame aj detektor pohybu, aby ste nemuseli celú večnosť hľadať vypínač. Ďalšou praktickou výhodou je, že zlodeji nemajú veľmi v obľube nečakané jasné svetlo.

  Čím sa líšia vonkajšie stropné svietidlá od vnútorných?

  Pamätajte na to, že stropné svietidlá určené do exteriéru musia spĺňať dodatočné požiadavky. Musia mať vlastnosti špecifické pre používanie vo vonkajších priestoroch vrátane ochrany pred dažďom a znečistením.

  Tip: V nasledujúcej tabuľke je uvedený prehľad rôznych stupňov ochrany IP a ich konkrétnych vlastností:

  Číslica vo formáte IPX4Ochrana pred cudzími časticami
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 50 mm
  2 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 12,5 mm
  3 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 2,5 mm
  4 Ochrana pred pevnými cudzími časticami ≥ 1 mm
  5 Ochrana pred prachom
  6 Prachotesné
  Číslica vo formáte IP4XOchrana pred vlhkosťou
  0 Bez ochrany
  1 Ochrana pred vodou kvapkajúcou vo zvislom smere
  2 Ochrana pred vodou kvapkajúcou pod určitým uhlom
  3 Ochrana pred rozprašovanou vodou
  4 Ochrana pred striekajúcou vodou
  5 Ochrana pred prúdmi vody
  6 Ochrana pred silnými prúdmi vody
  7 Ochrana pred krátkodobým ponorením do vody
  8 Ochrana pred dlhodobým ponorením do vody

   

  vonkajsie stropne svietidla

  Sú k dispozícii aj vonkajšie stropné svietidlá so snímačmi?

  Keď vykročíte za roh, nechceli by ste, aby tam bolo viac svetla? Táto požiadavka je odôvodnená a vo vonkajšom prostredí oprávnená. Ak hľadáte stropné svietidlá na verandu s detektorom pohybu, zvoľte príslušný filter a začiarknite ho. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazia všetky modely s detektorom pohybu určené do exteriéru.

  Tip: Ďalšou možnosťou môže byť doplnenie detektora pohybu. Kliknutím sem zobrazíte všetko dostupné v podkategórii detektora pohybu. Naši odborní poradcovia radi zodpovedia akúkoľvek vašu otázku o inštalácii. Zavolajte im – kontaktné údaje sú uvedené nižšie.

  Zabezpečte tiež, aby detektor pohybu nezapínal svetlo počas dňa. Ak je svietidlo predvolene prepojené so súmrakovým snímačom, svetlo sa rozsvieti iba vtedy, keď je priestor potrebné osvetliť.

  Aké typy detektorov pohybu sú v ponuke?

  Zaujímajú vás detektory pohybu? Potom by ste sa možno radi dozvedeli viac o tejto technológii. Často sa používajú pasívne infračervené detektory pohybu (PIR) a vysokofrekvenčné detektory pohybu (HF). Detektory PIR sa bežne používajú vo vonkajších priestoroch, sú však o niečo pomalšie. Detektory HF zachytávajú takmer každý pohyb a sú vhodnejšie do interiéru ako do exteriéru. Existuje však už aj zopár inteligentných detektorov pohybu HF, ktoré pracujú dobre aj vo vonkajšom prostredí.

  Tipy na nastavenie detektora pohybus: Máte dve možnosti. V prvej skupine sú detektory pohybu, ktoré sú už úplne nakonfigurované a nevyžadujú si žiadne ďalšie nastavenie. Druhú skupinu tvoria detektory pohybu vrátane vonkajších, pri ktorých môžete zmeniť individuálne nastaveniaMožné nastavenia:

  • Čas: ako dlho ostane svetlo svietiť?
  • Citlivosť súmrakového snímača: na akej úrovni jasu sa má svetlo zapnúť automaticky?
  • Rozsah detekcie
  vonkajsie stropne svietidla

  Mali by ste zvoliť vonkajšie stropné svietidlá LED?

  Výhody osvetlenia LED sú presvedčivé a nie je potrebné rozlišovať medzi použitím vo vonkajšom alebo vo vnútornom prostredí. Existujú dokonca faktory, vďaka ktorým sú svietidlá LED vo vonkajšom prostredí takmer nepostrádateľné. Napríklad, svietidlá LED dokážu okamžite dosiahnuť 100 percent jasu po zapnutí. V prípade detektora pohybu je to vynikajúca vlastnosť.

  vonkajsie stropne svietidla

  Ďalšie výhody modernej technológie LED v skratke:

  • Ponúkajú možnosť kompaktného dizajnu.
  • Jas je obzvlášť intenzívny.
  • Dlhá životnosť – až do 50 000 hodín.
  • Veľmi energeticky efektívne, šetrné k životnému prostrediu aj vašej peňaženke.
  • Neobsahujú ortuť.

  What colours are available for outdoor ceiling lights?

  Which specific colours do you have in mind for porch ceiling lights? Take a look at what is already available in our shop in your preferred colours. Simply choose the filter ‘colour’ and see for yourself. Anthracite lights are very popular.

  What materials are used for porch ceiling lights?

  Stainless steel is a great material for outdoor lights - especially when it comes to durability and an appealing look. In order to see all the other materials that are available, use the filter in the shop. Just choose what you are looking for and tick the desired material.

  vonkajsie stropne svietidla

  Máte ďalšie otázky o inštalácii alebo použití stropných svietidiel v exteriéri? Naši odborníci vám radi pomôžu. Zavolajte na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.